שתף

10 טיפים מנצחים לזוגיות טובה ומאושרת / אהובה קשת

28.08.11

1. נישואים מאושרים ויציבים מבוססים על שיוויון ועצמאות של בני הזוג, כל אחד מבני הזוג שלם עם עצמו, אוהב את עצמו, בונה לעצמו ערך עצמי ודימוי עצמי שאותם הוא מביא לזוגיות.

אם לא תאהבו את עצמכם יהיה לכם קשה מאוד לקבל את האהבה של בן זוגכם , ולתת לו אהבה, לכן אם הזוגיות שלכם "מקרטעת" , לפני שאתם מאשימים ,התבוננו פנימה , ועשו בדק בית עם עצמכם - כמה אתם מפרגנים לעצמכם? האם אתם אוהבים ומעריכים את עצמכם? כמה כעסים אתם צוברים בתוככם? כמה פגיעות, שיפוטים ואכזבות אתם סוחבים מהעבר?
כדי לחוות אהבה בזוגיות קודם כל צריך לנקות את כל "הזבל הרגשי" , להשקיט את הנפש ולהתחיל מערכת יחסים טובה וחשובה עם עצמכם!
רק אחרי תהליך של ניקוי רגשי ,ניקוי אמונות מגבילות ושחרור כאבי העבר אפשר יהיה להיות מספיק שקטים ורגועים כדי להתחיל להרגיש מה קורה בתוככם, ואז ללמוד להכיר במה שאתם מרגישים ,
ולקבל את זה באהבה!
זו מהות האהבה קודם כל אתם, אתם, אתם!

2. ויכוחים וריבים הם גם לפעמים חלק מהזוגיות , אבל צריך לדעת איך לריב !
על פי מחקר שעשה פרופסור גוטמן זוגות טובים מתווכחים אחרת ,הם יודעים לשלב הומור וחיבה גם כשהם רבים ,למרות שיש חילוקי דעות ,שפת הגוף אומרת – אני עדיין אוהב/ת אותך.
הויכוח מלווה במחוות ,מילות חיבה וחיוכים מדי פעם, גם שמדברים על נושאים שלא מוצאים חן בעיננו.
הם מדברים על הרגשות שלהם ולא מאשימים או מבקרים,
לדוגמה,לנשים פרופסור גוטמן ממליץ במקום להגיד 'אתה לא מקדיש לי מספיק תשומת לב',
תגידי: "ממי ,אני מתחילה להרגיש בודדה בגלל שאני מתגעגעת אליך וזקוקה לך יותר במשך היום'.
כשאתם מדברים על מה שמפריע לכם המנעו מהכללות (את/ה תמיד... )
ציינו את ההתנהגות הפוגעת העובדתית ושתפו איך זה גורם להם להרגיש.

3. זמן איכות ביחד- מאוד חשוב לחפש ולמצוא את הזמן היומי שלכם ביחד, זמן שבו תוכלו לדבר, לשתף, להתעניין אחד בחיים של השני , לשאול שאלות להתעדכן .
כדאי בזמן הזה לנגוע הרבה אחד בשני ,ישיבה קרובה ,מבט ישיר ליטוף, מילות חיבה ,שמות חיבה, שפת גוף מקרבת יוצרת את ה"ביחד."
מעבר לכך פעם בחודש לפחות תקדשו זמן לפינוק משותף כמו מסאג' זוגי ,יציאה לסרט או טיול בפארק, "אוורור" משותף, כל זוג בהתאם לתקציבו ויכולתו ,העיקר זה ה"ביחד" !!
כשאתם מדברים עם אחרים על הזוגיות שלכם דברו בלשון רבים- "אנחנו" מייצג את הביחד!

