שתף

על ג'אווהר וסיורי ליקוט צמחים / ראיון עם אורי מאיר צ'יזיק

13.11.11

אורי מאיר צ'יזיק הגיע בדרך ליבו אל המחקר של הרפואה המסורתית המקומית ומצא בה את יסודותיה של איכות חיים לכל אדם באשר הוא.

אורי, שמלמד כיום את עקרונותיה של הרפואה המקומית שארצנו הייתה חלק קטן מהאיזור המדובר, מספר על ליקוט צמחי בר למאכל, הבנת מזגו של אדם ואיזונו, והמון הקשבה לטבע.


כששאלתי את אורי על סיפורו האישי, הוא מיד אמר כי הוא מגיע מתוך השאיפה למצוא את הקשר למקום. בכל מחקר שעשה, ביקש למצוא את הסימנים בעבר שהובילו אל ההווה, מתוך שאיפה לשנות את העתיד. הוא משלב את התואר הראשון שלו, אותו עשה בהיסטוריה, עם התואר המקצועי כיועץ תזונה, תואר שני בהיסטוריה של התזונה, ודוקטורט על הרפואה המסורתית המקומית, אותה הוא מכנה רפואת היסודות, המזגים והמרות.


הרפואה המסורתית העתיקה - רפואת יסודות, המזגים והמרות
בשנים האחרונות, לאחר שעסק אורי בלימודי חברה על סוגיהם השונים, שלכולם משמעות מקומית: מסורת מקומית, רפואה עתיקה, אוכל, חקלאות והכרת החברה וההסטוריה שלה, התמקד במזונות המקומיים. בכלל זה ניתן למצוא את הטיולים שהוא עורך לליקוט צמחי בר למאכל ולמרפא, סגנונות אוכל מקומיים והוראת ההיסטוריה של התזונה.

 

את ההיכרות שלו עם צמחי מרפא, אורי מתאר כמעטה באופן יחסי כמובן, בהשוואה לאדם רגיל, אך מתייחס לסגולות המרפא של הצמחים כשאנו מדברים עליהם. אורי דווקא נמשך אל התיאוריה שמאחורי הרפואה העתיקה, אל הפילוסופיה שאותה הוא חוקר כבר שש שנים במרץ רב, ופחות נוטה להתעסק בהכרת הכלים עצמם לעומק.

 

במשך השנים אסף וגיבש את ג'אווהר, ה'רפואה של היסודות, המזגים והמרות'.
את הרפואה של היסודות, המזגים והמרות, ניתן למצוא בהקבלות שונות בתרבויות אחרות וברפואות שונות, דוגמת האירוודה והרפואה הסינית, אך ניתן לראות בבירור כי הרופאים העתיקים באיזור כולם, אם יהודים או מוסלמים, מהרמב"ם ועד אבן-סינא, שהיה רופא ערבי גדול וידוע, כולם כולם עבדו לפי התיאוריה הזו, של היסודות השונים, המזגים והמרות.

 

התיאוריה הזו שלטה בעולם כ-2500 שנה, ולמסורת המקומית הייתה את הפרשנות שלה, לפי האקלים, האנשים, החומרים והפילוסופיה המקומית המתאימה ביותר. זו תיאוריה שבנויה על איזון, על מיקוד, על עקרונות הרפואה המונעת, כמו בכל רפואה עתיקה. ניתן לראות באירוודה מרות, ומזגים ברפואה הסינית, וכולן התפתחו מאותו המקום.


ליקוט צמחי בר למאכל ודוקטורט על רפואה
"כשהייתי בן 23, נסעתי עם אשתי לטייל בארה"ב כדי להתנתק מעט מהמציאות ולהשתחרר.", מספר אורי, "שנינו היינו אנשי חינוך, ואני הייתי אחרי התואר הראשון בהיסטוריה, וכבר אז שנינו התעניינו בתזונה, כאורח חיים בלבד. בארצות הברית העמקנו שנינו בתזונה האורגנית, ובפן האקולוגי ובכל מה שיוצא בזה. בארץ, לאחר מכן, התחלתי להעמיק בהיסטוריה של התזונה ולהגיע אל הכיוון בו אני עוסק כיום. למדתי להיות יועץ תזונה טבעי, ולאחר מכן המשכתי לתואר שני בהיסטוריה של התזונה בארץ ישראל.

 

אל ההיסטוריה של הרפואה המסורתית הגעתי בעקבות אישה פרסיה שסיפרה לי סיפור שלא נתן לי מנוח. האישה סיפרה לי על אביה, שהיה לו מזג קר, ונתנו לו לאכול בשר בקר שיקרר אותו, אך היה צורך לטחון אותו עם פלפל, שהיה מחמם אותו, וכך היה האב מתאזן במזגו. כל זאת היה בטהרן לפני שבעים שנה, כחלק אינטגרלי מאורח החיים. הסיפור הזה לא נתן לי מנוח, והחלטתי לצאת ולחקור, שזה אחד התחביבים האהובים עלי."

