שתף

חלון למורה רוחני - עם קייט / מערכת נומיינד

10.04.10

מורים רוחניים, מטפלים, מאסטרים... אנחנו הולכים לשיעורים שלהם, שומעים הרצאות, פוגשים אותם בפסטיבלים, וקוראים עליהם בעיתונים. לפעמים אנחנו רוצים לשאול אותם שאלות בכדי להכיר אותם טוב יותר, אז פתחנו חלון למורה רוחני.... 

 

כל שבוע נכיר מורה אחר. נלמד עליו מהיכן הגיע, מה השפיע עליו, מה גיבש את דרך חייו, ובעיקר נקבל השראה מהדרך שלו.


השבוע מתארחת קייט

קייט הינה מרפאה ועובדת אור. הפרוש המילולי של שמה הינו "מדריכת האור". היא נודעת גם בכינוי "עייט לבן". קייט גדלה בריצ'מונד וירג'יניה שבארה"ב, בסביבת ילדות קשה ומאתגרת. את הקשיים האלה קייט גררה עימה אל הבגרות וחייה הלכו דעכו. בגיל 33 השתתפה קייט בסדנה של ניל דונלד וואלש (מחבר הספר "שיחות על אלוהים")  ובארוע טרנספורמציה אחד, חייה הוארו.


קייט הינה המחברת של הספר "להתעורר למיוחד שבך" . שליחות חייה הינה להביא ריפוי לכל מקום בעולם. היא מסתובבת ברחבי העולם, ועורכת מפגשי ריפוי ומביאה ריפוי גם למקומות היסטוריים אשר ידעו כאב וסבל.


שלום קייט וברוכים הבאים לישראל, נשמח לשאול אותך מספר שאלות בכדי להכיר את עבודתך.


האם תוכלי לספר על ילדותך?
גדלתי במה שרבים יכנו בית פוגע, בו היו כעס ומבוכה רבים. חשתי בודדה בלי אף אחד לדבר איתו או שידריך אותי איך להתנהל בעולם. אבי אמר לי שלעולם לא אצלח במאומה.

האמנתי בכך וגדלתי עם התחושה שאיני שווה מאומה וזה בדיוק מה שהבאתי עימי להתנסות חיי. התחלתי עם מחשבות אובדניות עוד מגיל 12. דרך החיים היחידה שהכרתי היתה של מאבק וסבל, למרות שכבר כילדה יכולתי לראות אנרגיות והייתי מאד אינטואינטיבית.

 

דיכאתי חלק זה בהווייתי כיוון שאף אחד לא הבין אותי וגם לי לא היתה הבנה לכך בעצמי. ביליתי את מרבית השנים הללו בכאב, חושבת שמשהו לא בסדר איתי ופשוט המשכתי במחזוריות של כל מה שחוויתי. לא היה לי מושג אז, שקיימת עבורי אפשרות אחרת או אפילו שיש לי יכולת בחירה. ילדותי נראית לי יפה מאד במבט מהיום. בסיס ענק לצמיחתי ומקור למתנות נשגבות רבות.


אני אסירת תודה לכל מי שהיה שותף בהצעה של התנסויות שאיפשרו צמיחה והתרחבות. הפרספקטיבה שלי כילדה היתה מאד מגבילה ונשאתי אותה עימי אל חיי הבוגרים. חייתי בקופסה הקטנה שלי שיצרתי לי עד שגיליתי שקיימת דלת ושהיא נפתחה לאין ספור אפשרויות. מודעות זו שינתה את חיי כליל.

ספרי לנו על תחנות משמעותיות בדרך שלך? קושי או משבר ואיך צלחת אותו?
תשובתי זהה לשתי השאלות. מאבקינו הגדולים ביותר יכולים להוביל אותנו לאושר הכי גדול. אני אוהבת לומר שנקודת השבירה שלנו עשוייה להיות נקודת הפריצה שלנו.


הייתי בת 33 תלוייה על קצה החבל שלי. הייתי מתקשה אפילו לצאת מהמיטה בכל יום. רציתי שחיי יסתיימו. לא יכולתי לשאת יותר בכאב. ואז, משהו קרה. המסע הזה אל תהומות הנשייה גרם לי לשאול שאלות רבות אודות החיים.

 

מה המטרה ומדוע אני כאן? הייתה בי תשוקה רבה להבין את חיי. תשוקתי פתחה בפני דלת להווצרות דרך חיים חדשה. הרשיתי אפשרויות שמעולם לא היו במודעותי קודם לכן. בכך, הופיעו בחיי התנסויות והזדמנויות חדשות לצמיחה והתרחבות. התעוררתי להבנה שאני הייתי המקור לסבל שלי. הבנתי גם שאם אני יצרתי את הכאב, בכוחי גם לשנותו.


