שתף

האור הלבן- העצמה במהירות האור / הלה אשחר

14.08.11

האור הלבן- מאמר ראשון בסדרה
כבר כ-13 שנים אני מטפלת, ועם הוותק והניסיון שצברתי, גיליתי, שבטכניקות התרפויטיות איתן אני עובדת- אני צריכה להתאהב. כך זה קרה למן הפעם הראשונה שבה נחשפתי לשיטת טיפול כלשהי; בין אם זאת רפואה סינית, תראפיה דרך רגרסיה (שחזור גלגולים) או טכניקות 'האור הלבן'. עם האור הלבן זאת היתה אהבה ממפגש ראשון- אהבה במובן זה שחשתי מיידית שכל הווייתי מתרחבת, שהלב שלי שמח ושהתודעה יודעת שמשהו כאן עמוק מאד, מדויק ונכון.

מה זה 'האור הלבן'?
אחת השאלות שהעסיקו אותי לאורך השנים בתראפיה ההוליסטית היא "מהו ריפוי אמיתי ואיך הוא קורה"? גיליתי שריפוי עמוק קורה, כפי שנכתב בכניסה למקדש אפולו בדלפי, דרך "דע את עצמך"; דע את עצמך במובן זה של ידיעת העצמי, האחד, המוחלט והשלם. ישנה "ידיעה עצמית" שלנו כאני נפשי- פסיכולוגית שמודע לתוכן הרגשי- מנטאלי- גופני שלו, וישנה הידיעה העצמית של זה האחד שאין בלתו. כאשר אנו יודעים את עצמנו מעבר לגוף-נפש-נשמה, כלומר כחלק שאנחנו, הידיעה השלמה הזאת, מקרינה על כל שאר היבטי וממדי הווייתנו. זאת אומרת שכאשר יש ידיעה עצמית עמוקה שלנו כתודעה- אנחנו כתודעה מתפתחים. זה מתבטא כחוכמה ספונטנית שמופיעה, אינטואיציה מחודדת, יצירתיות, יכולת היענות גמישה לאתגרי-החיים, ביטוי של הלב כאהבה או חמלה והתמקמות חדשה שלנו בתוך המרקם השלם של החיים.

במה הטכניקה מטפלת?
'האור הלבן' היא תראפיה חדשנית ואינטגרטיבית אשר מבקשת לחבוק את כל קשת התחומים בחוויה האנושית המורכבת והמגוונת עד לאינסוף. הטכניקה הגיעה לעולם לפני כשנתיים וכבר עזרה לאלפי אנשים לפתור בעיות כגון התמכרויות, חרדות, בעיות פיזיות, פריצה ביצירתיות, מערכות יחסים, שאלות לא פתורות ועוד.
באספקט של האדם היא מטפלת בהיבטי הגוף, רגש, נפש, מוח, תפישות עולם, דפוסי התנהגות, מערכות יחסים בינאישיות ואמונות יסוד. באספקט של מכלול הבריאה, 'האור הלבן' עוסקת בקשר של האדם עם הטבע, עם היקום, מפתחת יכולות מדיטטיביות ורוחניות, מפתחת התעוררות ברמת הנשמה ועוזרת לאדם לגלות את מקומו במרקם הבריאה השלם. כך שאין היבט שלא ניתן לכלול אותו בחקירה התודעתית; שמיים וארץ, חיים ומוות, פסיכולוגי וטרנסצנדנטי, אישי ובלתי אישי, פנימי או חיצוני.

שי טובלי, שפיתח ויצר את 33 טכניקות האור הלבן מתייחס לדברים כך: "...תוך זמן קצר נעלמת המחשבה המבולבלת ונעלמים הרגשות הסותרים ואת מקומם תופסת התרחבות ללא גבול וללא קצה של תודעת האדם.....מנקודת ראותי, זוהי המתנה החשובה ביותר של 'האור הלבן'...כאן האדם מגלה את עצמו במישורי ההארה ומתוך מישורים אלה זוכה כלל הווייתו להתארגן מחדש; לעבור תיאום הולך וגובר עם האור שאל תוכו הוא נספג. אורו של העצמי שלנו הוא המשחרר אותנו, והוא גם המרפא עבורנו והשער שלנו למאגר הפתרונות לכל בעיותינו".
'האור הלבן' הוא מעין מאיץ ריפוי ומאיץ התפתחות, אשר למטפל בשיטה יש את החופש לנווט את האדם אל הפוטנציאל הגבוה ביותר שלו דרך הטכניקות השונות.

מרחב מיוחד למטפל
מה שיפה בעבודה עם 'האור הלבן' הוא שכמטפלת אני חווה שוב ושוב עם המטופל את מרחבי ההארה החיוביים עד לאינסוף ונספגת איתו שם וכך גם מטעינה וגם נטענת מהעבודה הזאת.
כאמור, 'האור הלבן' הוא מכלול של 33 טכניקות, או זוויות ראייה של המסע בתוך האור ואפשר גם לחלק אותן לנושאים שונים: מטכניקות להתפתחות המוח והתודעה, דרך טכניקות להתפתחות רוחנית, טכניקות לעבודה על מערכות יחסים, טכניקות לריפוי נפשי-רגשי, טכניקות לריפוי הגוף.

במאמרים הבאים אכנס לפירוט של הטכניקות וייעודן וכן לעקרונות המאפיינים את האור הלבן, כמו: התעוררות הסמכות הפנימית שלנו, ידיעה עצמית שמעבר למחשבות ורגשות, עיקרון "ההרחבה" ועבודה נכונה עם רגשות ודפוסים מגבילים.

מעל הכל, אני חווה את 'האור הלבן' לא רק כטכניקה תרפויטית יוצאת דופן ויעילה אלא כנתיב לחיים מאושרים, מוגשמים, מלאי סיפוק ואהבה.
 
שם הכותב: הלה אשחר
אודות הכותב: הלה אשחר, מטפלת בכירה בטכניקות 'האור הלבן' ומנחת מפגשים וסדנאות. מטפלת הוליסטית בתראפיה דרך רגרסיה ומנחה להתעוררות מסע הנשמה. מלווה רוחנית לאנשים המתמודדים עם מצבי משבר, מחלות קשות או/ו סופניות ועם מצבי אבל ואובדן.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©