שתף

צ'י גונג / אלי ספיר

05.12.10

אני יודע שאנחנו יכולים לשבת ולחכות עוד שנים רבות שמשהו בעולם הזה ישתנה לטובה. אני יודע שאפשר להאשים תמיד את כולם על כל הפשע ברחובות. אני יודע שתמיד אפשר להאשים את הנהג לצידי על שחתך אותי בכביש ואני יודע שתמיד הבוס אשם בלחץ בו אני נמצא!
אבל בעצם לא תעשו מאומה בעניין...

 

אז אם גם מאסתם במצב הזה אני יודע שאני ואתם יחד יכולים לעשות שינוי בחיים שלנו ושל הסובבים אותנו.

מצאתי כי 8 תרגילים פשוטים הלקוחים מהצ'י גונג חוכמה סינית עתיקת יומין יגרמו לנו לנשום יותר טוב, לשים לב ליציבה של גופינו,להזרים את האנרגיה בגוף, להרגיע אותנו ולפתוח את הבוקר אחרת.

 

זה לוקח בסה"כ 10 דקות זה יגרום לכך שנתנהג אחרת עם משפחתינו, על הכביש, בעבודה ועם כל אחד שניפגש הילדים יראו הורים רגועים סביבם ויבואו ללימודים בכייף כי לא צעקנו עליהם על הבוקר... הנהגים יכבדו יותר אחד את השני וינהגו באדיבות כי האטנו ונתנו להם להשתלב בלי לצפצף בעוצמה... הבוס יהיה רגוע יותר איתנו כי אנחנו לא נלחצים מכל משימה שנתן


אנחנו נתחיל לחיות בשלום עם גופינו-נהיה מודעים – היום אפשר לראות כ"כ הרבה אנשים מנותקים מגופם ולא מבינים למה בכלל הגענו לכאן..... אנחנו נתחיל לנשום סוף סוף אני רואה כ"כ הרבה אנשים שבקושי נושמים- זהו בעצם המתכון לכל המחלות הכרוניות...

השלום מתחיל בתוכנו ככל שנפיץ דבר פשוט זה נוכל יותר ויותר להשפיע על החברה שלנו ועל העולם כולו. נוכל יותר להבין אחד את השני ולהבין שלא הגענו לכאן להילחם. הגענו לכאן ללמוד!

אז בואו נביא יחד את השינוי. בואו נבנה חברה אחרת בה יש כבוד האחד לשני, נתחזק את גופינו ונלמד את השיעורים שהעולם הגדול מזמן לנו. בואו יחד נביא שלום עלינו ועל העולם כולו בואו נחפש את החיובי ולא את השלילי.

התרגום של צמד המילים צ'י גונג הינו תרגול אנרגיה. צ'י היא אנרגית החיים הזורמת בגוף. גונג פירושו תרגול, עבודה. כדי, שכולנו נוכל להבין במה מדובר, נחזור רגע לשורשים.


הרפואה הסינית הינה בת אלפי שנים . הסינים מתוך התבוננות בטבע מצאו כי בגוף זורמת אנרגיה בתעלות הנקראות מרידיאנים או בשמם הסיני JING LOU "רשת תקשורת נותנת חיים". השיטה התפתחה בסין העתיקה בצמוד לרפואה הסינית וכללה תרגול הגוף וההכרה עם הנשימה.בצורה כזאת האנרגיה זורמת ,מחזקת את מערכות הגוף ומסייעת למניעת מחלות .


הצ'י גונג מכוון לשליטה והזנת הגוף בצ'י באמצעות חזרה מתמדת על תרגילי נשימה מבוקרת ותרגילי ריכוז מחשבה. הצ'י גונג מתמקד בשליטה בנשימה מכיוון שמערכת הנשימה היא הנשלטת ביותר מבין השרירים הבלתי רצוניים, והצי גונג רואה בה גשר לשליטה במערכות הלא-רצוניות. התרגילים בצ'י גונג אמורים לגרות את פעולת הקיבה, להאיץ הפרשת מיצי קיבה ולהאיץ את המטבוליזם בגוף, לכן הם נתפסים גם כתרגילי הרזיה.


בחרתי בשמונה תרגילים בסיסיים אלו ,אשר יסיעו לנו לנשום נכון יותר, לחדש את האנרגיה של האיברים הפנימיים ומערכת התנועה ובמקביל ייצוב ההכרה (מדיטציה בתנועה). מומלץ לבצע כל תרגיל 12 פעמים בקצב המתאים לנשימה שלכם.

לאחר שלמדתי תרגילים בסיסיים אלה "הדבקתי" כמה מחבריי וראיתי שלכולם היה קל להם להתחבר ומה טוב זה עשה להם ולסביבתם . מי שיבחר לתרגל ויתמיד,ישים לב ,שהו נינוח,חיוני ומרוכז יותר. הצ'י גונג רואה בגמישות פיזית ונפשית מפתח להארכת חיים. נראה לי ,שלא סתם יוצאים כל בוקר מיליוני סינים לתרגל צ'י גונג בפארקים...

אני ממליץ לכל אחד ואחת להעזר במדריך מוסמך ובמיוחד אם קיימת בעיה בריאותית כלשהיא
לינק לוידאו :  http://www.youtube.com/watch?v=vZQtbl9tAow

שם הכותב: אלי ספיר
אודות הכותב: מטפל הוליסטי מומחה בטיפול בלחץ נפשי, טראומות וחסימות ריגשיות באמצעות טיפול במגע בשיטות מהמזרח בנוסף אלי מדריך לאורח חיים בריא באמצעות סדנאות והרצאות
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©