שתף

לחייך שיראו את השיניים / אפרת לביא

20.03.11

בסך הכול אני משתדלת להיות בן אדם מרוצה מהחיים , ובכול הזדמנות שעולה בדעתי אני אוהבת להודות ולשבח את אלוהים על כול המתנות היפות והנפלאות ועל כול הכישורים הברוכים שהעניק לי וגם על בני משפחתי האהובים ושאר אנשים  שיהיו בריאים ומצליחים !

אבל, מתוקף היותי שייכת למשפחת ילדי האדם ובנסותי להיפטר מהצורך העז להתלונן ולקטר... אני עדיין אוחזת בתלונה הזאת בתחושה שזו תלונה מוצדקת .. ולמרות כול התירוצים והחיפוש אחר סיבות פסיכולוגיות ופיזיולוגיות ...עם התלונה הזאת אני אגיע יום אחד אליו , אחרי מותו של גופי הפיסי , אוחזת מגילה רבת סעיפים וכולם מתשאלים את הוד רוממותו בשאלה 'מדוע בראת את השיניים שלנו כל כך ארעיות, מתפרקות, מתחוררות ,נהרסות ..והכי גרוע ..כואבות !".
כיצד זה הגיוני בעיניו להתקין לנו בתוך איבר כל כך רגיש כמו הפה, קבוצה של סלעים קטנטנים שאמורים לטחון למעננו את מה שאנחנו אוכלים?
במקרים רבים כבר בתקופת הילדות אנחנו מוצאים את עצמנו מטים את הראש אחורנית ופערים את הלוע ביראה גדולה ובפחד נורא..הנה עכשיו יוצאו האיזמלים , המקדחות והפצירות ושאר מיני מכשירי עינויים ויחלו במסכת נוראה של טיפולים. ואם יש לנו מזל גדול אז מצאנו רופאים טובים שהם לא 'סנדלרים מומחים' וגם אז נאלצנו לשלם עבור התופת הזאת במיטב כספנו. כבר מזמן הודעתי לרופא השינים שלי 'אני מוכנה לשלם כפליים רק תרפא לי את השיניים ללא כאבים ' והוא חייך בהתנצלות כאומר "הלוואי ויכולתי, זה סידור נפלא לכול הצדדים".

כל פעם שהיססנו ולא החלטנו
הדפוס הפסיכולוגי המפרק את השיניים הינו ההססנות וחוסר ההחלטיות. זה אומר שכבר כילדים בכול פעם שרצינו משהו ולא עודדו אותנו או סירבו לעזור לנו ואפילו התנגדו לנו, ומצאנו את עצמנו 'נקרעים' בין כפות המאזניים  -בין ההחלטה לבחור במה שאנחנו רוצים לבין מה שנכפה על ידי ה 'מבוגרים האחראיים'.
בכול פעם בחיים שהיססנו וסבלנו מתסכול ומחוסר שביעות רצון ומהתחושה שאנחנו לא מגשימים את עצמנו - השיניים שלנו נסדקו עוד קצת , התחוררו שוב, והצורך שלנו בפיצויים שלח אותנו להמתיק לעצמנו את החיים עם שוקולד או סוכריות ושאר ממתקים ואלו.
לא רק שלא נתנו לנו את הפיצוי ההולם אלא לכמה רגעים - הם גם גרמו למערכת הגופנית שלנו לסבול מחוסרים ומערכת השיניים שלנו לא צמחה כראוי וסובלת ממבנה ארעי.
כמובן יש את אלו בינינו שבכול פעם שהם היו מעט מצוננים הם נלקחו לרופא והוא פיזר מעליהם אנטיביוטיקה שהייתה ידועה פעם כ 'אבקת קסמים' וידוע היום שבכמות גדולה היא מזיקה לצמיחה התקינה של השיניים .
ויש את אלו שלא יודעים מה הם רוצים כמו שיש גם כאלו שתמיד עסוקים ומרוכזים בעצמם ולא רואים מ 'מטר' את האחרים , ויש שהם אנשים מתחשבים בעלי ה 'אמפטיה' שנוטים להעניק ריצוי ולהתחשב באחרים ומשאירים את הרצונות והמטרות של עצמם לסוף התור, כדי שהשאר יהיו מרוצים.

