שתף

תאגיה וחכמת היסודות – ראיון / עדן פלד

10.04.11

על אהד אזולאי שמעתי במסגרת הכנס להתפתחות לקראת 2012, ובו מגוון סדנאות מרתקות של מנחים מהארץ ומהעולם. הסדנא שמשכה את עיני במיוחד, הייתה של אהד, וכשדיברנו - הבנתי מדוע.
תאגיה היא שפה ראשונית שמשפיעה על כולנו, כמו מוסיקה. זו גישה תודעתית שמשתמשת בתנועה לשכלול התודעה. באמצעות מספר אלמנטים שונים, המשולבים זה בזה, מעיד אהד אזולאי, כי התאגיה פורצת עולמות.

התפתחות תודעתית כלל אנושית
השיטה המיוחדת שאהד מביא מדברת על היכולת של אדם לפגוש באופן ישיר, בדרך פיזית את עצמו ואת כוח החיים והבריאה שבו. השיטה מאפשרת להרגיש ולחוות בצורה מלאה את כוח הבריאה שיש בנו, דרך שפה ייחודית המדוברת בתנועה ונשימה. "חשוב לפעול בשיתוף פעולה עם הכוח הזה", אומר אהד, ומספר על אנרגיית חיים שמקננת בכולנו ומחייה אותנו. כאן נכנסת אחראיות אישית והייעוד האישי וכך אדם מממש את עצמו ואת חייו - לכל אחד יש ייחודיות משלו.בתקופה הנוכחית מציאת הייעוד היא הצעד הראשון כאשר כל אחד תופס חלק בהתפתחות התודעתית שמתרחשת בזמן הזה.
עד כה התפתחה טכנולוגיה ועכשיו יש התפתחות היא תודעתית. לכל אחד יש את האחראיות לממש את הייחודיות שלו בעולם, ולהשפיע דרכה על הסביבה. בשונה מלפני מאה שנה, אז שמו דגש על התפתחות טכנולוגית של החומר והעיסוק במודעות היה פחות מודגש ופחות מתבקש, כרגע הדרישה להתפתחות תודעתית היא מאוד אינטנסיבית. "אפשר לעשות זאת רק בשיתוף עם כוח הבריאה שנמצא בך, זהו שיתוף של שמיים וארץ".

תפיסת חכמת היסודות ואמנות התנועה "תאגיה"
תאגיה מאפשרת לכל אחד לכוון את עצמו, ולהעצים את המרכז האנרגטי "לב" שהוא החוליה המקשרת בין שמיים וארץ. הדרך היחידה לנוע במציאות היא דרך הלב ותאגיה מעצימה את היכולות האלו. מי תרגול התאגיה משפר את הפיזיקה של הגוף, מחדד את החושים, מחזק את מערכת החיסון ומאפשר להכיל מצב תודעתי גבוה יותר.
אם אנחנו כאנשים קולטים רק חלק מהנתונים במציאות באמצעות התרגול יש לנו יכולת למצוא הקשרים רחבים יותר. הפילוסופיה ששורה על התאגיה היא "חכמת היסודות", כאשר היא מביאה את 4 היסודות לאיזון ומפתחת את היסוד החמישי, המימד החמישי, לשם אנו מתקדמים.

שורשים קבליים עתיקים
"את חכמת היסודות קיבלתי מההשראה אותה לא ניתן להסביר ואני נסמך בנוסף על המקורות שלי, שהם שישה עשר דורות בארץ ביניהם המקובל הגדול - החיד"א. במשפחתי עסקו בתורת הסוד ובצירופי האותיות ונופים קבליים אחרים".
"אני מביא את הדברים האלו דרך קודים של תנועה ונשימה, כשהקוד משפיע על מי שמתרגל אותו כמו שתווים של מוסיקה משפיעים על השומע. התאגיה עובדת בכל הרמות, על הנפש, על הגוף, ומי שמתרגל לאורך זמן, עשוי לאפשר לכל תא בגופו לפעול ברמת תנועה גבוהה הרבה יותר".

פירוש השם תאגיה
משמעת השם היא תא (בארמית) =בוא, ג = גע יה= אלוהים, בוא גע בכוח שמעיק לך את החיים. ישנן משמעויות נוספות שגיליתי בהמשך ומשמעות הזו של השם מתאימה לייעודו של העם היהודי כאור לגויים.
התאגיה היא שפת התנועה של יסוד האדמה והרי אדמה מכילה את כל היסודות, כל בעלי החיים נולדים מתוך האדמה, האדמה היא מקור החיים ותאגיה אם כך, מאפשרת להשפיע פיזית על מבנה החומר, על התאים שבגוף. כמסתכלים על אנשים שמתרגלים לאורך זמן, רואים השפעה גדולה ומהירה, תוך חודשים ספורים, ניתן לראות שינויים מהירים ואנשים נהיים יותר אסופים ומהודקים, יותר נוכחים, נראה שיש שם מישהו בפנים...

