שתף

לרפא מתוך החיים - ראיון עם שי שפר

12.03.11

פגשתי את שי שפר, הילר ומאמן אישי, בירושלים, בקליניקה המקסימה שלו בעמק רפאים. לפני הראיון אני מוצאת את עצמי פוסעת ברחוב הירושלמי, נושמת את האוויר הטהור אל קרבי, ומאמצת כל יכולת שיש לי כדי לתאר את האדם המיוחד הזה ששמעתי עליו רבות. כשאני פוגשת בו, שום דבר לא היה דומה למה שתיארתי, ונגלה מול עיניי אדם עניו, נעים ומרפא משכמו ומעלה, בהכרה, בכיוון, בהקשבה, בתשומת הלב ובשאיפה האמיתית לתת ולהיות לעזר בעולם.

"אני עוד לא ממש יודע את התפקיד שלי כאן", הוא אומר, ובינתיים מחולל ניסים ונפלאות, פוגש במטופלים רבים, חלקם על הסף, ומרפא אותם בדרך זו או אחרת, באמצעות מילה, מגע או אמונה חזקה ביכולתם להירפא, ושכנוע שלהם גם כן בעובדה זו.

הפשטות שבריפוי – תפיסת הייחודיות
"אני חושב שכל דבר, גם אם הוא פשוט, ראוי להתבצע. אם יש לך מיומנות מסוימת, תשתמש בה ותעשה את כל מה שאתה יכול לעשות" הוא אומר. שי שפר הוא הילר ומאמן אישי, שנע כיום בין הקליניקה שלו בירושלים, לקליניקה בתל אביב ולקליניקה בציריך, שם הוא מעיד שהמטופלים השוויצרים הם ממושמעים וצייתנים, והמודעות לחשיבות התהליך תורמת להם במגמת הריפוי.

"פעם הייתה תפיסה של כולליות, המטפל השתמש בכל הידע ובכל האמצעים שעמדו לרשותו. במהלך העשורים האחרונים החלה התמחות חדה וממוקדת, עד לאבסורד שבו נוצרה רפואה של בהונות הרגל. הבנתי שהמצב אינו תקין ולכל חלק יש את השלם שמסביבו, ועכשיו חוזרים לאט למה שהיה פעם, כשהמומחה או בעל הידע השתמש ועשה את כל מה שיכל לעשות לטובת הנזקק. אנחנו צריכים לרכוש ולהשתמש בכל הכלים שיש לנו ולהתעלם מהכותרות. כל מי שמרגיש שיש בידיו מידע מגוון וכותרות שונות שמצמצמות את מרחב הפעולה, שיפעל עם הידע המגוון ושיתעלם מהכותרות. כדי שנעשה את הכול, עלינו לנתץ כמה פרות קדושות, כי הן מהוות מכשולים".

"להאמין בעצמך" – זהו הסוד
"ברגע שאת מאמינה בעצמך", הוא אומר לי, "תעשי מה שבראש שלך. אנו מגבילים את עצמנו ברצון עפ"י חוק ועפ"י כללי האתיקה המקצועית. כאשר אנחנו עובדים אנו נעזרים בדמיון, במחשבה יוצרת ובכל הכלים שאותם אנו משכללים בכל טיפול, בכל הדרכה ובנסיון המצטבר".

"זה סיפור ארוך", הוא מזהיר, ואני מחייכת ועונה לו שאני כאן בשביל להקשיב. והמסע של שי מתחיל... "נולדתי בירושלים, מגיל צעיר מאד אני מטפל, כשזה התחיל מהאהבה הגדולה שלי לבעלי חיים. בגילאים מאוחרים יותר היו קוראים לי במשפחה לבקר דוד חולה כי המגע שלי היה מרגיע ועוזר, או שמבקשים ממני רק לדבר עם האנשים, כי הטון שלי היה מרגיע אותם. ידעתי שאני יכול לטפל באנשים, אבל לא ממש התעסקתי בזה".

"לפני זמן לא רב השתתפתי בהקמת פורום לחתולי רחוב בירושלים בשיתוף אירגונים של מתנדבים ועיריית ירושלים, במחשבה ורצון לשנות באופן דרסטי את ההתייחסות לכל בעלי החיים. בילדותי, בשכונה מגורי, נער עם רובה אוויר ירה ופגע בציפור. הציפור צללה מולי למטה, בכנף פרושה. מאוד התרגשתי ותפסתי אותה, חיממתי אותה, ואז הרגשתי תנועה. פתחתי את ידיי והיא עפה. בזמנו לא הייתה לי הארה מסויימת בנושא אבל זו הייתה הנחייה "תתחיל לעשות משהו". בכיתי כשראיתי חתול דרוס או התעללות בחתולים ובכלבים. בגיל עשר כבר דברתי על פינות האכלה לחתולים. פיקוח על ההתרבות לא היה בתודעה שלי. היום אני יודע שצריך להשגיח, ולנסות לווסת את הריבוי העצום של החתולים ועל ידי כך למנוע סבל גדול של חתולי הרחוב וכלבים משוטטים מזי רעב, כשהם חולים ומהווים מטרה להתעללות של בני אדם רעים ומעוותים..."