ואכן – שיניתי. מהפרספקטיבה הנוכחית שלי, כל רגע בחיי היה בנתיב המדוייק, וכל אחד מהם כה רב משמעות. כל אחד מהם, אבן דרך שהובילה אותי לכאן. יש בי רק הכרת תודה לכל מה שהוגשם בחיי. אלו היו מתנות אשר בזמנו, לא ידעתי כיצד לפתוח. הן היו כה מוסוות על ידי תפיסתי המוגבלת עד שלא ידעתי אפילו לזהות את המתנה שהוצעה לי. ברגע שידעתי, היופי שהיה טמון שם כל הזמן נגלה סוף סוף.


היום אני יודעת ששום דבר אינו קורה לי אלא עבורי ושכל התנסות טומנת בחובה הזדמנות לצמיחה והתרחבות. מהמרחב הזה אני נהנית מהחיים ורואה את היופי בכל דבר.

מתי אדם קורא לעצמו מורה או מטפל?
בכל עת שאדם בוחר. איך אנו בוחרים להגדיר, להבין ולתפוס את החיים מעצב לחלוטין את מציאות חיינו, וזו הינה המסגרת של המקום בו אנו נמצאים. כאשר אנו צומחים ומגיעים לתובנות חדשות אנו מרחיבים את המסגרת ואז יש לנו עדשות חדשות דרכן אנו חווים את העולם. זהו תהליך מתמשך וחלק מההוד שבחיים. מציאותנו משתנה תמידית. איך ומתי אנו בוחרים להגדיר משהו הינו חלק מהטרנספורמציה המתמשכת.

איך את משלבת דרך רוחנית עם המציאות היום יומית?
אין כל הפרדה. זה אינו משהו שדורש מיזוג. זוהי הוויית קיום. זוהי מציאות חיי היום יומית, המסגרת דרכה אני חווה את החיים.

מהי ההגדרה שלך לאדם רוחני?
אדם הבוחר להגדיר עצמו ככזה. אני מכבדת את מה שכל אדם רואה בזה.

האם הניו אייג' היא תופעה חולפת לדעתך?
איני עוסקת בספקולציות על מה שעשוי להיות. זה יהיה מה שכולנו ויוצרים כקולקטיב ורק דרך התנסויותינו תתגלה התשובה. והיא תהייה תשובה שונה עבור כל אדם בהתבסס על המציאות שהוא טווה לעצמו.

אנו יכולים לכלות המון אנרגיה על מה שאנו "חושבים" שעומד לקרות או אנו יכולים פשוט לחיות את העכשיו ולחבוק את מה שיש. קיימות אין ספור אפשרויות וכל אחת מהן הינה מתנה יפה. אני בוחרת לחיות בעכשיו שלי, כיוון שנוכחתי לדעת שזה מסב אושר רב לעשות כך.

אבל אני מכבדת את כל הבחירות. מה שמהנה אחד עשוי לא להיות כך עבור האחר. כל אחד מאחתנו הולך אחרי האושר העילאי שלו.

האם כדאי ללכת אחרי מורה אחד ולהתמיד איתו או רצוי להחליף מורים?
אם אתם חשים חיבור למורה מסויים ורוצים להתנסות איתו, זה טוב. אם אתם רוצים להחליף מורים כדי לחוות התנסויות שונות, זה טוב. צמיחה תוכל להגיע דרך כל בחירה שהיא. רק תהנו מהמסע וגלו מה מרגיש לכם הכי טוב.

מהם הגבולות שאת מציבה אל מול התלמידים?
אין לי "תלמידים". אלו עמם אני מתקשרת חוברים אלי להתנסות של יצירה משותפת. בכל אינטראקציה אנו מציעים זה לזה הזדמנויות לצמיחה ומגיעים לתובנות חדשות אודות עצמנו ועולמנו. זוהי הענקה משותפת. בכל הקשור לגבולות, הקצה היחיד למה שאפשרי הינו מה שהינך מאמין בו במחשבתך. גל אדם כבר קיבע את מגבלותיו במסגרת בה הוא נמצא כיום. עבודתי מתמקדת בלאפשר תזוזה שתסייע למי שיבחרו בכך, לנוע אל מעבר לגבולות האלה.

מהם עיקרי התורה שלך?
אני נמצאת כאן כדי לבטא ולחלוק את האהבה המביעה שאנו מתקיימים בעולם של אפשרויות בלתי מוגבלות.

כאשר אדם מחליט לקחת לו גורו, לעיתים הוא קצת מאבד את זהותו ומחקה את הגורו, האם זה בסדר?