4. משאלת הלב של כולנו זה להרגיש אהובים ומוערכים, במיוחד בזוגיות – אנחנו רוצים להרגיש שאוהבים אותנו ומקבלים אותנו ללא תנאים ,כמו שאנחנו.
לכן כל כך חשוב ליישם את חוק הנתינה - מה שאתה שולח אתה מקבל! אם אתם רוצים פרגון ,מחמאה , חיבוק ,חיזוק ,חיוך, או כל דבר אחר שתרגישו טוב איתו ,קודם כל תנו אותו בעצמכם ! ועל זה אני אומרת (בעיקר לגברים) –
"אם אתה רוצה להיות מלך , תעשה את אישתך מלכה!"

5. מה שמתמקדים בו מתעצם!  התמקדו כל הזמן בטוב שיש בקשר ,בתכונות הטובות שיש לבן זוג, בדברים הטובים שהוא עושה עבורכם ועבור המשפחה. מאוד חשוב לבטא את המחשבות שלכם, פרגנו, החמיאו, הוקירו תודה , רצוי עם חיבוק והבעת אהבה.

6. אם טעיתם,אם פגעתם בבן/בת הזוג קחו אחריות והתנצלו,לא משנה מי צודק! אם בן/בת הזוג פגוע קודם כל תתנצלו! בקשו סליחה, פצו אותו בפינוק קטן כמו כוס קפה למיטה או מסאג' ,הסבירו בנועם את הכוונה החיובית שלכם , זה יעזור לבן הזוג לסלוח לכם...
לבקש סליחה מעומק הלב זו גדולה , תהיו חכמים – אל תהיו צודקים!

7. היו ברורים ברצונות ובציפיות שלכם, בן הזוג שלכם לא קורא מחשבות !
למרות שאתם בטוחים שהוא/היא כבר מכיר/ה אתכם , עדיין זו אחריות שלכם לבטא את הרצונות שלכם ולתקשר בפתיחות .
קבלו את העובדה שלא תמיד תענו בחיוב, אבל לפחות הוא ידע מה את רוצה וישתדל כמיטב יכולתו (והוא גם לא יוכל אחר כך לטעון- "אבל לא ידעתי שככה את מרגישה ,למה לא אמרת?")

8. טיפ חשוב לגברים – פרגנו לנשים שלכם ותתמכו בחלומות שלהן
אם הן רוצות לעשות שינוי מקצועי או ללמוד משהו חדש ולהתפתח – הן צריכות את התמיכה שלכם והאור הירוק ,ואם תהייה שם בשבילה בעניין הזה ,היא תעריך ותאהב אותך הרבה יותר ,כי אתה מכבד אותה כאדם ועוזר לה לגדול לצמוח ולהתפתח – שזו הקריאה הנשמתית של כלנו.

9. טיפ חשוב לנשים – תמיד תזכרי שבתוך כל גבר מסתתר ילד קטן
(הילד הפנימי) שזקוק לאהבה לחיבוק למילה טובה ותשומת לב אימהית.
כנשים בורכנו ביכולת הזו להכיל ,להיות רכות ומעניקות, להרגיע את בן הזוג שלנו . פשוט תחשבי על הילד העצוב ,הפגוע שבתוכו ,דמייני אותו בעיני רוחך ומייד תרגישי רצון עז לחבק ולנחם אותו.

10 . מילה על סקס- איך אפשר לדבר על זוגיות בלי להזכיר את הסקס שהוא הדבק בזוגיות ,הוא יוצר את האינטימיות הגופנית ששמורה אך ורק לבני הזוג שלנו. הסקס יוצר את תחושת ה"ביחד" , מרגיע (במיוחד את הגברים) מגביר ומחזק את האהבה , ומקרב אותנו אחד לשני.
אם יש לכם קשיים תפקודיים בתחום הזה ,אל תזניחו טפלו מייד.

מאחלת לכם מכל הלב בריאות שלווה ושתעשו הרבה אהבה ♥
אהובה קשת

שם הכותב: אהובה קשת
אודות הכותב: מנחה מוסמכת בכירה בשיטת NLP ודמיון מודרך מנחת אישית בתהליכי שינוי בקליניקה פרטית בגבעתיים, ומנחת סדנאות לקהל הרחב.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©