סובלים מבעיות שיניים? - תחליטו
ואם אתם כמרבית האנשים סובלים מבעיות בשיניים , תוכלו לנסות ולהתבונן בקושי שיש לכם לבחור ולהחליט ללכת בדרככם ובלי לנסות להתחשב במה שאומרים האחרים. בני האדם בדרך כלל בהתחלה מתנגדים ואחר כך מצטרפים ובאים ...
בחירה והחלטה בדברים שחשובים לנו בחיים זה אומר שעשינו בחירה קשה אבל הנחישות ללכת איתה ויהי מה היא מדבקת גם עבור אחרים כי לכול בני האדם ניתנה הרשות לבחור ולהחליט , והססנות היא בעיה מאוד אנושית, במה לבחור וכיצד נחליט?

ומה לגביי הבחירה שיש לנו בכול רגע , למשל כיצד אנחנו מגיבים?
האם אנחנו שוב 'מתפוצצים' מלעג או מהשטויות שאחרים מדברים? האם אנחנו מסוגלים להגיב ממקום של אכפתיות , נעימות או בסלחנות ? האם אנחנו מחליטים ובוחרים מה תהיה התגובה הבאה ? או שמא אנחנו 'נופלים' שוב בתגובות האוטומאטיות שבהן אנחנו מורגלים ?

יש בחירה בכול רגע בחיים , וכאשר אוספים את כול אותן בחירות קטנות הן ביחד גדלות ומתעצמות. יש בחירות ענקיות שכאשר אנחנו מחליטים 'ללכת על זה ' אז לפעמים משתנים לנו כול החיים והם משנות לנו גם את ההרגלים הקטנים .

מספרים שכול הברואים הכי מלאכיים ביקום הם יצורים מקובעים וקבועים ורק בני האדם כאן בעולם הם יצורים תבונתיים שניתנה להם זכות הבחירה . זכות שכאשר אנחנו שוכחים להשתמש בה היא הופכת להססנות מעיקה ונשארת לנו כחובה .
חובה פנימית שמצווה עלינו להחליט ולבחור ולהשתמש בזכות הבחירה וללכת בדרכנו כאילו אין 'מחר' בשבילנו , ואין לנו ברירה .
חשוב לזכור שהחלטה נכונה ונבונה היא חד פעמית ואין ממנה תפנית. ע"י החלטה ל"נגוס בחיים" במלאות ולאחוז בהחלטתנו במלוא הנחישות, וע"י ההליכה בדרך הבחירה - כבר נמצא לנו עוד אנשים שרוצים גם הם ללכת בדרך הזאת ולעזור ולשתף פעולה. 

כי ההחלטיות היא משכנעת וממגנטת, מלאה ומאירה וההססנות היא מפרקת ומפזרת וגורמת לנו ולשיניים שלנו להרס ולכאב .
ובכן , קומו לבחירה ולהחלטה החדשה שחייכם מחכים לה . ואם אין לכם אחת כזאת משלכם תוכלו לעזור למישהו אחר בהחלטה שלו ולהקל על מסעו וככה גם על מסעכם וביחד תבחרו להיות 'נזר הבריאה' ולהגשים את ההנחה שאתם היצורים היחידים שניתנה להם זכות הבחירה .


REMIND אפרת לביא


שם הכותב: REMIND אפרת לביא
אודות הכותב: מנהלת את מרכז 'מלא' מודעות למידה אומנות בראש-פנה יוצרת ומטפלת בתחומי הריפוי באמנות והפסיכולוגיה של המחלות , מרצה ומלמדת במכללות ברחבי הארץ .
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©