זה עשוי להקבע רק על ידי האדם המתנסה בהתנסויות. אינני שיפוטית באשר לאיך כל אדם בוחר להתנסות בחייו. זה תפקידם להגיע להבנה מעמיקה יותר של עצמם ומה הם מבקשים. אינני יכולה לדעת מה הצמיחה של האחר או מהי מטרתו הנעלה. אני מכבדת את כל הדרכים, כל הבחירות וכל הביטויים המדהימים של האני.

בעולם הרוחני מסתובבים גם הרבה שרלטנים ונוכלים כיצד ניתן לדעת שלא בחרנו אחד כזה כמורה?
מי קובע אם הם שרלטנים? כל אינדיוידואל קובע לעצמו בהסתמך על התנסויותיו. יכול להיות אדם שחווה טרנספורמציה בחייו עם מישהו בעוד האחר אינו חווה מאומה עם אותו אדם וחושב שהוא רמאי.
האם זה הופך את המצב לאמת?

כולנו חווים דרך המסגרת שלנו והכיוון היחיד בו אנו צריכים לבחור הינו על פי ההכוונה הפנימית שלנו. בטחו במה שהנכם מרגישים. אתם כבר תדעו מה נכון עבורכם.

לעיתים נשמעת ביקורת על חיי המותרות של מורים וגורואים, האם מורה רוחני צריך ללבוש בגדים פשוטים או יכול ללכת עם בגדי מעצבים ולנסוע במרצדס?
אין "צריך". איך כל אדם מגיב לשאלה הזו פשוט יאפשר לו להבין יותר אודות עצמו ומסגרת ההתייחסות שלו דרכה הוא רואה את החיים.
עבורי באופן אישי אין לי מחשבות לגבי מה הם צריכים ללבוש או לנהוג. המיקוד היחיד שלי הינו באיך הם באינטראקציה איתי. מהי ההתנסות שלי איתם? מה אומרת לי ההדרכה הפנימית שלי?


אני עצמי חיה חיי פשטות. אבל זה כי אני נהנית מפשטות החיים. אין לי אטאצ'מנט או ערך ל"דברים". זה לא אודות מה נכון או שגוי או מה ראוי. זה פשוט איפה אני בהתנסות החיים שלי ברגע הנוכחי הקסום של העכשיו. אבל אם אתעורר מחר ואחליט שאני רוצה לנהוג במכונית ספורט בשביל הכיף שבעניין, שיהיה.

זו רק עוד התנסות. ואם מישהו אחר בוחר לראות את זה אחרת וליצור את זה באופן אחר, זו הבחירה שלו. אני מאפשרת לעצמי את החופש לבחור בעכשיו שלי ולא אגביל את עצמי בגלל שמישהו אחר יבחר לשפוט את זה. המסר שלי הוא של אהבה ואין ספור אפשרויות.

 

מה שאבחר להתנסות בו בחיי יהיה בסך הכל עוד דוגמה למה שאפשרי. יש כל כך הרבה דרכים בהן אנו יכולים לחוות את החיים. אני שמחה על השונות העשירה הנפלאה ונהנית מהגילוי, הכל ממרחב של אהבה.

האם ניתן ללכת אחורה מסטאטוס של מורה, מה קורה שמעין הידע יבש ואין תשובות לשאלות, האם מורה יכול להחליט שהוא מפסיק להיות מורה?
איני מחשיבה עצמי למורה, מנהיגה או גורו. אין לי תשובות ואינני כאן על מנת לשכנע אף אדם בשום דבר. אני פשוט חולקת את איפה שאני נמצאת בחוויית חיי ובמה שהגעתי לדעת ולהבין. אם זה יוצר תהודה אצל מישהו והם בוחרים להשתתף, אזי ניצור התנסויות מדהימות יחד. אני פשוט מציעה עוד אופציה, עוד אפשרות לדרך בה ניתן להתנסות בחיים והיא מלאת אושר ושופעת אהבה.

מהי העצה הכי טובה שאת יכולה לתת?
אנו כולנו דוגמה חיה למה שאפשרי. אנו מציגים אפשרויות אחד בפני השני, של מה שאנו עשויים להביא לחוויית חיינו אנו. חייך הינם המסר שלך לעולם ורק בקיומך, בהווייתך, אתה פאר היצירה.

אז תהנו להתבוננן על אחרים. לא למטרת שיפוטיות אלא פשוט כדי לזכות בבהירות אודות היכן אתם נמצאים, מה אתם מרגישים ומה הייתם רוצים או לא רוצים להביא למציאות חייכם. אף אחד לא יכול לדעת יותר מכם מה הכי טוב בשבילכם. עקבו אחר ההדרכה הפנימית שלכם. היו נאמנים לעצמכם והרשו לאור שלכם לזרוח בכל דרך בה תרצו.

תודה קייט.

 

למידע נוסף וסדנאות

http://www.awakeningtoyou.com/

http://benefrat.org/kayite.html

 

להשתתפות במדור חלון למורה רוחני - לחצו כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©