שתף

למה למירב אין עדיין בן זוג? / קריסטינה בר-סלע

21.08.11

מירב (שם בדוי) היא מלאת חן וקשה להישאר אדיש מול הקסם שלה.
היא אדריכלית-פנים שמצליחה ומתפרנסת יפה מאוד מהמקצוע שלה.
היא לא זקוקה לגבר שיתמוך בה כלכלית ומראש מסתכלת על הזוגיות שהיא רוצה בעיניים שוויוניות. היא עצמאית ולא מחפשת גבר שיפרנס אותה. החיים שלה מלאי עניין וחברות, היא לא צריכה גבר כי משעמם לה, או בגלל שהיא מרגישה לבד. היא רוצה זוגיות מכל הסיבות הנכונות, מרגישה שהיא בשלה לשיתוף שווה עם גבר אוהב ומתאים כדי להקים משפחה. היא הולכת לדייטים ולמסיבות כשמזמינים אותה.

אז למה מירב עדיין פנויה?
כדי לטפל בשאלה הזאת היא נרשמה לקורס הונה למציאת זוגיות.
היא הגיעה לקורס בגישה מאוד חיובית ופתוחה, וסיפרה שכבר שנים רבות היא לא יוצאת עם מישהו באופן רציני. מדי פעם היא פוגשת גבר שמוצא חן בעיניה אבל הקשר לא מתקדם. לאורך הקורס היא השתתפה באופן פעיל ובאמון מלא. היא הסכימה מאוד עם גישת ההונה, האומרת שכל אחד יוצר את המציאות שלו על פי האמונות שלו. היא לקחה את התרגולים שאני מציעה מאוד ברצינות ושינוי גדול התרחש בתוכה.

ההערכה העצמית שלה גדלה והתרחבה, היא התחילה לאהוב ולהעריך את עצמה יותר. זה גרם לה להיות יותר סלקטיבית כלפי הדייטים שלה, והיא הסכימה להיפגש רק אחרי שניהלה שיחות טלפון רבות כדי לוודא שיש עולם משותף ואינטראקציה זורמת עם הצד השני.
ככל שההערכה העצמית שלה גדלה, היא גם העריכה יותר את הזמן שלה ולא הייתה מוכנה לבזבז אותו על דייט שמראש לא היה לו הרבה סיכוי להצליח. היא גם טיפלה בפחד שסחבה זמן רב, פחד עצום מלאבד את עצמה בתוך קשר מחייב. על פי ניסיונה בעבר, קשר זוגי הוא מערכת חונקת שלא אפשרה להתפתח.
ועדיין, אחרי כל השינויים האלה, מירב לא הצליחה למצוא את בן הזוג המתאים עבורה.

"הפספוס הגדול בחיים שלי"
בשיעור אחד, כשדיברנו על חרטות, מירב קראה לי פתאום הצידה. "אף פעם לא אוכל לסלוח לעצמי", היא אמרה לי, "על הפספוס הגדול בחיים שלי. לפני כמה שנים, גבר מאוד מיוחד חיזר אחרי ולמרות שהיה לי נעים בקרבתו, החלטתי לסיים את הקשר. לאחר מכן, התחרטתי וחזרתי אליו אך הוא כבר לא היה פנוי. היום הוא נשוי באושר, עם ילדים, אושר שהיה יכול להיות שלי אילו לא הייתי כל כך עיוורת, כל כך טיפשה" והיא פרצה בבכי. התמונה התבהרה מול העיניים. הבנתי שמירב לא מצאה זוגיות כי בעצם עדיין לא הייתה באמת פנויה אליה!!
המקום המיוחד לבן-זוג היה עדיין תפוס בתודעה שלה ע"י האיש ההוא, שדמותו תפסה, עם הזמן, ממדים כמעט פנטסטיים. אמרתי לה שאילו הוא באמת היה בן הזוג הנכון עבורה, היא לא הייתה עוזבת אותו, וגם אם עזבה אותו, הפרידה הייתה זמנית ולא קבועה. אנרגטית, באיזה שהוא אופן, הם היו נשארים ביחד אחרי שהכירו.
הצעתי לה שתיצור אתו קשר ותפגוש אותו, כדי לראות מי הוא באמת היום. למרות שהייתה צריכה להיות מאוד יצירתית כדי למצוא סיבה להזמין אותו לפגישה, מירב הבינה שהעתיד הזוגי שלה תלוי במידה רבה במפגש הזה.

שחרור החרטה ופינוי המקום לבן זוג

כשהם נפגשו בבית קפה, לקח למירב דקות אחדות למוטט את הדמות שהיא בנתה במהלך השנים. היא פגשה איש נחמד, כן, אבל גילתה שהוא רחוב מאוד מהדמות שדמיינה לעצמה. שחרור החרטה ופינוי המקום לבן זוג המתאים קרה באופן מידי.
זמן לא רב אחרי המפגש הגורלי בבית הקפה מירב הכירה אדריכל וזיהתה מיד שהוא האדם שחיכתה לו. וכמו בסיפורי אגדות הם חיים באושר ובעושר עד עצם היום הזה.

בדיוק כמו שאי אפשר להוסיף עוד מים לקערה שהיא כבר מלאה, גם המקום המיועד לבן/בת זוג יכול להיות תפוס בדמותם של גבר או אישה ששייכים לעבר. ואין אפשרות ממשית להזמין או ליצור זוגיות חדשה, מוצלחת, אם אנו משווים כל אחד לדמות מושלמת ששייכת לעבר.

שחרור העבר מאפשר לגייס את כל האנרגיה שלנו ליצור בהצלחה בהווה את מה שאנו רוצים.

שם הכותב:
קריסטינה בר-סלע
אודות הכותב: מנהלת מרכז הונה ישראל מלמדת כלי אימון עצמי להעצמה וליצירת מציאות. מתמחה בהנחיית קבוצות נשים למציאת זוגיות מוצלחת
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©