שתף

מאיפה מביאים ילדים לעולם? / פנינה אלון

05.03.11

בעיות פוריות היא הגדרה מפחידה ומאיימת למי שרוצה להיכנס להריון. בפועל זו גם יכולה להיות הזמנה למסע מרתק לנבכי הנפש והצמיחה הפנימיים.

אני ממליצה לכל הנשים שמגיעות אלי עם בעיות פוריות לדמיין את הילד/ ילדה המושלמים בעינהן, אלה שהם חלמו עליהם כל החיים, ואל תאמרו לי לא משנה העיקר שיהיה בריא....",  זה משנה מאוד!
אני מאמינה שהחיים שלנו הם דרך ואי אפשר להגיע לשום מקום אם לא יודעים לאן הולכים. אני דמיינתי ילד שובב, קטן שצוחק כל הזמן ומנגב את הנזלת בשרוול, למה? ככה, זה חימם לי את הלב.... אחרי שדמיינתי אותו אפשר היה להתחיל להתקדם לעברו – לעבר המטרה...

אז מאיפה באים ילדים לעולם?

תנשמו עמוק , תשאירו את הציניות מאחור, שחררו את חגורת הבטיחות של הרציונל, יוצאים לדרך...
אני מסרבת להאמין שאני רק התחברות של ביצית וזרע, שני חומרים כל כך בסיסיים לא יצרו את הנשמה שלי. לדעתי היא הייתה קיימת כבר קודם. לדעתי הנשמות מסתובבות בעולם ומחפשות אמא (לא להיעלב אבות, אבל אמא היא דלת הכניסה לכאן....).

איך מחליטים איזו אמא?

אם אני צריכה לחפש הורה אני אסתכל על הלב שלו. אני עוברת בין האימהות ומחפשת את זאת עם האיכויות שהכי מתאימות להגשמת היעוד שלי . דרך הלב ברגע החיבור של הביצית והזרע אני נכנסת לגוף. אז למה לא כולן נכנסות להריון? יש אלפי סיבות כל אישה והסיפור שלה.

להלן תרגיל שיכול לעזור:

 

התחלה של הריון...
שבו, תנשמו עמוק, שקט, תתחילו לדמיין:
אתן רוצות בת או בן? תדמיינו אותו, לא חייבים לדמיין גיל ספציפי, אני הולכת בד"כ לגיל 3, עבורי זה גיל שקל לדמיין.
עכשיו תהיו ספציפיות: איזה ילד זה ? גבוה? נמוך? שמנמן? רזה? פרוע? רגוע? אוהב קוביות או טבע? אוהב ביחד עם חברים או לבד? אוהב להתווכח או שמח להנחיות?

 יש אלפי פרטים שאפשר לדמיין. תיכנסו לפרטים הכי קטנים עד שהילד הופך להיות ממשי. תנו לילד הזה חיים, תאהבו אותו. באיזה שהוא שלב מתאהבים בו, הוא כזה חמוד, איך אפשר שלא לאהוב אותו?!

לכו איתי עוד שלב ותתחילו לדבר איתו. תסבירו לו כמה כיף יהיה לו כשיבוא לכאן, כמה כיף יהיה כשיבחר בכן, ספרו לו כמה אתן רוצות אותו וגם אל תפחדו ספרו לו כמה אתן מפחדות. כמה זה מפחיד להפוך לאמא וכמה זה מבלבל, תהיו כנות. אחרי הכול אתן הולכות לבלות עם היצור הזה את כל החיים...

אל תהיו ציניות לתרגיל, תפתחו את הלב ותכנסו לעומק הסיפור. לפעמים הילד נהיה כל כך מוחשי שהוא כבר ממש נמצא איתכן, אפשר לשמוע אותו עונה ולהרגיש את האישיות שלו. תזמינו אותו תספרו לו מתי הרגע הרלוונטי להיכנס לגוף. אם קצת מזל אפילו תרגישו את הכניסה שלו...

את החלק הזה של התרגיל יש לעשות בחצי הראשון של המחזור, בחצי השני מהביוץ והלאה הוא למעשה כבר בפנים.

 

תחשבו שיש לכן אורח ברחם.
מה עושים עם אורח? כמו בחיים.. אם תבואו אלי לביקור ואני אהיה בפיג'מה, הבית מבולגן, יש לכלוך בכל פינה ואני לא מרימה את הראש מהטלויזיה - אני משערת שתלכו די מהר הביתה.
ילדים הם אותו הדבר - הם אורחים שלנו. תדמיינו את הרחם שלכן כמו חדר אירוח, תכניסו לתוכו חום ואהבה ותמלאו אותו בדברים שעושים לכן נעים. יש נשים שדמיינו את הרחם מלא בבמבה, יש כאלה שדמיינו אות כמו סיני. כל אחת והשפה הפרטית שלה. העיקר שיהיה נעים.

זהו הגענו, אפשר לחבר את חגורות הבטיחות של הרציונל מחדש, עם קצת מזל תשכחו לשים את החגורות בחזרה. מה שחשוב זה שהתרגיל הזה עובד, אחרי שניסיתי אותו על עצמי ועל עשרות מטופלות אני יכולה להגיד בוודאות שווה לנסות. כמה שאתן פחות ציניות ויותר מתמסרות כך התרגיל יהיה מהנה יותר ויביא תוצאות מהר יותר.

מה עוד?
תהנו ושיהיה בהצלחה.

שם הכותב: פנינה אלון
אודות הכותב: מטפלת ברפואה סינית מזה 8 שנים. מעבירה קורסים במדיציה ומודעות בחמש שנים האחרונות. נשואה ואמא לשני ילדים
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©