המסע במדבר ומציאת הייעוד האישי
אני עוסק בשיטה משנת 1995, והתחלתי ללמדה ב 2003. "יצאתי למדבר למסע אישי של חמישה ימים של צום, התבודדות ושקט, אז עלה משהו שאמר לי שיש לעשות את מה שאתה צריך לעשות. מגיל מאוד צעיר אני עוסק בנושאים האלו אבל הפעם הבנתי שהגיע הזמן לתת לדברים צורה ולהביא אותם הלאה לעולם. התחלתי ללמד ואנשים הצטרפו, התגובות היו יותר מטובות וההשפעה על המתרגלים היתה גדולה.
אחת הפעילויות המעניינות שקשורות ללימוד התאגיה וחכמת היסודות היא מפגש מיוחד שמתרחש אחת ל 4 חודשים כנקודת ציון להתפתחות הכללית של העולם. בימי השער, היום הקצר, הארוך ושני ימי השוויון אני מספר על תנועת האנרגיה השמתנה עם עונות השנה ועל מה שיקרה בחודשים הקרובים. במפגשים האלו לומדים איכות (תרגיל תאגיה) ספציפית לזמן זה שעוזרת לעבור את תקופה הקרובה בקלות.אנרגיית ההאצה למשל שנכנסה בסוף 2008, האיצה את התהליכים העולמיים התודעתיים במהירות גדולה, היום אנו רואים את תוצאותיה בחומר כשאירוע רודף אירוע במהירות מסחררת.
לממש את הפוטנציאל שלנו, לא משנה לאיזה כיוון נבחר ללכת. "אם אני רוצה לממש את הפוטנציאל שלי לשתף פעולה עם הכוח שחי בי, הוא שנותן לי את היכולת לחיות ואת הסיבה לקום בבוקר. אנחנו לא רוצים להיות עבדים של משהו מסתורי, עדיף לקחת חלק כשותפות בבריאה, לנו יש יכולת של בחירה חופשית ואת האחריות לממש אותה."

אהד אומר לי שיש מגוון עיסוקים ומבחר אנשים, מאיש הייטק ועד הפועלים הפשוטים, בין אם הם רוחניים או לא, לכל אחד יש אחריות לבטא את עצמו בעולם הזה. זה מעט מלחיץ את מי שלא מעוניין לפקוח את העיניים, אבל מצד שני, כבר לא ממש אפשר לחיות יותר בעיניים עצומות בעידן של התפתחות כלל אנושית שכזו, ובינתיים, כל אחד בוחר אם להתעסק בזה או לא.
אהד מציע תהליך ממוקד של ליווי אישי ובו שלושה עד חמישה מפגשים, כדי לתת לאנשים מושג ברור לגבי היעוד שלהם וללמוד כיצד להשמיע את הייחודיות שלהם, כשהוא בא דרך ההסתכלות של חכמת היסודות שהיא חכמת הנסתר. "הרבה אסימונים נופלים כשאנשים מגלים את היכולת של הכוח האישי וההשפעות הם רציניות, החיים הופכים להיות ממוקדים, האדם נדרש לחיות את מי שהוא באופן מלא, כאשר לצד הרווחים הגדולים ישנם דברים שצריך לוותר עליהם מאחר והם לא משרתים עוד את המטרה.
כשמסך האשליה יורד והאדם רואה הוא לא יכול לשכוח לגמרי. יש כאלו שילכו הביתה ולא יחזרו להיות כמו שהיו, כוח החיים התעורר בהם, כוח החיים העצור הזה יבקש לפעול בכל מחיר ועדיף שזה יקרה במימוש והגשמה. אלו המפוקחים והאמיצים מבינים את המשמעות הגדולה של הכוח שחי בהם של עצמם והם הולכים בדרך הלב שלהם באומץ.

רוחניות נתפסת כתנאי להשרשתה בחיים
יש באהד הרבה מן הרוחניות הנתפסת, והוא נמנע מלהיכנס להגדרות 'רוחניקיות', מתוך אמונה שבחיים אין רק אור ואהבה, החיים מורכבים ודואליים. העניין הוא מאוד מעשי אם כן – לפתח את התודעה בכל דרך מעשית, כשכרגע הוא אומר, יש הרבה תמיכה מכוחות גדולים, הכיוון הוא אל מציאות שלמה בה הכוחות הדואלים חלשים מכוחם המאחד.
אהד מציע לקהל הרחב את תרגול התאגיה השבועי, את הליווי האישי וסדנאות העוסקות בנושאים שונים מתוך חכמת היסודות המאפשרת להרחיב את היכולת לראות דרך חכמת הנסתר מבעד לנגלה.
בעבר לימד אהד מספר מחזורים של קורסי מורים וממבטיח לחזור לזה בעתיד, ובינתיים מקיים סדנאות, תרגול שבועי ואת מפגשי ה 21 בכל ארבעה חודשים.
הפאנץ' האחרון שלו הוא אימון לחיטוב כדי להרגיש טוב ולהיראות טוב, כשאנחנו נהנים מהחיים ומהגוף שלנו קל לנו לשמור על בריאות גבוהה, תזונה נכונה ולהיראות בהתאם. הקורס הייחודי משלב גלישה בים על גלשן עמידה.
אהד מספר לי על הרעיון ואני מחייכת, מופתעת ומוקסמת כאחד, האימון החדש יכלול חיטוב לגוף שמהווה משכן לנשמה, דרך תרגול תאגיה להעצמת הכוחות הפנימיים.
הרוחניות, אומר אהד, גורמת לאנשים להתעסק פעמים רבות ביסודות המים והאוויר, אך זה לא תהליך אנרגטי שלם שמשאיר הרבה פעמים אנשים במדיטציה בלבד. יש לנו גוף וכל מי שרוצה לאפשר את האבולוציה של התודעה שלו, צריך להבין שהגוף הוא משכן לנשמה ויש לכבד אותו ולהכין אותו להכיל מצבי תודעה גבוהים יותר.
  
שם הכותב: עדן פלד
אודות הכותב: נטורופתית N.D., רואה משקפת HSP ותלמידת הולותרפיה. כותבת ומראיינת, מנחה סדנאות רוח והתפתחות אישית, וסדנאות כתיבה ויצירתיות.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©