שתף

מיניות גברית בשליחות האהבה / אוהד אזרחי.

12.06.16

יש לי חבר אינדיאני שיצא למסע-חזון רוחני במדבר, בצום של מספר ימים רצופים ואז הוא פגש נחש גדול. הנחש נעמד מולו, הישיר אליו מבט לזמן ממושך, והתחיל לדבר איתו (בתודעה הפנימית, כמובן). "נשים בימינו שכחו כיצד להיות נשים באמת, וגברים שכחו כיצד להיות באמת גברים" אמרה לו הנחשה (שהיתה נקבה) "לכן אנשים אינם יודעים כיום כיצד לאהוב".

הנחשה הלוחשת לחברי האינדיאני איננה לבד. מורים רבים לרוחניות מינית סביב העולם מגלים זאת שוב ושוב. גברים אינם יודעים כיום מה זה להיות גבר במובן הגבוה של הדבר, ונשים – אינן יודעות לרוב כיצד להיות אישה, במובן העמוק של הדבר.


לרבים נדמה כיום כי "נשים נשיות" מייצגות שלב נמוך של התפתחות האישה, שבו היא חושבת שכל מה שיש לה זה גוף יפה וסקסיות – אם התמזל מזלה להיות חתיכה – אבל אישה "מפותחת" מבחינה פנימית צריכה להשתחרר מזה ולדעת שהיא אדם שווה לגבר, ושהיא איננה צריכה להקרין "נשיות" כדי למשוך גברים.

במקביל לגברים רבים נדמה שכל העניין של "להיות גבר" שייך לרמה פרימיטיבית ודבילית של ההתפתחות, שלא יודעת שגם לגברים מותר למשל לבכות, לשתף ולגלות רגשות, ושהם לא צריכים לרדוף תמיד אחרי הצלחות.

ככה יצרנו חברה שבה גברים "מפותחים" חיים בהתנגדות למודל הפרימיטיבי של הגבריות המאצ'ואיסטית, ולכן הם נחנחים וחסרי עמוד שדרה, ונשים "מפותחות" חיות בהתנגדות לנשיות הסקסית, ובהרגשה מתמדת של תסכול. בחברה של היום אין הרבה סיכוי לאהבה.

אבל כדברי הנחשה – זו לא הדרגה הגבוהה ביותר שאליה אנחנו יכולים להגיע כגברים וכנשים. גברים יכולים ללמוד כיצד להתחבר לזכריות שלהם ולהגיש אותה כמחווה של גדלות נפש לעולם כולו – ולנשים שלצידם.

מי שהקדיש את חייו להדריך גברים ונשים כיצד לעשות זאת הוא דויד דיידה – מורה רוחני אמריקאי ממוצא יהודי שספריו תורגמו לעשרות שפות והפכו לרבי מכר בעולם כולו.

דיידה כתב "מדריך לגברים לאמנות החיים עם נשים, עבודה ותשוקה מינית", והמדריך הזה יצא לאור בעברית, ממש עכשיו, טרי וחם מהתנור, תחת השם "דרך גבר".

בספרו המדהים והנועז "דרך גבר" מסביר דיידה לגברים עצות מעשיות כיצד לגדול ולהתפתח מבחינה מינית ורוחנית כאחד.


"הפסק לקוות שהכל יסתדר" הוא שמו של הפרק הראשון. "חייה את חייך עם לב פתוח – אפילו כשזה כואב" – הוא הפרק השני, ו"חייה את חייך כאילו אבא שלך כבר מת" הוא הפרק השלישי. דיידה איננו מוותר לך. הוא דוחף אותך להתעורר כגבר, לדעת מה היא מטרת חייך העמוקה ולהתחיל לחיות אותה כבר עכשיו, כמתנה של אהבה. בקיצור – עצה טובה לכל גבר שרוצה לדעת כיצד להשתמש במיניות הזכרית שלו באופן שיפתח את העולם – לשנן וליישם היטב את העבודה של "דרך גבר". (ניתן להשיגו באתר של המו"ל – הוצאת דופן – www.dofen.co.il )


"גברים מפחדים מעוצמה נשית" – הסכימה איתי הכתבת לעניני סקס של אחד המגזינים הגדולים בארץ. "הם משתוקקים אמנם לראות ולחוות נשיות עוצמתית אבל גם מפחדים מזה מאד".

