שתף

זוגיות, אהבה, מיניות ומה שביניהם / נדב אור

13.02.11

כולם מחפשים אהבה, אך רק מעטים מצליחים ליצור אהבה זוגית אמיתית לאורך זמן. מימוש האהבה הגדול ביותר הוא באמצעות זוגיות, זהו המקום בו אנו יכולים להגיע להתעלות הרוחנית הגבוהה ביותר - לחיבור אלוהי, ולכן זהו גם האתגר הגדול ביותר.

על מנת שמימוש אהבה בזוגיות יצליח לאורך זמן עלינו להפסיק להיזהר, להפסיק לשחק משחקים, להפסיק לשמור על עצמנו, לשמור לעצמנו. עלינו לעשות בדיוק את ההיפך – לקחת סיכון, להעיז לפתוח את הלב, להעיז להתמסר לאהוב בכל רמ"ח איברינו ושס"ע גידנו.

"האם ייתכן שהוא באמת אוהב אותי?"
זוגיות היא המצע הטוב ביותר להגשים את אהבתנו (האהבה שלנו ואצלנו, שיחד עם בן/בת הזוג שלנו אנו מעצימים אותה).
כמו בכל דבר בחיינו , הדברים אשר מונע מאיתנו להגיע למימוש עצמי אמיתי הם הפחדים, הספקות בעצמנו, הגינוי העצמי. החלק העצוב ביותר הוא שבמקרים רבים, כאשר כבר מגיע מישהו שרוצה באמת לאהוב אותנו אנו מפנים את גבנו לאהבה, מוצאים תירוצים שהוא לא בשבילנו, כאשר בפועל מה שמסתתר שם - הוא הספק העצמי שלנו בעצמנו, חוסר היכולת שלנו באמת לאהוב את עצמנו. עוברת בנו המחשבה - "האם ייתכן שהאדם מולי באמת אוהב אותי?, הוא כנראה לא באמת מכיר אותי, כשיכיר אותי הוא כבר לא ירצה.... ".
וכך נזרקת הזדמנות נוספת לאהבה.

כאשר ירח הדבש נגמר
העבודה האמיתית שלנו, כמו אספקטים רבים בחיים - היא בסופו של דבר רק מול עצמנו. רק כאשר נחזור לאהוב את עצמנו באמת, נוכל להיכנס למערכת זוגית אוהבת, כנה אמיתית לאורך זמן. רק כאשר נדע לאהוב את עצמנו, להזכיר לעצמנו שאנחנו מושלמים כמו שאנחנו, נוכל לקבל את עצמנו כמו שאנחנו, וכך לקבל גם את בן זוג שלנו כמו שהוא.

אחת הבעיות המרכזיות היא כאשר אנו מתחילים קשר זוגי ואפילו עשינו עבודה עם עצמנו ואנו די מחבבים את עצמנו ולעיתים אפילו אוהבים – אנו מאפשרים לבן זוג לאהוב אותנו. מתחילה תקופת "ירח הדבש" של הזוגיות. לרוב, בשלב זה אנו מאפשרים לעצמנו "לנוח על זרי הדפנה", להזניח את התרגול הרוחני שלנו (תרגול של אהבתנו העצמית) וסכנת ההיאחזות נראית באופק. כלומר, אנו כל כך נהנים מהרגשת האהבה הזו, מהדרך שבה בן/ת הזוג מסתכל עלינו, שאנחנו מתחילים לפתח תלות...רוצים להחזיק, רוצים לשמור על האהבה הזו. פה מתחילות הבעיות, פה מתעוררת הקנאה וזוהי הנקודה שבה אם לא נדע להתעורר בזמן, נרמוס את אהבתנו ברגל גסה.

בוא אליי פרפר נחמד

אושו מדמה את הזוגיות לפרפר מדהים שבא ויושב על כף היד. אני כל כך נהנה מיופי, שהנטייה הטבעית שלי תהיה לסגור את היד, לשמור אותו לעצמי. במקרה כזה או שאני אהרוג אותו או שהוא יספיק לברוח....
כלומר, כדי שהזוגיות שלנו תלבלב לאורך זמן, עלינו להזכיר לעצמנו כל הזמן שהאהבה היא אצלנו והיא שלנו ובן/ת הזוג הם רק מראה שלנו. הם באו לאתגר אותנו לצמיחה רוחנית נוספת, וכל מה שמפריע לי אצל בן/ת הזוג, הוא רק השתקפות של מה שמפריע לי אצלי.

עלינו לתרגל את אהבתנו העצמית כל הזמן, ליהנות ולהודות על הזכות שניתנה לנו לחלוק את האהבה שלנו, להוקיר את אהבתו של בן/ת זוגנו ולהבין שעוצמות האהבה משתנות כל הזמן גם בתוך הזוגיות. עלינו להבין - ולא להיבהל או להילחץ - שכמו שאצלנו רמת האהבה לעצמנו משתנה כל הזמן, היא משתנה גם אצל בן/ת זוג וממנו חזרה אלינו. אם לא מתרגלים אהבה עצמית, שינויים אלו עלולים לערער את הזוגיות.

חשוב לזכור תמיד שהאהבה קיימת רק ברגע הזה, להוקיר ולהעריך אותה ובו בזמן להזכיר לעצמנו שאהבה זו גם משתנה כל הזמן ואף יכולה להיגמר בכל רגע (וגם זה מצוין כי זה אומר ששיעור האהבה הזה נגמר ואנו לקראת אהבה גדולה יותר).

זוגיות- מיניות : סיפור אהבה

החלק החשוב והקריטי ביותר לזוגיות טובה ובריאה – היא המיניות.
המיניות שלנו, מעשה האהבה שלנו - הוא מיקרוקוסמוס לזוגיות שלנו. דהיינו, עלינו להבין שבדומה למצב בו האגו שלנו (המיינד, ההכרה) מרחיק אותנו מרגע זה, מהאהבה שלנו (שיכולה להתקיים רק ברגע זה), כך גם במעשה האהבה - האגו מרחיק אותנו מההתמסרות הנדרשת. האגו לוקח אותנו למקומות נידחים של פחדים, חוסר ביטחון, חרדות ביצוע, הרגלים של שנים לרוץ לאורגזמות (חינוך מיני המבוסס על פורנוגרפיה וסרטים כחולים).
במעשה האהבה עלינו לזכור את הקדושה שבחיבור בין האל לאלה (שיווה ושאקטי...), לתרגל את אהבתנו העצמית, לקבל את עצמנו ואת גופנו כמו שאנחנו וכמו בחיים - להפסיק לרוץ ליעדים ולתוצאות, לזכור תמיד ש"אין לאן לרוץ ואין לאן להגיע". להיות האהבה עצמה, לנשום ביחד, להתמסר, לתת לדברים לקרות מאליהם ולשחרר שליטה. את כל הדברים הללו חשוב ללמוד, לקרוא ולתרגל הן לבד עם בן הזוג והן בסדנאות טנטרה ליחידים ולזוגות.

שם הכותב: נדב אור
אודות הכותב: מרצה על מודעות, יועץ אישי וזוגי, מאמן NLP ומנחה סדנאות טנטרה יוגה. 17 שנות ניסיון בהוראה, L.l.b במשפטים, B.A במנהל עסקים, מייסד מכללת אור באילת, בוגר "הומניקיישן" ומייסד "ניצוצות אור" – בי"ס לטנטרה יוגה ומדיטציה.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©