שתף

ראיון עם עידן סער / עדן פלד

09.10.11
עידן סער לומד ומיישם את נושא הרפואה החדשה מאז 2007, תוך כדי שהוא מטפל ומרפא באמצעותה מטופלים רבים. הגעתי לעידן סער כדי לשמוע מהי הגישה המאחדת הזו, שעשויה להיות אחת מהתגליות שיובילו את כולנו להבנות גדולות ומעמיקות יותר, ובעיקר, שלמות יותר על הבריאות, על האדם, ועל הקשר ביניהם.

עידן, בן 61, במקור מקיבוץ עין חרוד, חי חיים רגילים, ללא קשר לטיפול או לכל אותם דברים שהיום הוא עוסק בהם. אחרי הצבא, בטיול לדרום אמריקה, החל לפגוש בחוויות שלא היו לו הכלים כדי לעבד אותן או להבין אותן כלל, וזה הוביל אותו להתעניין בתחומים רוחניים ובעולמות שמעבר לראייה האנושית.

בעיות בריאות שהחריפו לקראת גיל 30, הובילו אותו להתעניין בתחום הבריאות, ולאחר שהבין שמהרפואה הרגילה לא תבוא הישועה, הוא החל להתעניין וללמוד גישות שונות של הרפואה ההוליסטית.
החל מ-1980 חי עידן במידה רבה לפי אותה גישה שפגש בימים ההם, "האימן", שהיא דרך רוחנית עמוקה ורחבה, אותה הוא מעריך מאוד. אותן הבנות רוחניות עזרו לו למקם את ההבנות שלו ברפואה הטבעית, וכיום הוא משלב את כל הגישות והשיטות שלמד והתנסה בהן עד כה.

במשך השנים למד עידן הילינג (בו הוא עוסק כבר מעל 16 שנה), תזונה ותוספי תזונה, מגנטותרפיה, קינסיולוגיה וכן עבר השתלמויות שונות בתחום אלקטרו-תרפיה, לייזר-תרפיה, רפואת תדרים, שיטות שונות לטיהור הגוף, שימוש בצבעים ואבני מרפא, רפואה פונקציונלית ועוד.
רפואה פונקציונלית היא גישה הוליסטית שהתפתחה בארה"ב והיא מהווה מעין מסגרת גג לשיטות טיפול רבות, אשר המכנה המשותף שלהן הוא בדיקות מעבדה פונקציונליות, בניגוד לבדיקות הפתולוגיות של הרפואה הקונבנציונלית. בארה"ב יש כיום יותר מ-10,000 רופאים וכירופרקטים המיישמים בעבודתם את הרפואה הפונקציונלית.

מאז 1987 גר עידן עם משפחתו במעלה צביה, ישוב בעל זיקה רוחנית, שיש בו גם מודעות גבוהה לנושאי הבריאות. בשנת 2007 החל עידן ללמוד את הרפואה החדשה, שהיא כיום הכלי העיקרי בו הוא משתמש לאבחון וריפוי.

הרפואה החדשה היא גישה רפואית הוליסטית מהפכנית, הניתנת גם לגיבוי והוכחה מדעית. גישה זו התגלתה ע"י רופא גרמני בשם ד"ר האמר, בעקבות טראומה שאירעה לו ב- 1978 כאשר בנו הבכור נורה בשוגג ונפטר לאחר כשלושה וחצי חודשים, למרות מאמציהם של הוריו הרופאים להצילו. זמן מה לאחר מות הבן התגלה סרטן בגופו של ד"ר האמר, וכרופא שטיפל בעיקר בחולי סרטן הוא החל ב- 1979 לחקור ביסודיות את מחלות הסרטן. מחקר זה הביא לתגליות מפתיעות ומהפכניות בהבנת מחלות הסרטן וגם בהבנת כל שאר המחלות.

ד"ר האמר הגיע להצלחות של 92% ויותר בריפוי חולי סרטן, ללא שימוש בכימותרפיה והקרנות ובמקרים רבים גם ללא ניתוחים. אך מאחר שתגליותיו היו כל-כך מהפכניות, הוא נדחה ע"י הממסד הרפואי, רשיונו הרפואי נשלל והוא נרדף עד היום.
מידע רב על התגליות של הרפואה החדשה ניתן למצוא באתר של עידן,
במדור "הרפואה החדשה".

