שתף

יוגה - אושר עילאי / Sharala

17.07.11

ישנם אנשים אשר מבלבלים יוגה עם התעמלות מסוימת. יוגה היא לא התעמלות, יוגה היא איחוד. האיחוד של היחיד עם ההכרה הקוסמית, של האני הקטן עם האני העליון, של הטיפה עם האוקינוס הגדול.

היוגה כוללת טווח נרחב של תרגולים שמטרתם היא ההתפתחות הפיסית, הנפשית והרוחנית של האדם. חלק ממכלול התרגולים הרוחניים כולל "אסאנות" שהן התנוחות הפיסיות הפועלות בעיקר לשם איזון מערכת ההפרשה הפנימית ובכך מביאות לאיזון מנטאלי ומדיטציה. אנשים אשר מתרגלים מדיטציה חשים שלוה עמוקה, אושר פנימי, סיפוק עצמי, יכולת חשיבה בהירה, ריכוז ותחושת חמלה, אהבה ואמפטיה לבריאה, לבני אדם, לבעלי חיים וגם לצמחים.

המכלול הקוסמי
מתרגלי היוגה מגלים, מתוך התנסות אישית וחקירה פנימית, שכולנו, למעשה, משפחה אוניברסלית אחת. ואכן, משפחה זו מגוונת היא, בני האנוש בה הינם בעלי גזע שונה, מין, לאום, אמונה דתית וסטטוס חברתי שונים והיא כוללת גם את בעלי החיים והצמחים שמאכלסים את הפלנטה שלנו. מה שמייחד את המשפחה האנושית היא יכולת החשיבה, ההבחנה והמצפון הער. בניגוד לקונספט הדתי שאנו עם נבחר מכל העמים.....אנחנו רואים עצמנו כבני אדם אשר תפקידם אכן נעלה אך לא מפלג. במקום תחושה של יהירות אשר נוצרת מחשיבה כגון " אני הנבחר, אנו הופכים צנועים יותר, מלאי טוב ונדיבות לב, אנשי מוסר המגנים על בני אדם חלשים מאתנו ועל כל יצור נברא – המכלול הקוסמי.

היוגה של ההתמסרות

האנושות היא כמו צרור פרחים בעלי גוונים, ריחות, מבנה וצורה שונים. לכל אחד מאתנו הזכות המולדת להגשים את עצמנו ולהגיע ל"הארה" – זוהי תחושת האושר העילאי העוטפת אותנו בכל רגע ורגע עד להתמזגות המוחלטת עם האינסופי - המצב בו אין עוד הבדל ביני ובין האלוהי- אנו אחד.
מצב מרטיט חושים זה, מהווה את שיא ההתמסרות הרוחנית – התוצאה הבלתי נמנעת של מאמצי החניך הרוחני המסור. על כן היוגה באננדה- מרגה נקראת גם " בהקטי יוגה" – היוגה של ההתמסרות.

אנו חווים אהבה ואושר עילאי בכל משעול, בכל מאבק, בכל פעולה ובסוף כל עשייה נמצאת גם כניעה מתוקה מתוך ידיעה שאנו אחראים למעשינו אך לא לתוצאות. התוצאות הם תמיד בידי ההכרה העליונה. כמובן, מטבע הדברים, ככל שנחשוב ונעשה טוב יותר לעצמנו ולאחרים גם תוצאות מעשינו יהיהו בהתאם.

השרות לאנושות

אחד מהאספקטים החשובים ביותר ביוגה הוא השרות לאנושות (Service), הווה אומר, נתינה. נתינה במהותה שונה מאינטראקציה עיסקית. לא מדובר בתן וקח, אלא בנתינה שנובעת מתוך תחושה עמוקה שהסבל של השני אינו נפרד מהסבל האישי שלנו. המניעים שלנו הופכים בלתי אנוכיים והשאיפות שלנו הן לעבר שוויון ואחווה חברתית.

שם הכותב: Sharala
אודות הכותב: Sharala מתרגלת מדיטציה במרכז אננדה-מרגה מזה שבע שנים. מלמדת ילדים ומעבירה את שיעור יוגה למבוגרים במרכז מזה שנתיים.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©