שתף
יוגה ומדיטציה יוגה אחר

מסע גוף נפש בהרי בולגריה יולי 2018

03/07/2018 - 09/07/2018
7 ימים של הליכות, יוגה ומדיטציה – בהדרכת איתי שחם ומעין צח – 3-9/7/18

אם אתם אוהבי לכת ורוצים להתחבר לטבע ולעצמכם דרך טיולים רגליים, יוגה, מדיטציה ומודעות, באוויר הפתוח, תחת כיפת השמיים, בנופים עוצרי נשימה, בואו והצטרפו אלינו למסע מרהיב בהרי בולגריה…

יאפיינו את המסע טיולי טבע בנוף הררי מופלא, פולקלור עליז וצבעוני, אוכל בלקני נפלא, חיי יום-יום בכפרים קטנים, מעיינות חמים ועוד

נצא לטיול בלתי נשכח בשרשרת הרי פירין ולמסלול שבעת האגמים בהרי הרילה, נתרשם מעיירת הסקי באנסקו, ניסע בנופי יערות טבעיים וחורשים נטועים, נהנה מהיופי המיוחד של שרשרת הרי הרודופי ונפגש לחוויית פולקלור ייחודית ובלתי נשכחת עם התושבים המקסימים של ארץ ההרים המרתקת, בולגריה.

להשלמת והעצמת חווית המסע נתרגל כל יום יוגה ומדיטציה.

המדריכים:

איתי שחם - אורורה מסעות עולמיים:
יליד 1976, אב לשניים, מתגורר בקיבוץ חולתה בגליל העליון.
מדריך טיולי שטח בחו"ל במגוון יעדים בדגש על טיולי הליכה והרפתקאות (בולגריה,יוון, ספרד,גאורגיה,ארמניה, אתיופיה ועוד).
מנהל מקצועי של הרפטינג הסוער בירדן ההררי ומוביל כבר 15 שנים מסעות רפטינג ביעדים שונים בעולם (פרו, הודו, נפאל,אתיופיה, אוגנדה ועוד).
איש חילוץ של מטיילים בחו"ל של חברת הראל 669.
כשהוא לא בחו"ל תוכלו למצוא אותו במגרש הביתי: מטפס על צוקים, מסתובב בשבילי הארץ או מתעסק באחד התחביבים האהובים עליו, נגרות.
למד במכללת רידמן עיסוי תאילנדי ושיאצו.

מעין צח – פשוט יוגה:
ילידת 1974. מתגוררת בחיפה.
מתרגלת יוגה ומדיטציה משנת 2001.
מורה ליוגה ומדיטציה משנת 2003.
בעלת הסטודיו "פשוט יוגה" וכותבת התכנים באתר התוכן הייחודי "פשוט יוגה".
אוהבת גם לטייל ברחבי הארץ והעולם ברגל ובאופני שטח, לחתור ולתרגל יוגה על סאפ.
מהנדסת תעשייה וניהול בוגרת הטכניון.

לפרטים נוספים והרשמה למסע התקשר/י עכשיו 052-3470949.
מועד הרשמה אחרון: 22/4/18.

פירוט המסלול:

יום 1: ת"א – סופיה – הרי הרודופי – דבין
נצא בטיסת בוקר ישירה מתל אביב לסופיה, בירת בולגריה. מיד עם קבלת המזוודות וההתארגנות בנמל התעופה, נעזוב את עיר הבירה ונצא בנסיעה מזרחה אל שרשרת הרי הרודופי, שרשרת ההרים הדרום מזרחית של בולגריה. עם ההגעה אל רכס ההרים נתמקם בעיירה היפה דבין ונצא למסלול הליכה בשביל אקולוגי מיוחד בין גשרי עץ תלויים ושבילים מיוחדים בלב הטבע הפראי, בו גם נערוך את אימון המדיטציה הראשוני שלנו. נעצור הכל ונשמע את מי הנחלים המרשרשים, נתחבר לעצמנו ולשקט לקראת המשך המסעות הרגליים בימים הקרובים. לינה וארוחת ערב בעיירה דבין.
הליכה של כ3 שעות נטו (טיפוס – 300מ', ירידה – 300מ'). נסיעה של כ4 שעות.

