שתף

היכרות עם מעגל הפריון הנשי / ענת מסינג

01.04.09

לקראת האביב החליטו בסטודיו פראנה להענות לבקשת התלמידות ולהזמין את רונה נשר בראון להעביר סדנה, קצת שונה מעוד סדנה ל תרגול יוגה, אבל ללא ספק באיצטלה אביבית. הסדנה של בראון עוסקת בהיכרות עם מעגל הפריון הנשי, ומה יכול להיות יותר אביבי מפוריות.

"היכרות עם מעגל הפריון הנשי היא כמו לימוד של שפה" מסבירה נשר בראון במאמר שכתבה בנושא, "אין זו שפה וורבלית כמובן אלא שורה של רמזים בהם משתמש הגוף על מנת לרמוז לנו מה מצבו".

מחזור החיים הנשי משול למחזוריות עונות השנה, למחזוריות הירח. כל ווסת מהווה תחילה של מחזור פריון חדש במהלכו ימים פוריים המזמינים כניסה להריון וימים בלתי-פוריים, ימים עם עודף אנרגיה וימים של התכנסות פנימה, ימים בהם האישה כמהה לאוכל בריא וימים של בהם היא כמהה לנשנושים.

מה יוצא לנו מזה?
היכרות עם מעגל הפריון הזה מאפשר לאישה להבחין בין הימים השונים ולהתאים את חייה למעגל הטבעי, לריתמוס של הגוף שלה.

למשל, בעקבות היכרות צפופה כזאת תוכל האישה לקחת אחריות על הבריאות שלה. היכרות מדוקדקת עם התהליכים המחזוריים בגוף ועם השינויים המתרחשים בו מאפשרת לנו להבחין ברמזים ראשוניים המעידים על פגיעה באיזון.

היכרות כזאת גם תאפשר לאישה להימנע מכניסה להריון בלתי רצוי. וכל זה, באופן טבעי, ללא גלולות, ללא התקנים כאלה או אחרים, אפילו ללא קונדומים, משום שההכרות הזאת מאפשר לאישה לזהות כמעט במדוייק את ימי הביוץ ופשוט להימנע מלקיים יחסי מין סביב הרגעים הקריטיים. בד בבד, עם התפתחות היכולת הזאת ניתן בהחלט לתכנן הריון רצוי.

גם ברמה הנפשית יש להיכרות הזאת יתרונות. יש כאן דוגמא קלאסית לחיבור אמיתי בין גוף לנפש, חיבור יומיומי שנובע מהתבוננות בשינויים החלים בגופנו, הבנתם וקבלתם: שינויים במצב הרוח, בתאבון, בחשק מיני, התמודדות עם תסמונת קדם ווסתית, עם קבלת הווסת, שינויים אנרגטיים, שינויים פיסיולוגיים ועוד.


הסימנים הפיסיולוגיים העיקריים מהם ניתן ללמוד משהו על הגוף מתרחשים בצוואר הרחם, הפרשות או נחל צוואר הרחם, כפי שמעדיפה נשר בראון להתבטא וגם חום הגוף הנמדד ביקיצה.

בעבר הידע הזה עבר מאישה לאישה, דרך מעגלי נשים, דרך ליווי וחניכה יומיומיים. היום הידע מתרכז אצל בעלי מקצוע ואנו, הנשים, נשארות קצת באפלה, לא מכירות ולא מבינות מה משמעות התהליכים שעוברים עלינו. בהעדר קבוצת תמיכה שבטית יוזמת נשר בראון קבוצות למידה שמעניקות תמיכה רגשית וקהילתית לא פחות טובה.

הסדנה בסטודיו פראנה תפתח ב- 27/4 ותתקיים במשך חמישה שבועות, בימי ראשון בשעות הצהרים.

"...מציאות החיים של נשים משתנה במהירות. בימינו, להיות אישה זוהי חוויה מאתגרת ומבלבלת כאחד. מחד גיסא אנו עדיין משמשות בתפקיד המסורתי של טיפול בסובבים אותנו ומזוהות עם אחרים, ומאידך גיסא אנו מנסות לחיות בתחושה של עצמיות שלמה יותר. אנו מקבלות את אתגר השינוי ותרות אחר אפשרויות חדשות, אוזרות אומץ ונוטלות מספיק אחריות כדי לחשוף את יכולותינו... אנו הנשים, גמישות מטבענו".

(מתוך גילוי עוצמתה של הנסתרת של המיניות הנשית, מאת: מאיטריי ד. פיונטק). 

ענת מסינג, בעלת סטודיו צלול - יוגה לנשים, ברח' רש"י 44 א', ת"א, מספקת גם שירותי כתיבה.
[email protected] 

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©