שתף

שינוי הגידים והשרירים- חלק ד' ואחרון / אלי עבדו

19.02.11

שינוי הגידים והשרירים ושטיפת מח עצמות הם שני ענפי מדע עתיקים בתורת היוגה. ביוגה הטאואיסטית (צ'י קונג) הם מוכרים בשמות אלו וביוגה ההודית (האתה יוגה), ידועים בשמותיהם אסנות ופראניאמה. בתוך עולם היוגה הטאואיסטית יש מספר רב מאוד של שיטות וסגנונות צ'י גונג שונים, אולם רק מספר מצומצם של שיטות אלו נכנסות לקטגוריה של שינוי הגידים והשרירים ושטיפת מח עצמות.
רוב השיטות הפופולריות המתורגלות ברחבי העולם ע"י המתרגל הממוצע הם בדרך כלל שיטות צ'י גונג שונות המזרימות אנרגיה – צ'י, דרך הגוף החוצה ממנו ולא שיטות של שינוי הגידים והשרירים ושטיפת מח עצמות ולכן מתקבלות תוצאות אחרות לחלוטין למתרגלים. אותו דבר בדיוק קיים גם ביוגה ההודית (האתה יוגה) - קיימות שיטות האתה יוגה רבות אבל רק כאשר הן מתורגלות באופן מסויים בשילוב מספר חלקים מהיוגה הטאואיסטית יתקבלו התוצאות של שינוי הגידים והשרירים ושטיפת מח עצמות באופן מלא ונכון ולא באופן חלקי.
במאמר זה חושף מאסטר אלי לראשונה את סודות תיאוריה של מדע זה.  מאסטר אלי יתאר ויסביר על שיטות אלו ויראה את הקשר בינם לבין התקדמות והתפתחות רוחנית ביוגה טאואיסטית וביוגה ההודית.

לקריאת חלק א' לחץ כאן , לחלק ב' לחץ כאן , לחלק ג' לחץ כאן

 

מה התרגול מעניק?

תרגול זה שומר ומחזק את שרירי רצפת האגן ואת אזור חיץ הנקבים ומונע צניחת אברים. שרירי רצפת אגן חלשים וחיץ נקבים חלש מאפשרים לאנרגיה לברוח מלמטה, דבר הגורם לאברים הפנימיים לקרוס ומשקלם נופל האחד על השני, הדבר גורם לבעיות במערכת העיכול, אי אספקה סדירה של דם לאברים כתוצאה מחסימה חלקית או מלאה של כלי דם, בריחת שתן ובעיות בשליטה בסוגרים וכן לבעיות בתפקוד מיני.

הריון ולידה דוחפים את האיברים

הבעיה של צניחת אברים חמורה יותר אצל נשים היות ונשים יולדות במהלך חייהן מספר פעמים. תהליך ההיריון והלידה דוחף את האברים הפנימיים למטה והצידה ולאחר מספר לידות כל גוף האישה משתנה וכל אזור המותן והבטן נהיה רפוי ורחב לעומת אישה צעירה (שלא ילדה) שאצלה הבטן ואזור המותנים מהודקים והאברים נמצאים במקומם.

*הערה: היתרונות של תרגולים גבוהים אלו הם רבים, תרגול זה משפר את היכולת המינית בצורה משמעותית ביותר ומאפשר לאנשים מבוגרים להנות מיחסי מין טובים אפילו בצורה טובה יותר מהתקופה שבה היו צעירים.

אין צורך להתנזר ממין

אחד היתרונות החשובים הוא שהמתרגל או המתרגלת אינם חייבים להתנזר ממין כדי לצמוח ולהתפתח רוחנית כמו שיוגים רציניים רבים עושים או לדוגמא כמרים בנצרות שמתנזרים כדי לנסות להתמיר את האנרגיה המינית שלהם לאנרגיה רוחנית.

להנות מהעולם הארצי והרוחני גם יחד

בעזרת שיטות מתוחכמות אלו היוגי / יוגית יכולים להנות משני העולמות: הארצי והרוחני ביחד ולא חייבים לחיות במנזר לדוגמא.

קונג פו של הזרע והשחלה

חשוב לציין שהתרגול הנ"ל הוא תרגול ברמה גבוהה מאוד, על מנת לשלוט בתרגול מתקדם זה יש לתרגל קודם כל תרגול היותר נמוך ביוגה הסינית, אשר ידוע בשמו "קונג פו של הזרע והשחלה". תרגול זה הוא הבסיס לכל השיטה ומלמד כיצד להתמיר את האנרגיה המינית ברמה נמוכה יותר. בלי תרגול זה אין אפשרות לצמוח ולהגיע לרמות גבוהות.

100 % מהיכולת המוחית
לסיכום, כפי שהסברתי עד כה, כל התרגול הנ"ל על חלקיו השונים בסופו של דבר גורם למח העצמות לייצר כדוריות דם אדומות ולבנות בתפוקה מקסימאלית. המדע טוען שהאדם מנצל רק כ – 5% עד 7% מהיכולת המוחית שלו ועם הזמן המוח מאבד מהחדות והצלילות שלו עם תהליך ההזדקנות (זאת הסיבה שלאנשים זקנים יש בעיות של זיכרון).
כדי להגיע להארה* אדם צריך לנצל את כל 100% האחוזים מהיכולת המוחית שלו ולשם כך צריך אנרגיה רבה. אנרגיה עוברת בחמצן המסופק על ידי הדם. לכן אם אנו שואפים להגיע לרמה אנרגטית גבוהה ולמדיטציה מוצלחת יש צורך בכמות דם גדולה הרבה מעבר לאדם הממוצע, כדי שדם זה יעביר את החמצן והחמצן יעביר את האנרגיה (צ'י) למוח. תהליך זה בא לידי ביטוי בעת התרגול של שינוי הגידים והשרירים ושטיפת מח העצמות.

הרעיון במדיטציה הוא להצליח להישאר מרוכזים ולהתבונן במחשבות השונות המופיעות בהכרה ללא הזדהות איתם וללא התגובה עם המצב כשהריכוז גובר לרמות גבוהות ההכרה מתבהרת והמחשבות מפסיקות להופיע ונשאר רק המתבונן בהכרה ריקה ממחשבות ואז הוא מתנסה במצב העל תודעתי של ראיית הטבע האמיתי שלו ומגיע להארה.

*למדע זה יש מספר מטרות אשר הארה היא המטרה הגבוהה ביותר.
  
שם הכותב: מאסטר אלי עבדו
אודות הכותב: אלי עבדו ייסד את ‘מרכז סדהנה ליוגה וקונג-פו’. מאסטר אלי עוסק באומנויות לחימה שונות,ביוגה, ובצ’י גונג מעל 25 שנים והוא עוסק בלימוד תחומים אלו כ – 17 שנים. בעבר מאסטר אלי לימד במספר מוסדות ליוגה ואמנויות לחימה בארץ.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©