שתף

אנשי מוסר התאחדו / Sharala

28.11.10

רבים מאתנו מתחילים את דרכנו הרוחנית בחיפוש אחר שקט ושלוה, מתוך רצון להפסיק את הסבל ולחיות חיים מאושרים יותר, בריאים יותר. הרי בסופו של דבר כולנו רוצים להיות מאושרים. אין אף אדם שרוצה לסבול. האושר מרפא אותנו, מאפשר לנו להתגבר על מחלות, להתמודד עם קשיים ולחצות מכשולים כבדים בדרכנו. אך מהו אושר אמיתי?

רבים מאתנו הורגלו לחפש את האושר בחוץ. אם רק נמצא עבודה טובה יותר או חברה יפה יותר, אם נלך לקניות בקניון ולסרט, אם ניסע לטיול, אם נהיה עשירים או מפורסמים.... וכך הלאה והלאה.... החיפוש הולך ומתמשך עד אין סוף. אך האם נותרנו מאושרים????

המתרגל הרוחני בחיפושו המעמיק, רוצה לגעת באותו אושר אשר אינו בר-חלוף, באושר מתמשך ולא זמני. ולמה? כי מאסה נפשו בעליות ובמורדות לאינסוף, באכזבות הגדולות ובסבל. כאשר אנו מגלים את האני הפנימי שלנו, אנו מגלים שבתוכו מתקיים כל האושר שבו אנו חושקים ושלא צריך ללכת לשום מקום בכדי לחוות את אושר זה. הוא קיים ממש פה במעמקי תודעתנו וצריך רק לגעת בו, לטפח אותו, לגלות אותו ולחלוק אותו עם אחרים.

המגע הזה עם האמת המוחלטת מעורר בנו השראה להמשיך הלאה בתרגולים שלנו, בד בבד עם התשוקה להעביר את המתיקות הזו לאחינו ואחיותינו במדינה שלנו ובמדינות אחרות בעולם. אנו חווים דחף ללא מעצורים להעניק ולשרת את האחר, המקופח, המנוצל, זה שכעת זקוק לעזרתנו. היוגי לא יוכל להשאר אדיש לסבלו של האחר, יהיה זה בן משפחתו או אדם זר לו לחלוטין, והרי אין הבדל כלל בין אחד לשני. כולנו נוצרנו מאותה הכרה שוחרת כל, הכרה אינסופית, מיטיבה, מלאת אור.

אנו מוכרחים להלחם באותם גורמים אשר יוצרים פילוג בחברה, אלו אשר האידיאולוגיה שלהם מנציחה את השוני וההבדל, אלו אשר בטוחים שקיומם שווה יותר, טוב יותר, מקודש יותר, אשר להם ניתנה התורה על מנת לשלוט באחר או לחילופין בכדי לתת דוגמא לאחר. כל אדם ללא הבדל של דת, מין , לאום או מעמד חברתי הנו בעל זכות מיוחדת אשר מקנה לו העובדה שהוא חלק מן האלוהי. כולנו חלק מן האלוהי.. אלו אשר מתרגלים תרגולים רוחניים מגיעים בסופו של דבר לאיחוד מוחלט עם האלוהי....וההתמזגות המוחלטת הזו נקראת יוגה. זוהי יוגה בספירה הרוחנית.

צריך להלחם בקונספט של אדם נבחר. כולנו נבחרנו באותה מידה לגלות את האלוהי שבתוכנו ולהעניק את מיטב אהבתנו לחלשים מאתנו. בין אם לבן או שחור, בין אם בן דת כזו או אחרת, בין אם משתייך ללאום זה או אחר, בין אם בעל נכסים או עני ודל, בין אם מהמין הנשי או הגברי.......כולנו חלקים שונים מאותו שלם.

המתרגל הרוחני הוא גם אוניברסליסט – חובק עולם. הוא לא מביט רק לעבר המרחב הצר אשר מקיף אותו. תודעתו מתפתחת עד שיכולה היא להכיל את היקום כולו. רדיוס האהבה שלו הולך וגדל עד אשר הוא מצליח לאהוב את האנושות כולה- את בעלי החיים ואת הצמחים. זוהי השאיפה שלנו. כמובן שכדי להשיג את האידיאל הזה אנחנו נדרשים להתאמץ ולהאבק. הוא לא מגיע ללא עבודה נמרצת ורצון עז. אך זה בהחלט אפשרי.

הגיע הזמן להיטיב עם עצמנו. הגיע העת להיטיב עם האחר.

שם הכותב: Sharala
אודות הכותב: מתרגלת מדיטציה ויוגה כ 6 שנים. מלמדת יוגה ו מדיטציה במרכז אננדה-מרגה.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©