דיפלומט במילנו פוגש בכוהנת שינטו יפנית
"ברבות הימים, באחד מגלגוליי המקצועיים הגעתי למילנו ותפקדתי כקונסול ישראל באיטליה. פגשתי איטלקי מרומא שהציע את עצמו כארט דירקטור, והוא מצא חן בעיני. השיחות שלנו נסבו סביב מימד אזוטרי, ומתישהו, הוא סיפר לי על כוהנת שינטו שהוא ואשתו היפנית עולים אליה לרגל פעם בשנה".
"השינטו היא תפיסת עולם מדהימה", הוא אומר, "של כיבוד האדם, כיבוד הטבע ובעלי החיים, לא לפגוע ולכבד את הסביבה על כל מה שיש בה, דרך מדיטציות ובעיקר לכבד את האחר, גם אם האחר הוא עץ או עורב. זו לא דת, זה לא סותר אף דת, אדרבא, רבים מאמצים את השינטו בנוסף לאמונתם הדתית. הכוהנת מדריכה, מלמדת ומטפלת בקהילה שלה, ומחזיקה במקום התכנסות שבו היא ומאמיניה נפגשים, מודטים, שרים ומתפתחים עפ"י דרכם."

"הדבר מאוד סיקרן אותי, ואחרי זמן מה שהחברים מרומא עלו אליה לרגל, קיבלתי לפתע טלפון מטוקיו, שאומר 'תגיע'. התברר שהם סיפרו לה על החבר הישראלי החדש, וכששמעה את שמי, היא התעלפה. הם ביקשו ממני להגיע, בנימה של כל יפני שמקבל פקודה מאישיות בכירה ממנו".
"דחיתי את בקשתם משום שלא הבנתי על מה ההמולה, והבטחתי להם שנדבר כשיחזרו. הם חזרו, דיברנו , והשתכנענו אישתי ואני, וטסנו לטוקיו. כשנכנסנו אל ביתה הקטן והצפוף כפי שביפן הכול מצומצם, ישבנו על הברכיים סביב שולחן נמוך שתפס את שיטחו של כל החדר. הכוהנת נכנסה ובתה איתה. היו מספר רגעים מרגשים מאד שבהם בחנה אותי, והוחלט שניסע בשתי מכוניות לבקתה שלה בהרים, במרחק של כ-200 ק"מ מהעיר. בערב התחלנו לדבר ואשתי רשמה מעין יומן. הכוהנת סיפרה לי על המשפחה שלי וידעה המון".

המסע הרוחני ביפן
"תירגלנו דברים שונים עם הידיים ועם המחשבה. היינו שם שלושה ימים, שכל יום הייתה עוד חוויה ועוד דיבורים עמוקים על מה רואים ומה עושים, איך מטפלים, אם אפשר לצאת מעצמנו והשליטה והחיבור לאיתני הטבע. בדרך חזרה לטוקיו, חזרנו הכוהנת ואני במכונית אחת, וכל האחרים במכונית השניה. היא דיברה יפנית, ואני אנגלית, איטלקית ועברית, וכל הדרך שוחחנו והבנו אחד את השני מילה במילה מבלי להבין אחד את השפה של השני".

"לפני שנפרדנו בטוקיו, הכוהנת אמרה לי 'לעזוב הכול' ולהתחיל לטפל. עניתי שיש לי תפקיד בשירות החוץ. בשנת 1995היא נקבה בתאריך עתידי מדויק שבו אתחיל לטפל, וכך היה, ובדצמבר 98' פתחתי את הקליניקה בירושלים".

השיבה לישראל
"עוד לפני שחזרתי מאיטליה לישראל, למדתי רייקי. תרגלתי הרבה מאד אצל המאסטר שלי במילנו, רכשתי ידע רב והוסמכתי כמאסטר רייקי. אז התחלתי להבין שאפשר לעשות דברים, מעבר לחשיבה הרציונאלית שלנו. מקרים רבים שקרו עזרו לי להבין את הידע שרכשתי ביפן, ולמעשה זו היתה הכשרתי הראשונה, המסודרת והרצינית בנושא האנרגיות".

היצירתיות ותהליכי העבודה של שי שפר
העבודה של שי היא מאוד יצירתית, מלווה בידע שצבר ברבות השנים, על אף שהוא נמנע בתחילה מהיכרות עם רזי האנטומיה והפיזיולוגיה בידיעה שלא יוכל להשתוות לרופאים ולאבחון המדויק שלהם. עם השנים, השתכללה יכולתו גם לעשות אבחון מדויק, ויכולת הריפוי שלו אינה מוטלת בספק, שזורה בסיפורי הצלחה וריפוי, של אנשים שזכו לחסד מידיו של שי.

הרבה מהעבודה של שי נשענת על אוטוסוגסטיה, על שכנוע עצמי של המטופלים. הוא אומר שזה הסוד, היכולת שהוא עובד עליה לשכנע את המטופל שיוכל להירפא, וחיזוק האמונה בעצמו ובתהליך. מעבר לזה, הוא עצמו מאמין ביכולתו ולכן מרפא גם במגע עצמו. רבים מסיפורי הריפוי שלו מתחילים מאדם או ילד, שהצליחו להאמין בעצמם וביכולת שלהם להגיע לכדי ריפוי, ואז הדרך נפתחת, וההצלחה מתאפשרת.

ועוד רבים הסיפורים במסע המופלא של שי שפר, שמעל הכל דואג להגיד לי לאורך כל הראיון שאני יכולה לרפא, ושכמוני כל אחד יכול להאמין בעצמו ופשוט לעשות את מה שהוא מאמין בו ועושה אותו טוב. אכן חוויה מופלאה.

קישור לאתר של שי שפר
http://www.shai-sheaffer.com/


שם הכותב: רונלי פלד
אודות הכותב: נטורופתית ורואה, כותבת ותלמידת העידן החדש.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
03/09/11 13:05
11/10/11 00:57
11/10/11 19:01
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©