פעילויות

לימודים וקורסים
אימון
פסיכודרמה
גמילה מעישון
יוגה צחוק
כתיבה יוצרת
גרפולוגיה
פנג שואי
ריברסינג ונשימה מעגלית
תאטרון פלייבק
טיפול בהבעה ויצירה
קורס בניסים
גשטאלט
אינטליגנציה רגשית
ביירון קייטי
מודעות
טרילותרפיה
תרפיה באמנות
תרפיה
יהדות וקבלה
אייקידו
קונג פו
אומנויות לחימה אחר

עלה השבוע

כנס רוחני עוצמתי: "הטיסה א...
קורס מיינדפולנס למטפלים- א...
סופשבוע של בריאות, תזונה, ...
יוגה, הריון ומעבר - קורס ה...
אקסס בארס היא שיטה מהפכנית...
קורס חוויתי לתקשור עם מדרי...
מסלול מקיף ויחודי להכשרת פ...
ריו אביירטו לנשים - התבוננ...
שיעורי יוגה לנשים בהריון כ...
סיור במבוך של ירקות, תוויו...
שתף
צמיחה אישית לימודים וקורסים

לבוא מהליבה

15/10/2010 - 17/10/2010

הסדנה מיועדת למטפלי גוף בשיטות שונות, המעוניינים לפתח את היכולת להניע מטופל בתנועה פסיבית על שולחן או על מזרון, באופן שמעניק תחושת קלות , תחושה של להיות נישא על כפיים, מלמד לשחרר ולסמוך, ומלמד לזהות את נקודת המשען באופן שמאפשר לשחרר – "To Let Go"

עבודה זו היא פרי אינטגרציה של עבודתם של שני ענקים: הד"ר מילטון טרייגר, וד"ר אידה רולף. השילוב של תחושת המשקל עם השימוש המדויק בציר המרכזי של הגוף, מאפשר חיבור עמוק יותר לליבה הן של המטפל והן של המטופל.
התנועות שבאות מהליבה, המחוברת היטב לאדמה, מגיעות לליבה של המטופל, ומחברות גם אותו לאדמה באופן מאוד ברור ובטוח, ובאופן המעניק תחושה קיומית מאוד מרגיעה ובסיסית.
לבוא מהליבה, מזין צרכים מאוד בסיסיים של ההוויה, של להרגיש בבית, ושל קבלת אישור קיומי.
מערכת יחסים מיוחדת זו עם הליבה, היא שמאפשרת לתנועות לגדול, מבלי לאבד את הביטחון או את העצמי.
השפעת העבודה הן על המטפל והן על המטופל – מדהימה בשיפור היציבה ביכולת לקבל תמיכה, ובאפשרות להתנהלות נינוחה בגוף!

המרכיבים של הסדנה:
תרגילים מיוחדים לבניית הציר המרכזי והשימוש הנכון בו.
תרגילים המלמדים לשחרר בעזרת תחושת המשקל.
פגישה עם אפשרויות חדשות של תנועה פסיבית על המזרון, ויישום תנועות אלה ונוספות, על שולחן הטיפולים כולל מציאת דרכים קלות להפוך מטופל מצד אחד לצד שני, פיתולים, היפוכים שונים, ועוד.

פרטי המקום הזמן ועלות הסדנה בסוף הדף.

למתעניינים בהתמחות בשיטת בחט מצורפת :
התכנית החדשה להכשרת מטפלים משיטות שונות הרוצים להתמחות גם בשיטת בחט

שיטת בחט לטיפול דרך מגע ותנועה נוצרה כאינטגרציה בין שיטתה של ד"ר אידה רולף ("רולפינג"), שיטתו של ד"ר מילטון טרייגר – שיטת טרייגר, לשיטתה של הגברת פאולה גרבורג – שיטת פאולה, על בסיס של עיסוי בגישה הוליסטית עם התייחסות לקשר גוף – נפש.

ההכשרה מלמדת פתיחת הדבקויות של הפאסיה לפי העקרונות של רולף תוך כדי התייחסות לליבה של המטפל ותוך תשומת לב לתחושת המשקל בגופו.

המטרה הטיפולית הכללית היא ליצור ציר מרכזי זורם אצל המטופל וחיבור לתנועה הטבעית שלו. בדרכים להשגת המטרה כלולים: לימוד זיהוי תמיכה, ארגון המבנה הפיזיקאלי (באמצעות פתיחת הדבקויות הפאסיה) סביב ציר האמצע של עצמו וחיבור לתנועה הטבעית. על מנת שהמטפל יוכל לתת תרומה משמעותית בתחומים אלה, הוא עצמו עובר תהליכים משמעותיים בתחומים אלה בתוך תהליך ההכשרה.

ההכשרה מורכבת מ 5 סדנאות בנות 5 ימים מלאים כל אחת.