יום 2: מסלול הליכה בהרי הרודופי
את הבוקר נפתח עם תרגול יוגה מרגיע במלון בו התמקמנו בעיירה דבין. מכאן נצא למסלול הליכה מיוחד בהרי הרודופי, הרים אלו הממוקמים בחלקה הדרומי של בולגריה וגולשים גם מעט אל מעבר לגבול היווני. האזור כולו, בעיקר בתקופת הקיץ, ירוק ועשיר במגוון אדיר של עצי אורן ועצים רחבי עלים הנמצאים בתקופה זו בשיא לבלובם.
האזור גם עשיר במערות קרסטיות. את יום זה נקדיש להליכה בסביבה ההררית המיוחדת. נעזוב את דבין ונצא בנסיעה אל נקודת ההתחלה של המסלול, נצעד לצידו של נהר טריגארד והקניון העמוק אותו הוא חרץ ונתפעל מסלעי הקארסט היפים המעטרים את האזור. נלך לכוון אגמי "Chairsky" ומרחבי האחו היפים.
בתום ההליכה נשוב אל העיירה דוין ובהתאם לשעת החזרה נוכל להירגע בברכות המים החמים.
הליכה של כ5 שעות נטו (טיפוס – 700מ', ירידה – 900 מ'). נסיעה של כשעה כל כוון.

יום 3: טיול ג'יפים אל הפסגות – קניון בוינובו – באנסקו
לאחר תרגול היוגה נחבור אל האוטובוס עד מקום המפגש עם נהגי ג'יפים אתם נצא לטיול ג'יפים של כשעה וחצי בהרי הרודופי. נעפיל אל פסגת האורלובו אוקו (עין הנשר) ממנה נשקפת תצפית עוצרת נשימה על הנוף הררי הקסום. נרד רגלית עד לקניון בוינובו המרשים שם מתחיל אחד ממסלולי ההליכה היפים ברכס "קניון השטן" והוא משלב טיפוס על סולמות ועובר בין גשרים תלויים. נסיים את הפעילות החווייתית ונצא בנסיעה מערבה אל תוואי נופי חדש ומעט שונה תוך שאנו חוצים אגמים סכורים ונופים הרריים עוצרים נשימה שיבאנו אל העיירה, שבחודשי החורף משמשת כמרכז סקי, ובחודשי הקיץ והפריחה הופכת למרכז חשוב למטיילים ואוהבי טבע. לינה וארוחת ערב בעיירה הציורית באנסקו.
הליכה של כ4.5 שעות (ירידה של כ 600 מ', טיפוס של כ 300 מ'). נסיעה של כ3 שעות.

יום 4: באנסקו – הליכות בהרי הפירין – ביקתת ויחרן
לאחר תרגול היוגה נכיר את שרשרת הרי הפירין. נסיעה לא ארוכה במיוחד תבאנו אל בקתת ויחרן, הממוקמת למרגלות ההר ויחרן, הנישא ל 2914 מ'. מבקתת ההרים נצא למסלול הליכה בין אגמים בשיא תקופת הפריחה. על גדת אחד האגמים נעצור לתרגול מדיטציה ונסיים מסלול מעגלי בין מרבדי פריחה ושלוגיות יפות. לאחר מסלול ההליכה נחבור אל המיניבוס ונצא אתו בנסיעה אל אחד הכפרים המעניינים והמרתקים בבולגריה למפגש תרבות מרתק עם התושבים המקומיים, נלמד להכין בניצה מקומית, נשמע מוזיקה מקומית אותנטית, נכיר את הפולקלור האמתי של בולגריה ההררית ונאכל ארוחת ערב עם התושבים המקומיים הלבביים של הכפר. לינה בבנסקו.
הליכה של כ5 שעות (600 מ' טיפוס וירידה). נסיעה של כ 45 דקות כל כוון.