 

"מאז, אני מתגלגל עם אשתי ושתי בנותיי, מקדם את הרעיונות שאני חוקר ומשתדל לחיות על פיהם. את הדוקטורט שלי הכנתי על הרפואה העתיקה המסורתית, מתוך טקסטים ערביים עתיקים, כשהיסוד העיקרי הוא שבעבר חיה על פי עקרונות אלו כל האוכלוסייה."

 

"בעבר, לא רק המרפאים ידעו את סודות האיזון, אלא זה היה חלק מאורח החיים של כלל האוכלוסייה, זה היה חלק מהשפה, מדרך המחשבה, וכל אחד למד את זה. בשל הסיבה הזו, לי אישית לא חשוב ללמד דווקא מטפלים ומרפאים, מכיוון שברגע שאתה יודע את השפה, אתה יכול לטפל בעצמך. ניתן לראות זאת במושגים שנשזרו בשפה מאותה תקופה כמו השימוש בתיאור אדם עצבני כבעל 'מזג חם', או 'קר רוח'. אנחנו משתמשים במושג מעבר לרפואה."


שפה ייחודית של אורח החיים המוביל לאיזון
כיום מלמד אורי מאיר צ'יזיק רפואה טבעית בשילוב לימודי חברה, ואת השפה הזו של רפואת היסודות, המזגים והמרות, הוא מלמד בשיעורים על רפואה מסורתית עתיקה, מלמד כיצד להשתמש ביסודות, במזגים, ובמרות ככלי, כדי לחיות חיים טובים יותר.

בנוסף, מוביל אורי סיורי ליקוט צמחים , שזה מהווה בשבילו אלמנט נוסף שמשמר מסורות שהולכות ונעלמות. בעבר, הוא מספר, היו מלקטים צמחי בר למאכל ולרפואה, "אני מוציא סיורים כדי לשמר את המסורת, ותוך כדי הזיהוי, הלימוד כיצד לאוכלם ולהשתמש בהם, אנחנו עומדים על המסורות העתיקות שקשורות בהם."


"אני בעצמי מנסה לחיות לפי הדרך מחשבה הזו, ובבית אנחנו מלקטים צמחי בר, אוכלים אוכל בריא ומקומי. אני משתדל להיות כל מה שאני מדבר עליו, וגם עושה זאת בפועל. הבנות שלי מדברות על היסודות, מגיל ארבע וחמש וחצי, ואלו מושגים רווחים בבית כחלק מהחיים, והן גם יודעות ללקט בעצמן ומבקשות סיורי ליקוט לחברים ליומולדת. זה לא תמיד פשוט בחברה המודרנית שלנו, אבל אנחנו עושים מאמץ ונהנים מכל רגע."


אורי ואשתו, בת נווה איתן, גרים בקיבוץ, שיש בו זיקה אקולוגית, וקהילה ייחודית, שהם משתלבים בה כאוות נפשם. אורי מצר על החום בעמק המעיינות המפואר, אך מוסיף כי היתרונות עולים על החסרונות, ומפצות על המרחק מהמרכז, מה שיוצר נסיעות תכופות ויומיומיות. היתרונות של הקרבה לקהילה, הקרבה לטבע, ומגוון האטרקציות כמו גן השלושה, בו הוא מקפיד לשחות בבקרים.


הוראה אקדמית וספר "ליקוט צמחי בר למאכל"
כיום מלמד אורי במכללת תל חי, מכללת אורט בראודה ובסמינר הקיבוצים במגמות האקדמיות. הוא עורך בנוסף קורסים פרטיים בכל רחבי הארץ, קורסים שונים על ההיסטוריה של התזונה על ג'אווהר ועוד, וישנם קורסים חד פעמיים של ליקוט צמחי בר למאכל לפרטיים ולמוסדות כמו החברה להגנת הטבע, מכון אבשלום ועוד.
בעבר הוציא אורי ספר "ליקוט צמחי בר למאכל", ועוד ספר יצא בקרוב, בסביבות ינואר, ויכונה "דברים שאוכלים מכאן", על אוכל מקומי, בהוצאת מפה. שם זה הוא גם שמו של הטור ב-ynet, המתחדש מדי יום ראשון בשבוע.


לי אישית עלה החשק לצאת לשדות ולואדיות, וללקט לי ארוחת ערב, ואולי זה כי יש לי רגישות יתרה בכל הנוגע לצמחים ופרחים. ובכל זאת, הסיפור של אורי מעורר את השאיפה שלנו להכיר את העבר שלנו כדי לבנות עתיד טוב יותר, ותוכלו לקרוא על כך עוד במאמריו באתר הבית שלו, הסובבים סביב החקר של ההיסטוריה של התזונה והרפואה. מה עוד, כי הרפואה המקומית היא הדרך המתאימה לנו ביותר, כי הרי אנחנו פה, ואני לא מתייחסת לזה רק כמרפאה, אלא כאדם מהשורה השואף לחיות באיזון ומאמין כי כולנו יכולים לעשות זאת, כחלק מהחיים וכסטארטר שלהם.

שם הכותב: עדן פלד
אודות הכותב: נטורופתית, רואה משקפת, כותבת.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©