שתף

זאבים , זה טוב? / ד"ר מרים שחק

13.06.10

אחר הצהרים, בהרי ירושלים. אני בקליניקה של רופאים – המטפלת האלטרנטיבית היחידה. אוהבת לעבוד יחד עם הרופאים, מה לעשות? זה המצב. כך מקבלים את כל התמונה. בטלפון כבר אמרתי לאמא שאינני פסיכולוגית, כפי שהיא יודעת. נכון שיש לי הכשרה עמוקה ומגוונת בתחום אבל תעודה- אין. התעודה הגיעה כמה שנים אחר כך.

נכנסת אמא עם ילד בן 8. עם ילדים התהליך לא מחייב שהילד ישכב על מיטת הטיפולים. הוא יכול לשבת על ברכי אימו . בכל מקרה – כמו גם גדולים – הוא לבוש ומכוסה ( לפעמים ברגעים של גילויים חשובים נעשה לבן אדם ממש קר.) אני רואה מה שאני רואה בהתנהגותו ובכף רגליו וידיו. מרגישה שאיתו "זה" ילך. "זה", כלומר, שהוא יפתח לעצמו בקלפי הילד הפנימי שהם קלפים של אגדות ילדים. שילגיה, כיפה אדומה ודומים להם. הוא בוחר שלושה לפי ההנחייה שלי כשפניהם למטה. כאשר אני הופכת אותם הוא מחוויר.

 

""א-מ-א", הוא מגמגם." את רואה אותו? זה הוא שמפחיד אותי!!" ומצביע על זאב המופיע בכל אחד משלושת הקלפים. הערה: ממש לא בכל הקלפים יש זאבים!! ברובם דווקא לא. בראשון, הזאב תופס את כל הקלף וניראה מאיים מאוד עם שיניים חדות ובולטות. בשני הוא רחוק יותר ורחוק מהשביל ובקלף ובאחרון הוא חתלתול שחור וחמוד שמתלווה לפמלייה  שהולכת לקוסם מארץ עוץ.

"מה אתה רוצה לעשות איתו?", אני שואלת. "לסגור אותו בכלוב." "לצייר לך אותו?" הוא שמח מאוד להענות להצעה. בציור שנולד יש כלוב ללוא חלונות או דלתות. " אנחנו לא אוהבים אותו אבל הוא יצור חי, נכון? מה נשים לו בכלוב? ", אני אומרת. "טוב... כן....הוא צריך אוכל ומים ומקום לישון." אנחנו נכנסים לגמרי לשיעור במדעים: מה זאבים אוכלים והיכן הם גרים – מה שבפירוש ובאופן ניטרלי מבהיר לו שהם לא חיים במבשרת ציון. הוא מצייר את הכלים והמזון והמים. נראה שהילד מרגיש יותר נינוח עכשיו שהזאב "הרע" סגור וכלוא. "מה אתה רוצה לעשות איתו עכשיו?" – ואני מצביעה על הפלסטלינה. הוא מכין את הזאב מפלסטלינה ומקפיד על כל פרט לאחר ששוב דיברנו עליו כעל חיה אמיתית בטבע: אוזניים וגמישות וזנב – הכל נכנס לדיון המדעי. יצא לו זאב ממש יפה.


ועכשיו?" אני שואלת. "ל-מ-ע-ו- ך אותו" הוא צועק במלוא ריאותיו הקטנות ובוודאי שומעים אותו בתל אביב. "בבקשה." החיוך על פניו כבר בצבע המקורי שלו : שוקולד שמח וחייכני. למחרת טלפון מאמא שלו: "הייתי נותנת לך כל סכום שהיית מבקשת, הלילה הוא ישן היטב", היא אומרת.

מה קרה כאן? – טיפול במקור – הזאב, במקום בילד. נכנסנו לגמרי לתוך הוויית הזאב .לא ברחנו ממנו. היינו איתו לגמרי. בלי מלל והסברים ארוכים – פשוט הווייה ויצירה שלו. מי שיוצר את הפחד גם יכול לסלק אותו, נכון?

 שם הכותב: ד"ר מרים שחק
אודות הכותב: ד"ר במיטפיסיקה, מאמנת אישית קו-אקטיבית, רפלקסולוגית בכירה, מאבחנת איטואיטיבית
אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©