יום 5: דוברינישטה – פסגת הפולז'אן – ספארבה באניה
לאחר תרגול היוגה נצא לטיול בסביבות הרי פירין. נסיעה קצרה תבאנו אל העיירה דוברינישטה, ממנה נטפס ברכבל כיסאות דו שלבי אל בקתת הבזבוג (2,237 מ'), "ההר בלי אלוהים" והאגם היפהפה הממוקם בסמוך לבקתה. מהאגם נצא בטיפוס בעלייה אל אוכף ממנו נוכל לצפות על האגם אותו עברנו ועל רכס הרילה ממולנו. נמשיך במגמת עלייה אל ההר הרביעי בגובהו ברכס הפירין (Polejan – 2851). מהפסגה מחכה לנו אחד הנופים היפים ברכס, 10 אגמים אלפיניים מכל עבר. בסוף ההליכה נרד עם הרכבל אל נקודת המפגש עם הרכב ונמשיך בנסיעה אל העיירה ספארבה באניה ללינה וארוחת ערב.
הליכה של כ5 שעות (700 מ' טיפוס, 700 מ' ירידה). נסיעה של כ3 שעות.

יום 6: פסגות, אגמים – בקתת הרים
הבוקר נשכים קום, נתרגל יוגה ונתחיל את מסע ההרפתקאות האמתי בבולגריה באחד מהימים היפים בטיול. נטפס ביער של אורנים עתיקים ועצומים עד לבקתת הרים, לא רחוק ממנה נמצא המפל הגבוה ברכס (Skakavitsa) הנופל מגובה של 80מ'. נמשיך במגמת עלייה מעל קו היער, נטפס על 2 פסגות מהן נשקף נוף מרהיב של 7 אגמי רילה. ירידה תלולה אך קצרה תביא אותנו אל בקתת הרים בה נלון במקום עם הכי פחות "פסיליטיס", אבל עם שפע הנאה מטבע מנותק וקסום בלילה האחרון בטיול.
הליכה של כ6 שעות (טיפוס של כ 1000 מ', ירידה 500 מ'). לינה בבקתה עם שירותים משותפים, אין מקלחות.

יום 7: בקתת ההרים – סופיה – תל אביב
לאחרתרגול היוגה בנוף עוצר הנשימה, נפרד מבקתת ההרים ונתחיל לרדת מהנוף ההררי אל המפגש עם הציוויליזציה. נעלה תחילה דרך אחו אלפיני רחב, אל מעל האגם הגבוה מבין 7 האגמים. נרד דרך כל 7 אגמי רילה עד הבקתה הגדולה ונרד עם רכבל עד לנקודת המפגש עם הרכב. בספארבה באניה, נחבור אל הציוד אותו השארנו בנקודת הלינה ונצא לטבילה אחרונה במעיינות החמים להתרעננות ותרגול מדיטציה אחרון לפני חזרתנו אל שגרת חיינו. מכאן נעזוב בנסיעה ישירה לסופיה אל נמל התעופה, ממנו נמריא חזרה הביתה לתל אביב.
הליכה של כ 4.5 שעות (טיפוס – 250 מ' ,ירידה – 400 מ'). נסיעה של כ3 שעות.

לפרטים נוספים והרשמה למסע התקשר/י עכשיו 052-347094.
מועד הרשמה אחרון: 22/4/18.

בולגריה – תעודת זהות:

השם הרשמי: הרפובליקה הבולגרית – Република България

שטח כולל: 110,879 קמ"ר – (105 בעולם)

מספר תושבים (2015): 7,186,893 – (100 בעולם)

עיר הבירה: סופיה

מטבע מקומי: לב

קידומת חיוג בינלאומי: +359

שעון עולמי: כמו שעון ישראל 
מנחה: איתי שחם ומעין צח
איפה: הרי בולגריה
אימייל: [email protected]
טלפון: 052-3470949
סלולרי: 052-3470949
איש קשר: מעין צח
קישור: לחץ כאן
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©