שתף

טרילותרפיה ועמידת ראש / אנה לדרמן

11.04.10

השבוע עמדתי על הראש.כן…ממש ממש עמדתי על הראש. הרגליים למעלה,בשמיים והראש באדמה.


אחרי כמעט 3 שנים של תרגול אינטנסיבי לא היו יותר תירוצים - הצוואר שנפגע בתאונת הדרכים כבר התחזק, אני מתרגלת מספיק ותיקה. אז היו לי המון תרוצים ובעיקר-פחדתי. והופ…ברגע אחד בו שכחתי לפחד-מצאתי את עצמי עומדת על הראש. וגיליתי עולם נפלא.

 

מסתבר שהראש שלי נהנה כשאני עומדת עליו. לראיה- הוא היה כל כך שקט. העיניים נחות והראש-שותק. לאן נעלמו כל המחשבות? אולי פשוט נשפכו לחלל כשהתהפכתי.


תחושת רווחה נפלאה כשגיליתי שהעולך נראה מושלם כשמסתכלים הפוך. מסתבר שאפילו את הפרדיגמה שהרגליים צריכות להיות על האדמה אפשר לשנות. בהחלט כדאי מדי פעם להרים את הרגליים לאויר ולשים את האש באדמה.


אז למה כשמצב הרוח לא משהו- אומרים שהראש באדמה? ההפך הוא הנכון. כשמצב הרוח לא משהו-להניח את הראש על האדמה זה הפתרון. באותו יום הבנתי למה זן-מסטר ניסים אמון, מורי היקר, מתכוון ב"לעבור דרך קירות".


כאשר הסתכלתי על העולם הפוך מהרגיל, הראש מתרוקן מהמחשבות והתחושה היתה שהקירות נעלמו. תחושה שהכל אפשרי.כלומר- שבעצם אין קירות אלא שהמחשבות שלנו הן החומות. יותר מכך-הראש שלי אמר שאני לא יכולה לעמוד על הראש.הציב קיר חזק.והנה-עשיתי זאת!!! קשה לי לתאר את תחושת הנצחון.


"אתה רואה…" אמרתי לראש "אני יכולה ועוד איך ואפילו אתה נהנה מזה,מהשקט שקבלת שם למטה בהפוך". תחושה חזקה שהדבר היחיד שעוצר אותי זה הראש שלי. אותו ראש שיצק קירות דמיוניים וגרם לי להאמין שאי אפשר לעבור אותם.


אז הפעם הקיר היה עמידת ראש ביוגה. ואיפה עוד בחיי היום יום?
מה עוד הראש שלי אומר לי שאני לא יכולה? הראש אומר לי שאני לא יכולה לנסוע למנזר. שאני חייבת לעבוד. כמובן שהרשימה ארוכה. כמובן שיש קירות שאני כל כך מאמינה להם עד שהם שקופים ואני אפילו לא יודעת שזה קיר דמיוני.


וכדי להשלים את ההתרגשות של עמידת הראש…בדיוק באותו יום, רגע לפני שיצאתי מהבית לקחתי מחברת מהמדף. הייתי צריכה להתכונן לסדנא בהנחייתי ולא כל כך ידעתי לבחור כוון. לכן שלפתי מהמדף אחת מהמחברות הרבות שלי.לא בדקתי מה אני לוקחת…..
אחרי השיעור המרגש בו עמדתי על הראש נסעתי לים. עם קפה (הפוך…איך לא???) פתחתי את המחברת…ומה הכותרת? "לעבור דרך קירות"-פארוס 2007.. אז היה המפגש הראשון שלי עם הטרילותרפיה.


טרילותרפיה זו השיטה שפיתח ניסים אמון ועוזרת לי "לעמוד על הראש" מדי יום. מדי יום במובן של לא לקבל דבר כמובן מאליו. בשיטה זו תורת הנפש של הזן בודהיזם הופכת להיות כלי פשוט לתרגול יום יומי לחיות חיים של רוגע ושחרור.

 

הנחת היסוד היא שמקור הסבל הוא בסכסוך הפנימי בין הראש והרגש. אנחנו לומדים להכיר את הראש, הרגש והיחסים ביניהם.אחרי שהסדרנו "חוזה" פנימי חדש- מעירים את האמצע- שהוא האני האמיתי. ההורה הפנימי שאינו המחשבות ואינו הרגשות.

 

בטרילותרפיה למדתי  לבדוק מדי יום האם מה שהראש רואה זה האמת ואולי אפשר לראות הפוך.

להתעלם מהפחד של הראש שתמיד יסביר וגם ישכנע למה אי אפשר ו just do it. מדי יום לרוקן את המחשבות ולהיות ערה באמצע. אותי אני אמיתי שאינו הראש ואינו הרגש. מאז- זו דרך החים שלי. זו השיטה בה אני מלווה אחרים כדי שיעברו דרך הקירות שלהם. וזה מה שקרה לי כשעמדתי על הראש הלכה למעשה. ריק מופלא שבו הכל אפשרי.
מדיטציה.התעוררות של האמצע.

שם הכותב: אנה לדרמן
אודות הכותב: אנה לדרמן –CoRakut תלמידה נצחית . מטפלת,מנחה,מורה,מדריכה, מאמנת או כל תואר אחר המתאר עזרה לאנשים. טרילותרפיה, עוצמת הרכות, אימון אישי (קוצ'ינג), יוגה צחוק ליחידים,זוגות וקבוצות
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
14/04/10 17:34
15/04/10 22:39
26/04/10 09:19
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©