בכול סדנה נתמקד באזור אחר בגוף: בסדנה הראשונה תהיה התייחסות לצד האחורי של הגוף, בסדנה השנייה לצידי הגוף ובשלישית לחזית הגוף. בסדנה הרביעית תהיה התמקדות בתפקידו של שריר האיליופסואס בתנועה וביציבה כשריר שמסמל את השימוש בליבה, והסדנה החמישית תכלול אינטגרציה של כול החומר הנלמד- לימוד השימוש בחלקים השונים של הלימוד להרכבת תהליך טיפולי משמעותי, וחזרה על מס' נושאים נבחרים.

5 סדנאות בנות 5 ימים כול אחת:

1. סדנת גב
כיצד להתמודד עם כאבי גב ויציבה נכונה דרך הצד האחורי של הגוף -
בסדנה זו ילמדו כול התכנים שקשורים לצד האחורי של הגוף הן מבחינת פתיחת הדבקויות של הפאסיה והן מבחינת המחשת תנועה קלילה וחסרת מאמץ שקילת אברים שונים לשם לימוד השחרור וגם עקרונות העיסוי בגישה ההוליסטית בצד האחורי.
לצד התכנים במגע יילמדו גם כלים של עבודה בתנועה המשרתים את שלושת הנושאים : לימוד האפשור לתנועה הטבעית להתרחש לשם ריפוי, לימוד השימוש בתחושת המשקל לשם שחרור ולימוד קווי התנועה היעלים לשם הפחתת לחצים על המערכת בעמידה ובתנועה.

2. סדנת צד –
העבודה בשכיבה על הצד מעלה את ההתייחסות אל הגוף אל המישור התלת מימדי שלו, החזית והגב נגישים למגע בו בזמן כך גם אחד הצדדים וצד שני נמצא במגע עם השולחן – מעביר את התמיכה לגוף דרך הצד.
בעבודה על הצד ניתן ליישם עקרונות חשובים ביותר של חיבור מצד אחד תוך כדי או לצד פתיחה מצד שני. הנגישות של אזור המותנית לתנועה בפוזיציה הזו מאפשרת את הדיוק ואת העבודה המשמעותית ביותר בנושאים של בעיות גב תחתון ובעיות באזור הצומת צוואר כתף. גם המחשת קו האמצע של הצד המלמדת את האיזון בין הקדימה והאחורה – נוחה במיוחד בפוזיציה זו.
בתחום התנועה יהיה המשך של הסדנה הראשונה עם התאמה מסויימת לתכנים של עבודה על הצד.

3. סדנת חזית –
סדנת החזית כוללת פתיחת קיצורים והדבקויות הפאסיה באזור בית החזה שכול כך סגור אצל רוב בני האדם אך היא גם מביאה את אפשרויות התנועה הפאסיבית לשיאן בגלל הקלות בה אפשר לפתל מטופל ששוכב על הגב לעומת כול פוזיציה אחרת. לסדנה זו יש חשיבות מיוחדת למטפלי גוף שבעבודתם נוטים לא אחת לסגור וכך ליצור הדבקויות של הפאסיה בכול אזור בית החזה והידיים. למידת פתיחת הקיצורים בידיים משמשת לא אחת לעבודה עם נגנים הסובלים מדלקות גידים בידיים וכמובן גם לכול שאר האנשים.
שוב בתחום התנועה יהיה המשך של אותם הנושאים עם התייחסות מסוימת לחזית.

4. סדנת פסואס –
סדנה זו מיוחדת ללמידת התפקיד הנכון של האיליופסואס כשריר הליבה המבטא את הפעילות שבאה מהאמצע – וממקום של בחירה מודעת לעומת הפעילות התגובתית האוטומטית הרגילה.
הסדנה בנויה מתהליך של מפגש עם הצד הפנימי של הרגליים ליצירת מישור פנימי שמעביר תמיכה ישירות לאמצע הגוף מחזרה והעמקה של העבודה על החזית העליונה של הגוף ומפגישה עם אמצע הגוף – האיליופסואס עם הלימוד של התפקוד הנכון שלו.
תכני התנועה ימשיכו את הכיוון הכללי אך ישרתו במיוחד את למידת התפקוד הנכון של הפסואס.

5. סדנת אינטגרציה –
בסדנה זו תהיה למידה של בניית תהליך טיפולי של 5 מפגשים ויותר. תהיה למידה של השימוש הנכון מבחינת סדר הדברים בכול החומרים שנלמדו, ותהיה התייחסות לקשר גוף נפש ולזיהוי התבנית המשמעותית אצל המטופל.
במקביל תתקיים חזרה על נושאים נבחרים להעמקת ההבנה ודיוק הטכניקות.
הסדנה תכלול התייחסות מקפת יותר לפגישה הראשונה ולאופן הצגת השיטה, ומכירת התהליך הטיפולי על פי מטרותיו והאמצעים להשגת המטרות.

מנחה: אבי בחט
איפה: האב ת"א דרך מנחם בגין 155 קומה 7
כמה: 980 ש"ח בלבד
אימייל: [email protected]
טלפון: 03-5254384
סלולרי: 054-4306930
איש קשר: אבי בחט
קישור: לחץ כאן
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©