שתף

קניות חכמות / נעמה טננבאום - מססה

01.08.16

מה שאנו קונים בסופר עושה דרכו ישירות לגופנו בסופו של דבר....כדאי לחשוב פעמיים לפני ש"מעמיסים".

 

בחירת המזון שאנו מכניסים הביתה עשויה להיות קריטית בהשפעות שלה על איכות חיינו ובריאותנו. חשוב מאוד לבחור נכון מה נכנס לעגלת הקניות שלנו, משם מגיע הביתה ובסופו של דבר אל גופנו. בבחירה נכונה אפשר להקטין את הסיכון למחלות העולם המערבי הנפוצות כל כך: סרטן, מחלות לב וכלי דם, מחלות פרקים לסוגיהן, מחלות אוטואימוניות, השמנה, סוכרת ועוד.


מה לא?

לנסות להתפתות כמה שפחות לדברים שאין בהם צורך בבית. להפחית בחטיפים וממתקים כי מאוד קשה לעמוד בפיתוי אל מול שקית פתוחה ולא לחסל את תוכנה עד תום. להפחית במזון מעובד ומתועש כגון מנות מוכנות וקפואות, שקיות ושימורי מזון המכילים המון חומרים משמרים ואחרים כדי לשמור על אורך חיי מדף.

 

באופן כללי להעדיף מזון שמקורו מן הצומח ופחות מן החי. הסיבה היא שבע"ח שאנו אוכלים הם עתירי חומרים מזיקים שמאכילים אותם בהם כדוגמת תרופות וחומצות שומן שאינן מיטיבות עם גוף האדם. אנחנו חיים בחברת שפע ומשעשע ואף פרדוקסאלי שאחוז גבוה מהאוכלוסייה הסובלת מעודף משקל למעשה סובלת במקביל מתת תזונה ברמה התאית. הגוף לא מוזן נכון ונמצא במצב של המון חסרים ותפקוד לקוי משום כך.


אז מה כן?

המון פירות וירקות במגוון צבעים שלכל אחד המאפיינים שלו, כולל עלים ירוקים מכל הסוגים והמינים שמעשירים את הגוף במינראלים שונים. להעדיף את המזון הטבעי כמו דגנים וקטניות שאנחנו נבשל לבד בבית ולא נחמם הישר מהשקית. מזונות מלאים כגון קמחים ומוצריהם, טחינה וכן הלאה. להעשיר את התזונה היומית שלנו במרכיבים זמינים וחשובים כדון שמן זית מאיכות טובה, דבש ותבלינים טבעיים.


קראו את אשר כתוב על האריזות

לפעמים נוטים להערים על הצרכן ובכך לגרום לו לחשוב שהוא קונה מוצר מסוים ולמעשה אין כך הדבר. לדוגמא לחם: לחם בצבע חום אינו תמיד עשוי מקמח מלא. וגם אם כתוב עליו שיש בו קמח מלא, לעיתים הוא ברובו עשוי מקמח לבן ויש לו תוספת (קטנה) של קמח מלא.


שימו לב איזה תוספות וחומרים יש במוצר, ואם לזה התכוונתם.
כשאנו מסתובבים בין המדפים, כדאי תמיד לעשות זאת עם רשימה ביד ולא להיות מטרה נוחה לתעשיית השיווק והמכירות. קנו את אשר יש בו צורך. כשאתם יוצאים עם עגלת קניות גדושה בדברים שנקלעו לכם "על הדרך" ושילמתם עבורם מחירים מצוינים, לא תמיד יצאתם "מורווחים". חשבו על זה......
בברכת בריאות

052-5021515

שם הכותב: נעמה טננבאום - מססה
אודות הכותב: נטורופתית מוסמכת המדריכה לחיים בריאים ולטיפול במחלות שונות באמצעות תזונה, תוספי מזון, צמחי מרפא, פרחי באך, עיסוי ורפלקסולוגיה.

אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©