שתף

מדיטציה במהפכה של אהבה / הילה נובקוביץ'

07.08.11

בשאיפה לשלמות יש קשר לשאיפה לשינוי של מה שלא מאוזן, מעבר לקבלה של מה שפשוט נמצא כאן, במציאות ה"אובייקטיבית" עד כמה שאנחנו יכולים לתפוס אותה.

בתקופה כזאת השינוי בְּהתהוות. הוא קורה, פעיל, ויש לו אינטליגנציה משלו. התפילה בסגנון "בזכות האמת שבתרגול זה לוּ יזכו כל הישויות החשות באושר הנצחי של ההארה" הבודהיסטית, ותפילות דומות במסורות אחרות, התקבלה ונקלטה במציאות באופן פיסי. היא באה לידי ביטוי בהתעוררות המונית ותפילה לזכות - על אהבה, על הוגנות ללא תנאי, והיא מגיעה עם הבנה עמוקה יותר על מהו שוויון, הבנה שמחלחלת גם למי שכל התחום של צדק חברתי לא נמצא במפה האסטרולוגית שלו. פעולה למימוש זכויותך ולמען צדק, תוך שיתוף פעולה היא יציאה ממצב של הישרדות שיש בה טרדה ומתח קבוע, אל ראייה ותשומת לב לאחר ואמונה גם בו, כחלק מהיש. הסכמה לעצור ולהפנות מבט אל הדוב שרודף אחרינו דרך קבע ובחינה מדוקדקת בציפורניו – היא ניצחון האהבה על הפחד.

במצב החדש, אנו מוכנים להצהיר: הדוב הוא אשליה, אני יודע שהייתי לכוד בה, אני מוכן לוותר עליה.
במצב של מתח, אני כל הזמן בא בטענות אל עצמי; לא הספקתי כל מה שהייתי צריכה, לא הקדשתי מספיק זמן לילדה, וכמובן מכיוון שמחיר התרופה ההיא עלה, והדלק שוב התייקר, לא הספיק לי הכסף לחשבון חשמל. במצב הזה של מתח חיצוני ופנימי, נוצר מקום רב יותר למירמור ולקולות שליליים שמנציחים את אי נוחות ונותנות תוקף של מציאות וקיום למתח. מתח הוא גם חתימה וגם תחום. עולם שלם של חוסר תנועה וקושי לשנות.
אחד התרגולים הקבועים בעבודה שלי מול תלמידים, מטופלים ועם עצמי הוא ריכוז תשומת הלב אל עמוד שדרה של אור. זה הבסיס ועליו נבנים תרגולים רבים שמעמיקים ומחדדים ריפוי בהתאם למצבים ספציפים לפי המצב הפיזי או הקושי הנפשי הדורשים טיפול, תשומת לב, או תרגול.

המהפכה הגיעה.
כמו שעל המאזניים העייפים אך היציבים, המשקל על כף אחת היה קבוע ומתחזק ומכביד מעצם בטחונו, לאט לאט, מבפנים, כבדה הכף השניה, נוטה ומשפיעה, נוטה וצודקת.
יש יותר אור יחסי, פחות קונפליקט בין נכון ללא נכון, בהירות.
אבולוציה מתרחשת ברגעים אלה, מה שעומד במהות המהפכה הוא בניה של שידרה, יציאה מעבדות, התעוררות של חלק בתוך העצמי, במבנה של עמוד השדרה, שיפור היכולת שלנו להחזיק את עצמנו.
הבנייה של עמוד האור בשידרה מתרחש עכשיו בחוץ, באנשים ובפעולה. השינוי בעידן הזה ומה שעומד במהות הרוחנית של המהפכה הוא שהקשר בין פנים לחוץ מתהדק בעוד רמה, ולכן המעבר ביניהם כרוך בפחות מאמץ. כך, המעבר התודעתי שצריך לעשות מהליכה ברחוב סואן לישיבה במדיטציה קטן. האהבה כבר כאן, עמוד השדרה מואר.
יותר אדם יותר יודע את עצמו.

הנה תרגיל שמאפשר לנו להשתמש בשינוי שקורה, לטובת העלאת התדר וייצובו עוד יותר, שלנו ושל הסביבה:
- לשבת, להתמקם בנוחות
- שלוש נשימות לאורך עמוד השדרה
- לתת למהות של המהפכה לעלות ולהראות, זהו חיבור אל הלב ואל אחדות
- לתת לה לעבוד כמו שהיא יודעת, היא מרפאה
- לתת לה לערבל חומרים ישנים ומיותרים ששקעו במערכת,
צורות ותבניות התנהגות שמוכנות להשתחרר, ולהמיס לכלוך
אפשר לראות או להרגיש את זה כאבק, קרני אור צבעוניות או צורה אחרת
- ואז מתפנה מרחב באזור הלב ונוחות של הימצאות בתוכו
- יש הרבה צבע, נסו לא להתערב
- תנו למרחב ולצבעים להתייצב
הישיבה בפנים נוחה בכל רמות המודעות
- לסיום, הודיה לקיום במרחב של הלב
- שחרור.

* כדאי לעצור בין שלב לשלב, לנשום לאורך עמוד השדרה ולהמשיך הלאה כשמרגישים אותו עובד, בשלבים האחרונים אפשר להישאר כמה שרוצים. אולי לתמיד...?

שם הכותב: הילה נובקוביץ'
אודות הכותב: בת 36, מטפלת בהילינג, שמאניזם, ipec שיטת b.e.s.t ועוד. מלמדת ולומדת מדיטציה ויוגה . כל העבודה קודש לריפוי עמוק של טראומות וביטויים פיסיים ורגשיים שלהם, דוגמת אלרגיה בכל הרמות, כאב או מחלה.
אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©