שתף

כאבים של אחרים / נורית פארן

24.10.10

בעלי לשעבר הוא אל גשם. אמיתי לגמרי, לא בצחוק. כל מקום שהוא חי בו הופך גשום להחריד. כל עוד הוא חי באנגליה , מולדתו לא הבחינו בזה אבל כשהתגורר פה זה הי ממש מורגש. בחיי שמשרד החקלאות לא היה צריך לתת לו לעזוב...

 

לבד מהשפעתו האקלימית, הוא חי את חייו במעבר מאסון לקטסטרופה. כשרק הכרתי אותו הוא היה בדיוק אחרי שרשרת אסונות שכזו. אבא שלו נפטר , החברה שלו עזבה אותו והוא פותר מהעבודה. היו כמה שירים שהתנגנו אז ברדיו שהיו מכניסים אותו למצב פוסט-טראומתי. בכל פעם שאחד מהם היה מתנגן אני הייתי נכנסת ללחץ.

 

השבוע  התנגן פתאום אחד השירים האלה ברדיו. מתוך ההמודעות שסיגלתי לעצמי הבחנתי פתאום שהגוף שלי נכנס למצב חרדה. זיהיתי את המצב ויכולתי לקשר אותו לאותן שנים. "אל אלוהים" אמרתי לעצמי, "עברו 15 שנים ואת עדיין סוחבת בגוף את החרדות שלו!" ומתוך ההתבוננות הזאת, המודעת לעצמה , ראיתי לראשונה, שאותה שרשרת אסונות, שאז נראתה לי איומה כל כך, היא בעצם הדפוס הקבוע של חייו.

 

כך גם יכולתי לראות , סוף סוף, שהדפוס שלי הוא הרבה יותר שמשי ושמח ושבלקחי על עצמי את כאביו, חטאתי למהות האמיתית  שלי.  איזו ברכה זו לזהות את זה! להבין שכשאני נשאבת לכאב שלו אני לא עוזרת לו אלא רק מחשיכה את השמש שלי ובמקום להביא אור אני עוטה צל. כדי לעזור לזולת אני צריכה להיות נוכחת עם כל האיכויות שלי ולא למסמס אותן , אני צריכה לטפח אותן. 

 

כשאני לוקחת עלי את כאבם של אחרים אני לא מקטינה את המשא שלהם אלא רק מגדילה אותו. רק בלהעניק אהבה אני יכולה להקטין את הכאב והאהבה באה מתוך השמש שזורחת בי ולא מתוך הצל.

שם הכותב: נורית פארן
אודות הכותב: עוסקת ביוגה משנת 1989 ומלמדת יוגה משנת 1994. תלמידה של אורית סן-גופטה ומייצגת בישראל את מפתח שיטת יוגהביטס מאסטר דיויד סאי מאנגליה. משלבת בעבודתה את ההתבוננות המעמיקה של ויג'נאנה יוגה ואת המוזיקה והתנועתיות של היוגהביטס
אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©