כשמטופל מגיע, משתדל עידן לעשות קודם כל אבחון מדוייק ככל האפשר. הידע של הרפואה החדשה מאפשר לדעת במקרים רבים בצורה מדוייקת למדי את הטריטוריה של גורם המחלה גם בלי לפגוש את המטופל. לדוגמא: אם מתקשרת אישה עם סרטן שד, ומדווחת שהגידול הוא בשד השמאלי ושהיא עצמה ימנית, זה אומר בד"כ שגורם הבעיה קשור לאמא שלה או לאחד מילדיה (ולפעמים לחיית מחמד, אם זו נתפשת אצלה בתת-המודע כאחד מילדיה). אם היא יודעת להגיד שהגידול הוא בצינורות החלב ולא בבלוטות החלב, יודע עידן מייד שהגורם למחלה הוא קונפליקט של פרידה.
לאחר מכן, בעזרת תשאול נוסף וכן בעזרת קינסיולוגיה מנסה עידן לגלות בצורה יותר מדוייקת את האירוע, הנפשות הפועלות והנסיבות הספציפיות שגרמו להתפתחות המחלה.
חלק חשוב בתהליך האבחון הוא מציאת אותם דברים שמהווים טריגרים המעוררים מחדש השפעות חוזרות של גורם המחלה, מה שמפריע להשלמת תהליך הריפוי והופך את המחלה לכרונית.
לצורך האבחון נעזר עידן גם בתוצאות הבדיקות המקובלות של הרפואה .

הרפואה החדשה מראה ומוכיחה שכל מחלה קשה (וגם מרבית המחלות שאינן נחשבות כקשות) נגרמת כתוצאה מטראומה או קונפליקט כלשהו שתופס את האדם במצב לא מוכן. קונפליקט כזה מעורר ומפעיל בגוף תוכנית ביולוגית אשר מטרתה היא לעזור לאדם להתמודד עם הקונפליקט.
משמעותה של תגלית זו היא מהפכנית, מאחר שלעומת התפיסה המקובלת האומרת שתאים סרטניים הם תאים שיצאו משליטה ובקרה והם יכולים להתפשט לכל מקום בגוף בצורה פראית ולהרוג אותנו, מראה הרפואה החדשה שכל התהליכים בגוף, כולל תהליכים סרטניים, נשלטים ומבוקרים ע"י המוח ויש להם מטרה ותכלית.

אחת התגליות המעניינות של הרפואה החדשה היא העובדה שלכל מחלה יש שני שלבים. השלב הראשון הוא זה שבו האדם נמצא תחת השפעה אקטיבית של קונפליקט/ טראומה/ סטרס. השלב השני הוא שלב הריפוי, לאחר שהקונפליקט נפתר (במודע או שלא במודע). מרבית הסימפטומים של המחלות השונות, כולל חלק גדול ממחלות הסרטן, מורגשים רק בשלב הריפוי. למשל, כ-80% ממקרי סרטן השד מתגלים רק בשלב הריפוי, כלומר לאחר שהקונפליקט שגרם למחלה כבר נפתר. במקרה כזה, במקום טיפולים אגרסיביים בחומרים כימיים או בהקרנות, הדבר העיקרי שצריך לעשות הוא לתמוך רגשית באישה, להסביר לה את ההקונפליקט שהביא להתפתחות המחלה ולתת לה כלים שיעזרו לה למנוע או למזער השפעות חוזרות של אותו קונפליקט.

"כל אחת מהרפואות, כולל הרפואה המקובלת, יכולה להשתמש בידע של הרפואה החדשה", אומר עידן, "וכל מטפל יכול להשתמש בשיטות הטיפול שאותן הוא למד ומכיר, תוך כדי שהוא משלב בטיפוליו את הידע וההבנות של הרפואה החדשה".
עידן מודע היטב לקושי שיש לאנשים אשר התחנכו עשרות שנים על ברכי הרפואה המקובלת, לעשות את השינוי התפישתי שמציגה הרפואה החדשה. מכיוון שבראיון זה מובא רק מידע חלקי ביותר על הרפואה החדשה, מבקש עידן מהקוראים שלא לנסות לגבש דיעה לפי המידע המועט שיש כאן. מי שרוצה להבין טוב יותר את הנושא מוזמן לקרוא את החומר באתר של עידן או באתרים שיש באנגלית ובשפות אחרות. ניתן גם להרשם (ללא תשלום) לניוזלטר קטן שמוציא עידן באימייל פעם בשבוע ובו מידע, עדויות וניתוחי מקרים לפי הרפואה החדשה או ברוח הרפואה החדשה.

שם הכותב: עדן פלד
אודות הכותב: נטורופתית וכותבת
אימייל: [email protected]
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©