גברים נמשכים באופן אינסטינקטיבי לכל מה שקורן. תמורת טעימה מן הזוהר הנשי הקורן גברים רבים יוותרו על כל מה שיש להם (כולל משרה נשיאותית, או חברות בממשלה למשל). אבל פעמים רבות הנשים שלצידנו אינן קורנות, ומסך הטלוויזיה או המחשב הרבה יותר זוהר מהן...

אחת הסיבות לזה שמעט מאד נשים זורחות כיום באותו האור הג'וסי המיוחד שאותו גברים אוהבים ועבורו היו נותנים את חייהם, הסיבה לכך שרוב הנשים שתפגוש יהיו קשוחות ועצורות (ובפרט אחרי שתחיה איתן קצת יחד), היא משום שגברים לא מעיזים לעזור לנשים לטפח את העוצמה הנשית שלהם, ולא מסוגלים להיות שם באמת כשהעוצמה הזו מתפרצת.

אישה שמעיזה לתת לנשיותה לפרוץ בעוצמה איננה רק "נחמדה". לפעמים היא כמו הר געש, או כמו סופת טורנדו, ולפעמים היא הבריזה הקלילה שמרגיעה את לבך ועושה לך טוב, לפעמים היא משקה אקזוטי קטיפתי ולפעמים היא כמו אלכוהול 98%.

אם ברצונך לזכות בעוצמה הנשית – הוכח לה שהיא יכולה לסמוך עליך ועל אהבתך. בפעם הבאה שהיא תבחן אותך, שהיא תרד עליך או תתרחק ממך או תזעם בזעם שנראה לך כבלתי הגיוני – אל תברח לך למערה (לכל גבר יש מערה כלשהי שאליה הוא בורח בעיתות מצוקה, עוד מהימים הפרהיסטוריים). נשום ופתח את לבך ושדר לה מסר ברור של אהבה. זה מה שהיא רוצה לראות ממך – שאתה מסוגל לאהוב אותה באמת. אל תנסה לתקן אותה ואל תיתן לה שיחת מוסר. אל תנתח את הפסיכולוגיה שלה ואל תגיד לה שתתעשת ותהיה כבר בנאדם. אהוב אותה. שחרר אותה מהמצב על ידי הומור – אבל לא בבדיחות על חשבונה! עשה צחוק מעצמך אם צריך, אך לא ממנה. חבק אותה, הרם אותה באויר, הבט לה בעיניים ותן לה לראות את הלב האוהב שלך, שכואב לו עכשיו, אבל הוא לא מתקפל ולא מנסה להצטדק ולא מתקיף חזרה.

בדוק זאת ותראה איזה מזג אויר נפלא יבוא על ראשך האוהב אחרי הסערה. אם אתה רוצה ליהנות מקרינת הזוהר הנשי – אהוב אותו על כל הפנים שלו. טפח אותו. אל תברח מהסערה ואל תנסה לשלוט באישה שלך. בכל אישה יש גם את "חוה" וגם את "לילית", מלמדים המקובלים. אם אתה רוצה להכיר את הלילית שבאישה שלך עליך לתת לה מקום בטוח לבטא זאת.

הזיקפה הרוחנית של גבר היא יכולתו לחדור לתוך כל מצב, ולפתוח אותו לאהבה. לגרות את הסיטואציה ולגרום לה להזיל ריר של תשוקה. זוהי זקפת הלב. חדור איתה אל המציאות ותהנה.

 

שם הכותב: אוהד אזרחי.
אודות הכותב: אוהד אזרחי עומד בראש נביעה - האקדמיה העברית של הרוח האוניברסלית.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©