שתף

אהבת אמת / דורית נבון-דובזינסקי

12.03.11

בימינו נהוג לומר כי האגדה על נסיך על סוס לבן היא חלום שווא. נהוג לומר שעלינו לשחרר, להבין שהאהבה היא בפנים וכן גם להפסיק להאמין שמישהו אחר יכול למלא אותנו. ובטח ובטח שלא לספק אותנו...
לכל אותם לבבות שקיוו לסוף אחר,לסוף מן האגדות, האמירות הללו לא משאירות הרבה ברירות אלא להרים ידיים. לב אוהב, לב כמהה ,לב מייחל אינו יכול להשתוקק כשלנגד עיניו עומדת ההתנפצות. תשוקתו קמלה ומתכנסת מחביאה את רגשות האהבה. כמו נבט צעיר שזקוק למרב תשומת הלב,למים חיים ולאוויר לנשימה כך גם הכמיהה הזו לסוף טוב של אהבת אמת צריכה שיפרו אותה. הלב זקוק לחיזוקים חיוביים, לעידוד ,לאמון בשביל ללכת אחר החלום אחר אהבת אמת.

אבל אנחנו מאמינים לספק, מאמינים לפחד. אנחנו בוחרים לגייס את הציניות המוכרת ולהכריז על יחסים כאל תהום שיש להיזהר ממנה. אנו נאחזים בפחד להיפגע ומטרפדים במו ידינו את הכמיהה הטבעית האנושית הזכה של האהבה להתממש בין שני אנשים. לאהבה להתאחד בין אהובים.

נדמה לנו שאם נהיה חסינים, שאם רק נדע מה לעשות נכון,שאם לא נבטא את ההשתוקקות לאהבת אמת נוכל לשמור על היחסים, על הקירבה, על עצמינו בתוך כל זה. אנחנו כל כך מפחדים להתבדות, לגלות שאולי האהבה איננה עד שמראש אנו משריינים עצמינו. מבטיחים שרק אם האדם הנכון יגיע, שרק אם נדע בוודאות - רק אז נסכים להיפתח, נסכים להאמין, נחשוף את כמיהתנו הטהורה לאהבת אמת, ליחסים אינטימיים של ערום אנושי ופשוט.

הציניקנים יאמרו שהאגדה על הנסיך והנסיכה היא מלכודת של אשליה. אבל המאמינים יזהו את האהבה. את העובדה הפשוטה שבכל סיפור כזה, בכל אגדה האהבה מתממשת. הגיבורים מתאהבים ועושים הכול למען האהבה. שוברים מוסכמות וחוקים, נלחמים במפלצות במכשפות וביצורים. וגם אם הנסיך בדרכו ההירואית נלחם למען הנסיכה, זוהי המלחמה של שניהם, התעוזה של שניהם ללכת אחר האהבה. כי הנסיכות נלחמות בדרכן, בעמידותן להאמין ,ביכולתן להישבע אמונים, להרגיש למרות הכול.

ובכל אישה ישנה התחושה, ההרגשה הזו של הקסם שמבקש לפרוץ החוצה, הרצון העז לאהוב לחבק, הידיעה שהאהבה היא הדבר הכי חשוב שיש והרצון שגואה עימה לחלוק ולשתף. ובכל גבר ישנו לוחם שמבקש לדעת שזה באמת שווה. שהוא חופשי לאהוב וללכת אחר אהבתו. שתשוקתו לאהבה גוברת על כל המכשולים. שהוא יכול לנטוע שורשים.
אבל אנו שכחנו להרגיש. שכחנו לתת לעצמנו את החירות להרגיש את ליבנו .שכחנו כנשים לעמוד בעוצמה ולהביע את מלוא רגשותינו פשוט כי זה מי שאנחנו במערומינו. להציע את האהבה ששופעת מתוכנו כמחווה למושא אהבתנו.
כגברים שכחנו להתייצב. שכחנו להתחייב לאהוב, ללכת אחר האהבה ולבנות לה בית יציב ואיתן פשוט משום שזהו רצוננו החופשי. להציע את האהבה כפי שהיא כמחווה למושא אהבתנו.

