שתף

מדינה תתעוררי!! תודעה חדשה בדרך אלייך / אילנה בת-שלום

07.08.11

בימים סוערים שכאלה אין לנו כעם וכחברה ברירה אלא להתבונן טוב טוב במראה ולהבין לעומק מי אנחנו? לקבל את השונות שקיימת ביננו כנתון שאי אפשר לשנות אותו. במקום להאשים חלק בחלק, מעמד מול מעמד, דור מול דור, עדה מול עדה, חילונים מול דתיים מול חרדים, שמאל מול ימין, צדק מול צדק.... במקום להילחם כל אחד על ה"צדק" של המגזר שלו, על חשבון אחרים -

אולי שווה לשאול מה בכל זאת יכול לאחד אותנו? בכל זאת כולנו בסירה אחת, העתיד שלנו משותף והעתיד הוא הבסיס להתאחד סביבו.

מה
שהדור הצעיר אומר לנו הוא שהמדינה צריכה להרוויח את הנוכחות שלו – בריחת המוחות היא פעמון האזעקה הרם ביותר!!! וכאן נכנסת העובדה הידועה שאנחנו לא ככל העמים וכמה שנשתדל לאלץ את עצמנו להיות – זאת עובדה שאנחנו לא!!!

שלא ככל העמים – הדור הצעיר לא מרגיש מחוייב למדינה שאינה מאפשרת לו להתבטא ולפרוח. והוא מבטא את זה ברגליים … למרות האהבה למדינה ועם כל הצער...

כבעלי כשרונות ועוצמה אישית רבה יש לצעירים המוכשרים שלנו המון מה להציע . יש להם חלומות חדשים והעתיד שייך להם. בהתאם יש להם הזדמנויות רבות ומפתות להיות מוכרים ומוערכים בהמון מקומות בעולם. בימינו הביטוי האישי הוא הדחף החזק ביותר . 
אי אפשר יותר לשנות את העובדה הזאת על ידי הפעלה של לחץ, רגשי אשמה,”חינוך לערכי הציונות".... הם מדברים ברגליים ופשוט עוזבים בהמוניהם.... והם צודקים!!   זאת העובדה שיש לקבל כנתון שאיתו עובדים ולא נגדו!!! זאת מהפכה של תודעה.

רק מדינה טיפשה ומושחתת מפקירה ומזניחה את המשאב העצום ביותר שיש לה - המצויינות של הדור הצעיר. הצעירים האלה כאשר הם מתקוממים הם נותנים למדינה צ'אנס אחרון להתעשת – ליצור עבורם אטמוספירה אטרקטיבית שהם ראויים לה באופן אישי, שבה המצויינות שלהם תהיה הדגל המרכזי והמאחד את כ-ו-ל-ם – ללא הבדלים. הם מציעים למדינה גלגל הצלה עם פוטנציאל פתוח לעתיד ולכן המחאה הזאת מרגשת ונותנת תקוה.

מדינה תתעוררי!!!   

שם הכותב: אילנה בת-שלום
אודות הכותב: מנחת לימודי "תודעת העל" מזה שנתיים, גרה בטבעון ואם לשלושה.
אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©