שתף

ריקוד חושני כדרך לטרנספורמציה / מיכל מנדלביץ'

16.12.11

לרקוד לרקוד ריקוד נשי וחושני זה דבר מאד אמיץ לעשות.

את שמה את עצמך במקום רגיש. כל כך הרבה חוסר ביטחון צץ לו כשאת מחצינה את הנשיות שלך. מחשבות כמו "אני בטח נראית מגוחך עכשיו" או "אני בכלל עושה את זה נכון?" ואפילו "מה אמא שלי היתה חושבת על זה?" מציפות, וגורמות לגוף להיות מתוח דווקא כשאת כל כך רוצה להשתחרר..אבל זה שווה את זה.

זה מאד טבעי לנשים לרצות להראות לגברים כמה סקסיות וחושניות הן יכולות להיות.

דרך ריקוד אפשר לעשות את זה ללא מילים ובעוצמה רבה מבלי לבצע את אקט הסקס עצמו. הענין הוא, שאנחנו כבר מותנות לא לעשות זאת בתרבות שלנו, לכן רובנו (גם הליברליות ביותר) חשות אי נוחות בדרגות שונות סביב זה בגלל הטאבו ותפיסת הפחד סביבו. בשבילי, הריקוד בא מתוך אהבה. אהבה טהורה, מרגשת ומשתעשעת.

לורה אמזון, סופרת וחוקרת שהתמחתה באספקטים הרוחניים של נשים בתרבויות עתיקות מנסחת בבהירות:

When women’s sexual energies are fully allowed to flow unbridled, without fear of punishment, violation or pain, a different consciousness and reality can and will emerge on this planet

 

{תרגום: "כשהאנרגיות המיניות הנשיות יהיו חופשיות לזרום בצורה בלתי מרוסנת, ללא פחד מעונש, פגיעה או כאב, תודעה ומציאות אחרת ייוצרו בכדור הארץ."}

ריקוד חושני מעודד אותך להרגיש עם הגוף
, 'לטבול בבריכה' של הכוח הנשי ולהוקיר את הטבע האמיתי שלך כאישה (ולא, זה לא סתם מילים גדולות – I MEAN it!); ריקוד זוהי דרך לתקשר לעולם את הרגשות הכי כמוסים שלנו, לכן ביטוי אמיתי יכול להתרחש רק כשאנחנו רגועות ונטולות רגשות אשמה, בושה או מבוכה כדי שהגוף יזרום בטבעיות וללא מאמץ.

במילים אחרות, העבודה שלי כמורה היא לא פחות מנטלית מפיזית. לפעמים אני עובדת מהחוצה פנימה ומדגימה תנועות מעגליות ואיכות תנועתית של רוך וקימורים, ולפעמים אני עובדת מפנימה החוצה, כלומר מדריכה את התלמידות שלי איך להרגע ולשחרר את חומות המתיחות בגוף וגם איך להתחבר בראש לאלטר אגו הדיוותי והאולטרה נשי שלהן.

אני מבקשת שירקדו את החלומות והמשאלות שלהן וגם את הכאב והעצב שלהן.

העיקר בריקוד הזה הוא ממש לא על טכניקה, מוּבים וסטיילינג של תנועות. העיקר הוא ביטחון והערכה עצמית ושיחרור הריסון המובנה בתוכנו; הם אלו הנותנים דלק טבעי לכל התנועות.
יותר מזה, המסת חומות המתיחות בגוף ובראש אינה רק המפתח לריקוד, היא המפתח לאמנות בכלל. כך הגוף נפתח לאנרגיה יצירתית שתעבור דרכו בחופשיות.

באיורוודה (הרפואה ההוליסטית ההודית), אומרים שאם אתה רוצה לראות מה חשבת עד כה בחיים, הבט בגוף שלך. איך שאנו יושבים, עומדים, הולכים ורוקדים נותן שיקוף ישיר למה קורה בפנים ברמה הרגשית, וזה עובד גם הפוך לשמחתנו; אפשר לשנות מחשבות במהירות פשוט על ידי שינוי האחיזה של הגוף והתנועה.

חשוב לי להגיד שלגוף קל לחזור לתבניות ולהתנהגויות קודמות וצריך להיות סבלניים מאד איתו. בייחוד בנוכחות של אחרים שרגילים לראות אותך באופן מסויים ובסיטואציות שמזכירות לך את עצמך בעבר. יש לנו דחף אוטומטי להיות אותו הדבר. לעמוד ולשבת אותו הדבר. לזוז אותו הדבר. להגיב ולדבר בדיוק באותו אופן שכבר דיברנו.

כשאת מחליטה להתפתח ולעשות טרנספורמציה, אחרים יבחינו בכך. חלק יקניטו (בעדינות או פחות בעדינות..), וחלק יתמכו בך. עדיף לבחור להיות בתקופות של שינוי ליד כאלה שיתמכו, כי גם ככה זה לא קל.

אבל הנה מגיע הקטע של הקסם

בעוד את משחררת את הגוף ודרך החשיבה שלך, ולומדת לשנות את התנועה שלך, תתחילי לשים לב שהביטחון העצמי עולה גם בתחומים אחרים בחיים והמחשבות השליליות נושרות אט אט.

אני זוכרת איך זה היה כשהתחלתי לרקוד. לפעמים הבטן שלי התהפכה, הייתי מאוכזבת מעצמי לא מעט פעמים, עסקתי בהשוואות והייתי מתוסכלת לעיתים מכך שהריקוד לא עבד לי כמו שהייתי רוצה, אבל המשכתי. שנים כבר. ועם השנים, המתיחות נמסה, הקוים התעגלו והתרככו, ההשוואות פסקו לגמרי, ואני נהנית. אני כל כך נהנית! בעיקר בזכות שיחרור השיפוט והביקורת.

זה לא שאני לא חווה קושי, אבל אני מסתכלת עליו כמקום ללמוד ולצמוח, ואני גם מבינה באופן אינהרנטי שככל שאשחרר ייקל עליי לרקוד.

אם מענין אתכן לנסות פעם את הכייף העצום בריקוד חושני, אני מלמדת פעמיים בשבוע בהדר יוסף בסטודיו סאטיה, בימי ג' 21:15-22:30 ובימי ה' 19:45-21:00

שם הכותב: מיכל מנדלביץ'
אודות הכותב: בעלת המותג SugarShaker. מקלפת בעדינות את שכבות ההגנה דרך לימוד ריקוד, וחוקרת את הקשר בין מיניות ויצירה.

אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©