שתף

TriYoga / ענת מסינג

01.04.09

בתחילת חודש מרץ תנחת בארץ המורה הנערצת - היוגיני קאלי ריי, שהמציאה את שיטת ה- TriYoga. מקורותיה של השיטה, כך מצאתי באתר של ריי, טמונים באנרגיית הקונדליני האוניברסאלית (kriyavati siddhi), וזו משמשת לקאלי ריי כמקור השראה כבר משנת 1980.

הדרכה פנימית זו היא שאפשרה לה לפתח באופן סיסטמתי שיטת תרגול שעיקריה תנועה זורמת ו- Prana Vidya: שילוב משולש בין נשימה, ריכוז ומדיטציה.


שני אספקטים מרכזיים המאפיינים את הקיום שלנו, כך מוסבר באתר, הם האנרגיה (הפראנה) והמודעות (cit). פראנה בצורת אנרגיה נמצאת בכל מקום בגוף, ומחוצה לו. הידע והיכולת לשלוט בזרימה של הפראנה מביאים למודעות גבוהה יותר ולבריאות גופנית. הידע הזה מכונה Prana Vidya.

שלושה עקרונות מרכזיים עומדים ביסוד השיטה. 1. היכולת להרפות תוך כדי פעולה. 2. תנועת - גל של עמוד השדרה. 3. חיסכון בתנועה. תוך כדי הקפדה מודעת על שלושת העקרונות הללו, עם הזמן, נוצרת הרמוניה בין תנועת הגוף, הנשימה והמודרה (ראו הסבר בהמשך), והגוף מסתכרן עם קצב הזרימה הטבעי שלו.

על מנת להתקדם ברמת השליטה ב- Prana Vidya ה- TriYoga מציעה שוב עבודה משולשת: תרגול של פראנה - יאמה (נשימה), עבודה על הדהרנה (ריכוז) ותרגול של הדיאנה (מדיטציה). ה- TriYoga אשר אגב מציעה שבע רמות תרגול שונות מזמינה את המתרגלים המתחילים כמו את הותיקים לתרגל את שלושת המרכיבים הללו.

ובעניין המודרות, מודרה פירושה בסנסקריט: לחתום את האנרגיה בתוכי. דרך חתימה זו אנו נועלים את האנרגיה בתוך הגוף, מפנים אותה לעבר נקודת מיקוד מסוימת וגם מגבירים את עוצמתה. ניתן למקד את האנרגיה לעבר אברי גוף, מצבים שונים, מדיטציה או התפתחות רוחנית. למודרות השפעה אדירה על הגוף, המחשבה והמודעות. הן מאזנות את זרימת האנרגיה בגוף וממקדות גם את המחשבה. יש להן תפקיד חשוב בטקסים בודהיסטים והן משמשות כשפה של תנועות ידיים בריקוד ובתפילה. ריי מאמינה כי בשעה שמצליחים להרפות את הגוף תוך כדי תנועה ופעולה הגוף בעצמו הופך למודרה. הוא חש ממוקד וטעון באנרגיה וחותר לעבר הגשמת יעודו.

שיטת ה- TriYoga נלמדת בבתי ספר, אוניברסיטאות, בתי חולים, קליניקות, בתי עסק וב- 24 מרכזי TriYoga על ידי למעלה מ- 400 מורים מוסמכים, ב- 30 מדינות. אמפריה לא קטנה בנתה לה היוגיני ריי כולל שורה של די.וי.די למכירה, המוקדשים לנושאים כמו: שחרור הירכיים, שחרור עמוד השדרה, חיזוק, תרגול קרדיו עדין, תרגול לגמלאים ויוגה בזוגות.
השיטה אגב מציעה שבע רמות תרגול.

הסדנאות יתקיימו בתאריכים 4-6 למרץ, במרכז אלהיוגה, ויכללו שיחה, תרגול אסנות, פראנה יאמה, טכניקות ריכוז ומדיטציה, ולימוד מודרות.

ענת מסינג, בעלת סטודיו צלול - יוגה לנשים, ברח' רש"י 44 א', ת"א, מספקת גם שירותי כתיבה.
[email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©