שתף

על אהבה ללא תנאי בהורות / יעל עיני

15.07.18

אהבה ללא תנאי היא פשוט לאהוב, לדעת ולהרגיש שלא משנה מה ילדנו יעשה, אנחנו אוהבים ונאהב


מהי אהבה ללא תנאי?
אהבה ללא תנאי היא פשוט לאהוב. לדעת ולהרגיש שלא משנה מה ילדנו יעשה, אנחנו אוהבים ונאהב אותו. זה לא משנה אם הוא חיבק, נישק, הרביץ או קילל. אנחנו אוהבים אותו ועומדים לצידו. אהבה ללא תנאי מלמדת את הילד שהוא אהוב ורצוי בעולם הזה בכל מקום ובכל מצב והיא ו שמפתחת בו דימוי עצמי והערכה עצמית חיובית.


אהבה ללא תנאי לא מגדירה את הילד כ"ילד טוב" או "ילד רע" אלא כ"ילד" או אפילו כ"ילד אהוב". היא נותנת לילד תחושה של שייכות ומאפשרת לו צמיחה והתפתחות כמעט בלתי מוגבלים. יחד עם זאת, אהבה ללא תנאי לא אומרת שאנחנו לא כועסים או מתרגזים על הילד. היא אומרת, שגם בכעס שלנו, הילד יודע שהוא אהוב (אהוב ללא תנאי). גבולות, לטעמי, הם ביטוי של אהבה. רבים מתבלבלים וחושבים שאהבה ללא תנאי היא אהבה ללא גבולות. חשיבה זו בטעות יסודה.


גבולות, כשהם ניתנים נכון, כשהם בררים ועקביים וכאשר יש מאחוריהם הגיון מוצק, יוצרים בילד תחושה של ביטחון ותחושה של ודאות. כל אלו מאפשרים לתחושה של שייכות לצמוח. גבולות מאפשרים לילדים לצמוח, ובתנאי שכשהילד מתמרד ובוחן אותם (כי זה טבעם הבריא של הילדים), אנחנו עומדים מאחוריהם ומקבלים את מרדנותם ובדיקת הגבולות של ילדנו באהבה (ללא תנאי). אהבה ללא תנאי נמדדת במעשים, במודעות לכוחה של מילה וברגשות וכן בקבלת הילד על כל מי שהוא ומה שהוא מבלי הרצון לשנותו. מי שליבו סגור לא באמת יכול לתת אהבה ללא תנאי. כשליבנו יהיה פתוח ונדע להעניק לילדנו ולעצמנו אהבה ללא תנאי- אז נרפא את העולם. ואם לא את העולם כולו אז לפחות את עולמנו אנו.

אוהבת.
 
שם הכותב: יעל עיני
אודות הכותב: מפתחת הגישה ל"הורות מודעת". יוצרת הדיסק "להאיר את ההורה שבפנים", בעלת תואר אקדמי בפסיכולוגיה וניהול, הילרית ומתקשרת.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר:
לחץ כאן

 

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©