אז בואו ניזכר שמותר לנו כנשים לאהוב. מותר לנו לחשוף את תשוקתנו ללכת עד הסוף עם האהבה. לומר בישירות שאנחנו רוצות את כל החבילה- בית ושותפות אמיתית, קירבה של לב אל לב. אנחנו מוכרחות להודות שזה מה שאנו באמת רוצות כי זה המגדלור שמסמן לגברים לחזור הביתה. וכל גבר במוקדם או במאוחר חוזר הביתה. מבקש את הדרך חזרה . אבל הוא יודע שלא כל דלת פתוחה היא הזמנה לבית ולא כל אישה יפה היא שותפה לחיים. דווקא הגברים לא ממהרים להתחייב לפירורי האהבה. הם מחכים בסבלנות לדבר האמיתי. לבחירה החופשית לאהוב. וזה בסדר שאנחנו מפחדים-נשים וגברים, נסיכות ונסיכים.

זה בסדר שאנחנו מפחדים- מפחדים לאבד, מפחדים להתאכזב,מפחדים לתת ,מפחדים לקבל. מותר לנו. אבל החירות האמיתית היא החירות לאהוב. להתגבר על הפחדים ולפתוח את הלב. לפתוח את ליבנו זה אומר לוותר על ההגנות. זה אומר לוותר על השליטה ולמסור את עצמינו לאהבה. לתת ללב להוביל. לתבונה להתגלות. לאהבה להראות את פניה. להאמין.

ובכדי שאהבת אמת אכן תתממש עלינו להחליט. להחליט אם אנו מוכנים לתת מקום לכמיהה האנושית לאהוב. עלינו להודות שכמו תינוק רך הזקוק לאימו כך אנו מבקשים את האהבה, מתוך אינסטינקט טבעי של החיים שמבקשים ליצור מגע, יחסים, תנועה של אהבה, של נתינה וקבלה. עלינו לתת לאהבת אמת מקום של כבוד. לשים אותה על כס המלכות במקום לו היא ראויה. רק אז אנו מבינים שאנו ראויים לכך פשוט משום שזה הטבע שלנו. רק אז, רק כשאנו מתמסרים המפגש הופך להיות אלוהי. הפגמים הופכים להיות פצעים שעל האהבה לרפא, פחדים הופכים למקומות בהם על האהבה לחלחל,מעצורים הופכים לחללים אותם על האהבה לחבק. כי אהבת אמת אינה מחכה לאיש. היא אינה מחכה לדבר בשביל לאהוב אבל היא כן מכבדת את עצמה. היא כן יודעת את שוויה את ערכה. את חשיבותה.

ולחיות את אהבת האמת משמעו להסכים להתחייב לאהבה זו. משמעו לפרק את הנשקים ולעמוד חשופים, פגיעים, רגישים ומרגישים, ענוגים . להסכים גם בטוב וגם ברע לא להרפות את היד מן האהבה וברגעים שממש ממש קשה לזכור עדיין לבקש מן האהבה לחזור.
לחיות את אהבת האמת משמעו לראות את האדם מולך כנסיך בדיוק משום שאת בעצמך נסיכה ולהפך.. לדעת שהשותפות הזו היא של אהובים המאוהבים באהבה ועושים הכול למענה. מחויבים לה מעומק הלב. מתענגים עליה.

כי אוהב אמיתי אינו מתנצח. הוא אינו נאבק להיות צודק, חכם או מוצלח יותר. הוא אינו בורח מפני האהבה. אוהבת אמיתית אינה כופה את אהבתה. היא אינה מנסה להשליט סדר. אוהבים אמיתיים לעולם מוכנים להתגבר על מאבקי הכוח, מאבקי האגו למען האהבה. הם מבינים שהאהבה חשובה יותר ואוהבים זאת כך. לא בגלל שצריך. ולא בגלל שחייבים אלא פשוט כי זה תענוג,כי אהבת אמת היא תענוג. ולא בגלל שאין מפלצות בדרך. או חוקים שצריך לשבור. מכשפות שצריך למגר. אלא פשוט משום שאהבת אמת בין אוהבים היא הרגשה אלוהית. וזה כל הקסם. תאמינו.

שם הכותב: דורית נבון-דובזינסקי
אודות הכותב: מורה לדמיון מודרך ומתקשרת מנחת סדנאות מודעות: אינטימיות וזוגיות, מודעות הלב ועוד
אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©