שתף

לא על המיים לבדם / דקלה דוד

17.07.11

בימים חמים אלו כולם מדברים על חשיבות השתייה, אך תרשו לי להיות מדויקת יותר ולהדגיש את חשיבות שתיית המיים. לא סתם נוזלים- מיים.


הסביבה הפנימית של תאי הגוף היא סביבה מימית. כל התהליכים בגוף מתרחשים בסביבה מימית (בנייה ופירוק של חומרים, הפקת אנרגיה, הובלת חומרים לתאים). גופנו מפריש את חומרי הפסולת שלו עם המים דרך השתן. המים מנקים את הגוף!

מה עושים רבים כשהם מרגישים איזשהו כאב (שרירים או ראש) - פונים לתרופות! חשבתם פעם פשוט לשטוף את הכאב? בפעם הבאה נסו לשתות הרבה מים לפני שאתם מחליטים ליטול איזשהו כדור.

חשבתם פעם על ההבדל בין צימוק לענב? נכון, האחד מיובש והשני לא- האם הייתם רוצים שעור הפנים יראה כמו הענב או כמו הצימוק?

כאשר אני שואלת את השאלות האלו- רבים עונים לי בשאלה: האם זה באמת משנה שזה יהיה מים או שאפשר גם קפה/ משקאות מוגזים וכד'? ואכן רבים מחשיבים את השתייה הממותקת ואת הקפה כחלק מנוזלים שעלינו לספק לגוף. כי הרי ההמלצה לכמות שתייה מספקת היא שצבע השתן יהיה לבן- אז באמת, מה זה משנה? העניין המרכזי הוא בניקוי הגוף מכל הרעלים, אם אנחנו מספקים לגוף עוד סוכרים, חומרי צבע, קפאין ל"דלי השטיפה" של הגוף – זהו אינו ניקוי אמיתי !

המים הם חומר כל כך פשוט והפשטות שלו הופך אותו לחומר יוצא מהכלל- אין חומר בטבע עם כל כך הרבה תכונות כמו של המים. לכן נצלו את המשאב האדיר שנתן לנו הטבע, אל תתפתו לקניית מים שאינם מים באמת (מים בטעמים) או למשקאות נטולי צבע.

ובכל זאת לאלו שקשה להם לשתות מים (וואי- כמה אני שומעת את המשפט הזה....) שימו נענע, לואיזה, גרניום, פלח לימון או כל דבר שאתם מרגישים שמתאים לתוך המים, וכך גם תרעננו את ההרגשה.

לרוויה.

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה, התייעצות.

שם הכותב: דקלה דוד
אודות הכותב: דיאטנית קלינית BS'c במדעי התזונה. בוגרת התוכנית להנחיית קבוצות לעוסקים בתזונה ובאורח חיים בריא מאוניברסיטת ת"א,. בעלת תעודה ממרכז הדרכה ארצי של משרד הבריאות לטיפול תזונתי במחלות כליה. עובדת כדיאטנית ב"מכבי שירותי בריאות" וברשת סטודיו סי. מנחת קבוצות טיפוליות לשינוי הרגלי אכילה. מתמחה בייעוץ תזונתי לאוכלוסיות מגוונות בניהן: אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, עודף שומנים בדם, מחלות מעיים וסוכרת.
אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©