עלה השבוע

לחיות את החיים במלואם- הרצ...
תן לאור שבך לזרוח!
"לצייר את הסתיו בצבעי מים"...
סדנאות מיינדפולנס ויוגה-תר...
שבוע שלווה, טבע ורוגע, יוג...
שבוע שלווה, טבע ורוגע, יוג...
השאלה "מי אני?" היא השאלה ...
7 ימים של עבודת עומק משולב...
הטבע בתוכך וסביבך ליהנות...
מסע של ריפוי אנרגטי לגוף ו...
שתף
פעילויות רפואה סינית

צ'י גונג

בימי: ראשון, שני, רביעי, חמישי, שבת

 הצ`י גונג הוא שיטה של תנועה מודעת שפותחה בסין לפני 3000 שנה, במטרה לחזק ולטפח את הגוף ואת הנפש. אני מלמדת איך להשתמש בצ`י גונג ככלי להתפתחות אישית ולתמיכה בתהליכי החלמה.

הצ`י גונג הוא שיטה של תנועה מודעת שפותחה בסין לפני 3000 שנה, במטרה לחזק ולטפח את הגוף ואת הנפש. במשך שנים התרגול הועבר בסוד מדור לדור בקרב משפחות מיוחסות ששמרו עליו בקנאות. אך, בשנים האחרונות הוא נחשף והתחיל להתפשט גם במערב.

הצ`י גונג מבוסס על רעיון פשוט מהרפואה הסינית – כל חוסר איזון רגשי או פיזי, כל מחלה וכאב הם תולדה של חוסר תנועה ותקיעות במסלול הזרימה של אנרגית החיים, הצ`י. תרגול הצ`י גונג מסייע ותומך בהשבת ההרמוניה והזרימה הטבעית אל הגוף ואל הנפש. מי שמתרגל צ`י גונג, לומד לחוש את התנועה של אנרגיית החיים בגוף וביקום, במקביל מתפתחת בו היכולת להניע ולהעצים את זרימת הצ`י החסום. הפתיחה של החסמים והתקיעות, מפיגה מתחים, משפרת את איכות החיים, מסייעת בתהליכי החלמה, ומאפשרת להתחבר פנימה לצרכים ולרצונות האותנטיים, לעוצמה הפנימית.

הצ`י גונג פשוט וקל ללימוד. מתרגלים בעמידה, ישיבה או שכיבה. הוא מורכב מתנועה מעודנת, נשימה, דמיון מודרך ומדיטציה. הצ`י גונג מחזק ובונה את השרירים, הגידים והעצמות, ומקנה גמישות למערכת השלד ולמפרקים. במקביל, מתפתחת מודעות ויכולת השליטה בגוף; היציבה, שיווי המשקל והקואורדינציה משתפרים.


אני מלמדת איך להשתמש בצ`י גונג ככלי להתפתחות אישית ולתמיכה בתהליכי החלמה. השיטה שבה אני מתמחה היא צ`י גונג חכמת הריפוי Zhineng chi gong)), שריפאה אלפי אנשים בסין, בבית החולים ללא תרופות מיסודו של ד"ר פאנג מינג. השיטה מחברת ומאחדת חלקים נבחרים מהצ`י גונג המסורתי ומהרפואה המערבית והסינית לכלי רב עוצמה לריפוי והתפתחות. עובדים באמצעות תנועה, צלילים מרפאים ומיקוד, ולומדים להכיר את כוחות הריפוי הפנימים שנמצאים בתוכנו.

קצת עלי, את דרכי בעולם הטיפולי התחלתי כרפלקסולוגית ומסז`יסטית ב1988. חיפשתי דרך להעמיק את הבנתי ופניתי ללימודי רפואה סינית במדיסין. במהלך השנים עבדתי כמטפלת בדיקור בבית חולים איכלוב במרפאה של כללית משלים ולימדתי רפואה סינית בבית ספר לרפואה סינית עתיקה בפקולטה לחקלאות ברחובות. לאורך כל השנים הללו תרגלתי גם יוגה, פלדנקרייז, פילאטיס ועוד שיטות שונות של תנועה מודעת. אך מבין כל שיטות התנועה המודעת שפגשתי, שיטה אחת, הצ`י גונג, כבשה את ליבי ונגעה בחיי מהרגע הראשון תוך שהיא משנה אותם עד לבלי היכר. תמיד היה בי הצורך להעביר הלאה ולהעניק לאנשים את המתנה של הצ`י גונג. בשבע השנים האחרונות אני מלמדת צ`י גונג רפואי בקבוצות, בשיעורים פרטים ובסדנאות. במקביל מורה בכירה בצ`י סנטר ישראל ואחראית על הוראת קורס מורים מטעם צ`י סנטר ארה"ב. 

מנחה: ענבל רז
איפה: תל אביב
אימייל: [email protected]
סלולרי: 0547729477
איש קשר: ענבל רז
קישור: לחץ כאן
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©