עלה השבוע

קורס אווטר®, אחת התוכניות ...
חיבור והעמקה בעולם הצ'אקרו...
בתוך מרחב של טוטאליות, קבל...
השתלמות לאנשי מקצוע בנושא ...
חוויה רוחנית אנרגטית מוארת...
מסע הקסם המסתורי בין מקד...
השתלמות מקצועית למטפלים/ות...
הדרכה מקצועית למטפלים מיני...
קורס מיינדפולנס למטפלים- א...
יום העמקה בשיטה תוך מתן בי...
שתף
פעילויות ויפאסנה

שורשי השמחה: סדנת מדיטציה יהודית בשתיק

13/02/2018 - 17/02/2018
האם יש משהו יותר רצוי מאשר לחוות את השמחה שטמונה בתוכנו ולהקדיש כמה ימים לבנותה ולהגדילה? בואו לגלות את השמחה ואת תחושת החיבור שמלווה אותה כזכותנו המולדת ממש!

האושר הוא זכותנו הטבעית. כאשר המחשבות חוסמות את הנפש והראש, ולבנו כבד, עלינו לחפש את אושרנו הטבעי והרגשת האהבה המתלווה אליו. הרעש מסביבנו, כגון הלחץ של חיי היומיום, השאיפה לביטחון אישי ולהצלחה, פחדינו ואתגרינו – כל אלה יכולים לחסום אותנו ולהרחיקנו ממקומנו הטבעי, מאושרנו.

בחמשת הימים של המדיטציה השקטה יינתנו למשתתפי הסדנא כלים מעשיים לשינוי יחסיהם עם לבם ונפשם, ולשחרור חסימותיהם לקראת הזרמתו של האושר הגנוז בהם. כל זה ייעשה בשילוב שיטות של מודעות עצמית והקשבה עם גישות יהודיות למדיטציה. באמצעות השקט ישמש תעלה רמת המודעות הפנימית. התנסות חווייתית עוטפת זו תאפשר למשתתפים להסתכל פנימה אל חייהם, לחפש את אושרם וגם למצאו.

בכל בוקר, תתקיים תפילת מדיטציה: נשיר פסוקים (צ'אנטינג, פסוק החוזר על עצמו שוב ושוב) מתוך הסידור וביניהם יהיו רגעי שקט. בנוסף לכך, ייקבעו זמן ומקום לתפילה מסורתית מתוך הסידור, למעוניינים בכך, איש איש לפי מנהגו. ההדרכות היומיות במדיטציה וההרצאות יעזרו גם למודטים המתחילים וגם למנוסים ליצור מרכז רוחני בתוכם. במהלך הסדנא נשמור על שקט חברתי, כלומר לא יתקיימו שיחות ומפגשים חברתיים, אך יוקדשו פרקי זמן מכוונים לשאלות ותשובות. כמו כן יתקיימו מפגשים של קבוצות קטנות ומפגשים אישיים בליווי המנחים ובהדרכתם. הסדנה כוללת חוויה רוחנית ועמוקה של השבת.
עלות הסדנא כוללת לינה, מזון ועלויות לוגיסטיות אחרות. הלימוד וההנחיה מוצעים בחינם והמורים לא משלמים על כך. המשתתפים יתבקשו להציע תרומה לתמיכה במורים. תמיכה כספית עבור אלה הזקוקים לו זמין. אנא צרו קשר אתנו.

***הרשמה בעיצומה!!! אפשרות לקבל מלגה עד 50%!!! ***

על המדריכים

הרב ד"ר ג'יימס ג'ייקובסון-מייזלס
הרב ד"ר ג'יימס ג'ייקובסון-מייזלס, מייסד "אור הלב: מרכז לרוחניות יהודית ולמדיטציה", לומד ומלמד מדיטציה ורוחניות יהודית זה למעלה מ-20 שנה. הוא מלמד מחשבה יהודית, מיסטיקה, תרגולות רוחניות ומדיטציה במכון "פרדס" לחינוך יהודי, באוניברסיטת חיפה, בישיבת "הדר" ובמגוון מסגרות אחרות ברחבי העולם. הוא שואף לשלב את הלימוד עם התרגול שלו, ולעזור ללמד ולחיות את היהדות כדיסציפלינה רוחנית.

ד״ר אביבה ברקוביץ אוחנה
ד"ר אביבה ברקוביץ'-אוחנה היא חוקרת מוח ומרצה בכירה במרכז ספרא לחקר המוח ובפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה. מחקרה מתמקד בהשפעת סוגים שונים של תרגול מדיטטיבי על התודעה, הקוגניציה ותחושת העצמי, כמו גם יישומים אפשריים של התרגול המדיטטיבי לתחום החינוך. מחקר זה מגשר בין התעניינותה ארוכת השנים במדעי הטבע, ובין מחקרה האישי והמעמיק בתחום התודעה, באמצעות תרגול מתמשך של פרקטיקות מדיטטיביות ממסורות שונות (בעיקר יהדות ובודהיזם) החל מ-1995. מנחת מדיטציה מטעם עמותת תובנה.

דניאל יואל כהן
דניאל יואל כהן היה המנכ׳׳ל המייסד על עמותת ׳אור הלב׳, מרכז לרוחניות ומדיטציה יהודית בשנת 2011, בו הוא ממשיך כיום להעביר סדנאות ושיעורים. אחרי חוויה משמעותית בסדנת מדיטציה הראשונה שלו בעודו לקראת סיום תואר בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת פנסילבניה בשנת 2009, יצא לדרך בכדי למצוא מעיינות מים חיים – את התורה והתרגול שמזינים את החיים ואת הנפש. למד ולימד במגוון מוסדות תורה ומדיטציה בארץ, בארה׳׳ב, בהודו, בנפאל, ובמקסיקו. כיום עוסק בטיפול גוף נפש (בוגר הכשרה המלאה של האקומי, פסיכותרפיה חווייתית מבוססת מיינדפולנס) ומלמד מיינדפולנס ותקשורת מקרבת ונהנה מאד מלעזור לאנשים לחיות את חייהם באופן מלא, עמוק, ומחובר יותר.

בואו להיות חלק בחוויה חמה ועוצמתית, לפנות זמן בחיים, להשקיע בהתמודדות עם חלקים חשובים של הנפש ולהגדיל את השמחה הפרטית והכללית.

הרשמו עכשיו!!!
מנחה: הרב ד"ר ג'יימס ג'ייקובסון-מייזלס- ד"ר אביבה ברקוביץ'- דניאל יואל כהן
איפה: קיבוץ חנתון
כמה: 599ש״ח (פלוס מלגה עד 50%)
אימייל: [email protected]
סלולרי: 058-4785515
איש קשר: אריה רומנו
קישור: לחץ כאן
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©