שתף

חשמל זורם בכפות ידיך... / נעמה מססה -טננבאום

25.09.10

אין עוררין על העובדה כי מגע הוא אחד מהצרכים הקיומיים של האדם. ישנם מחקרים גדולים המוכיחים את העניין חד משמעית. השילוב של מגע בחיינו הוא חלק מאורח החיים הבריא.


ברמה הפיזיולוגית ידוע כי מגע משפיע על שחרור והרפיית שרירים, שיפור זרימת הדם, שיפור ניקוז רעלים מהגוף, שיכוך כאב, המרצת מערכת החיסון ועוד. מלבד אלו אנחנו זקוקים למגע גם ברמה הנפשית: בהקשר זה מחקרים רבים הראו כי למגע יכולת להפחית חרדה, לשפר מצב רוח ולהוריד את רמת המתח בגופנו וכל זאת ע"י עידוד הפרשת הורמונים מסוימים ע"י המוח בעקבות המגע בגוף.


מגע בחיי היום יום שלנו הוא נדיר ומוגבל. פיתחנו לעצמנו אורח חיים עמוס ומסוגר שגורם לנו להיות מנותקים מהצרכים שלנו הרבה פעמים. כמה מכם באמת הולכים לקבל טיפול במגע כלשהו ע"מ לשמור על הגוף ועל הנפש באופן קבוע? בתפיסתנו, לקבל עיסוי, רפלקסולוגיה, שיאצו או כל טיפול מגע אחר, נחשב כמותרות. אך אין כך הדבר. טיפולים מסוג זה פשוט גורמים לנו להרגיש טוב. להיות נינוחים ורגועים ולחוות הרפיה מהי. היכולת לגעת טמונה בכולנו, כל אדם יכול לתת עיסוי, ללטף או סתם להניח את ידיו על האחר כדי לתת ולקבל ממנו.
וחשוב מכך, כל אדם יודע להעריך מגע. תנסו ותיווכחו בכוחו העצום של המגע הן לנותן והן למקבל. שניהם משיגים רווח גדול מהעניין.


המגע חיוני בכל גיל ולכל אדם. החל מתינוקות קטנים שרק נולדו (וגם פגים שהקדימו זמנם להיוולד, וישנו מחקר גדול על חשיבות המגע בפגים והשפעתו על בריאותם), שזקוקים למגע הוריהם ועיסוי תינוקות הוא תחום מוכר וידוע ואף מפותח מאוד בשנים האחרונות. הילדים שיודעים בתמימותם לבקש ולתת כי הם עדיין מחוברים לצרכים הפנימיים שלהם ולא מתעלמים מהם כשם שהמבוגרים עושים וכמובן האדם הבוגר שצריך את המגע כמו הילד רק מתרחק מההקשבה הפנימית ואינו מספק לגופו את הצורך הזה האופן שוטף. כמובן הצורך במגע קיים ומפותח גם אצל בע"ח וגם הם אינם יכולים לחיות בלעדיו.

 

התקיים מחקר בתחום הנעשה על גורי קופים שחולקו ל-2 קבוצות: האחת קיבלה את כל הצרכים הבסיסיים ללא מגע בכלל והשנייה קיבלה את אותם הדברים ובנוסף מגע וליטוף מידי יום. נמצא כי בקבוצה הראשונה התמותה הייתה גבוה לעומת הקבוצה השנייה שההתפתחות הייתה יפה ולא נרשמו אחוזי תמותה.

ישנו מגוון רחב של טיפולים המשלבים מגע בשוק. אפשר לפנות למוסדות המוכרים כגון קופות החולים ומחלקות לרפואה משלימה בבתי החולים, אפשר לפנות למכוני הספא והקוסמטיקה, למטפלים פרטיים ולהשיגו בחינם מהקרובים אלינו (ילדינו ובני זוגנו).
אז געו ותנו לגעת......
בברכת בריאות

 

שם הכותב: נעמה טננבאום - מססה
אודות הכותב: נטורופתית מוסמכת המדריכה לחיים בריאים ולטיפול במחלות שונות באמצעות תזונה, תוספי מזון, צמחי מרפא, פרחי באך, עיסוי ורפלקסולוגיה.

אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©