שתף

חשיבות הרפואה המונעת / נעמה טננבאום - מססה

04.11.18

מהי למעשה רפואה מונעת ואיך אפשר ליישם את תהליך המניעה על ידי מודעות לבריאות.

האם אתם מחכים שרכבכם יתקלקל כדי להביאו למוסך או שאתם מגיעים לטיפולים שוטפים ע"מ למנוע זאת? האם עלה בדעתכם לתדלק את רכבכם בדלק שאינו מתאים לו או שאתם נשמעים להוראת היצרן? האם אתם עושים את אותו הדבר עבור גופכם, בריאותכם?

אנשים רבים אינם משתמשים באמצעים הרבים שיש לרפואה המונעת להציע להם. הרפואה הטבעית היא למעשה קשת רחבה של גישות אשר משותפת להם ההסכמה כי יש לנקוט בפעולה מונעת. כמובן שלכל אחת מהשיטות ישנם פתרונות למצבי חולי שונים ודרכי התמודדות מגוונות. אך כולם יסכימו עם העובדה שבריאותנו היא נכס יקר וחשוב לכולנו ויש לשמור עליה בדרכים שונות מבעוד מועד. הדבר ממומש היטב בסין. שם האדם הממוצע משלם לרופאו במהלך כל זמן שהוא בריא. ומגיע לביקורים שוטפים במהלך השנה. כשהוא חולה, הדבר אומר כי הרופא לא עשה את העבודה כראוי. בעיני, זוהי התגלמות הרפואה המונעת.


הרמב"ם, למרות היותו רופא, הגדיר עצמו כמומחה לבריאות ואח"כ כמומחה למחלות. וגם היפוקראטס, המכונה אבי הרפואה המודרנית, חזר ואמר " טוב לדאוג לחולה שיהיה בריא, אך טוב יותר לדאוג לבריא שלא יחלה". אם כן, רובנו פונים לרופא כשהמחלה כבר נמצאת או שהיא ממש על סף פריצה. הגישה הנפוצה בקרב הציבור היא שעצם הגעתי לרופא ע"מ לקבל טיפול, היא צעד חשוב שנקטתי ונחשב כפעולה מצידי המקדמת אותי לבריאות. שם, אצל הרופא אני מגולל את השתלשלות העניינים ובעצם זה, העברתי את הכדור לידיו של הרופא. עכשיו זהו תפקידו לרפא אותי! אני את שלי עשיתי ועכשיו זו הזירה של הרופא.


זוהי מחשבה שגויה, אנסה להסביר את הדברים מנקודת מבטי: ראשית חובה להפנים את העובדה כי יש לנו שליטה על חיינו ובריאותנו! נכון שמעורבים גורמים נוספים שאינם תלויים בנו כגון גיל, גנטיקה וכד'. אך אין הדבר אומר שגורלנו נחרץ. יש לנו כוח ויכולת לשנות דברים, להקל, ואף למנוע. "הכדור" שהועבר קודם לרופא, חייב להישאר במגרש שלי. אני מחליט על שינוי, אני מקיים את מה שכרוך בכך ואני מרגיש, רואה וחווה את התוצאות.

 

המצב הטבעי של הגוף הוא בריאות. גורמים רבים מהווים השפעה מזיקה לה. אנחנו יודעים כי הגוף הוא מכונה חכמה, מורכבת ומשומנת שפועלת בכוחות עצמה. תפקידנו הוא לתת את הסביבה האופטימאלית לגוף ע"מ שיוכל לעשות את פעולת האיזון מחדש ותיקון הקלקול בעצמו. כמובן שתמיכה וחיזוקים יתקבלו בברכה כל עוד הם אינם משבשים את הפעולה הטבעית. הפעולה נעשית באמצעות תפריט תזונתי עשיר ומגוון, שימוש נכון בתוספי מזון, צמחי מרפא וכמובן כלים להתמודדות יעילה עם מתחים בחיינו.


אסכם בדבריו של היפוקראטס: "יש בכל אחד מאיתנו רופא. צריך רק לעזור לו לעשות את עבודתו..." ופה נכנס הנטורופת לתמונה. חלילה לא במקום הרופא הקונבנציונאלי אלא במקביל אליו. זכרו – זוהי רפואה מונעת ומשלימה ולא רפואה אלטרנטיבית לרפואה הקונ'.

שם הכותב: נעמה טננבאום - מססה
אודות הכותב: הכותבת היא נטורופתית מוסמכת המדריכה לחיים בריאים ולטיפול במחלות שונות באמצעות תזונה, תוספי מזון, צמחי מרפא, פרחי באך, עיסוי ורפלקסולוגיה.

אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©