שתף

יוגה – בנימה אישית / איתי ירושלמי

08.09.12

הרבה מילים נאמרו על המילה הקצרה הזאת, הרבה ניסיונות להסביר. גם אני אנסה להעביר את תחושתי לגבי מושג זה, כי הרי איך תסביר אהבה מה היא? איך תסביר אמונה? ישנם דברים בחיים שאמורים לחוות אותם, מילים לא יעזרו וגם אחרי שחווינו – איך תתאר את החוויה?


בכל זאת, אך אקח את חלקי בעולם החומר ואשתף.


דרכי החלה בעולם היוגה לפני חמש שנים לערך. לאחר שעברתי כמה מורים הגעתי אל שונטל מעין הוד והיא הייתה מורתי הראשונה בעולם היוגה. לפתע הבנתי והתחברתי למילותיה, הסבריה מצאו אדמה דשנה אצלי – כי הרי בסופו של דבר, את המורה אנו מחפשים ולא משנה סוג וזרם היוגה. המורה הוא זה אשר ייטע את הזרעים ואנו אלה שנקדיש זמן ואהבה ונטפח אותם עד שיפרחו.


לאחר כשנתיים המשכתי את דרכי לבד והתחלתי להתאמן כל בוקר עם עצמי – תרגול שנמשך בין חמש דקות לארבעים (תלוי בבוקר וכמה מתחשק...) כך עברו להם עוד כשנתיים שבזמן זה קרה משהו אחר – היוגה ואני נפגשנו באופן אישי ואינטימי, וכמובן שמכך צמחו להן הבנות חדשות, כל יום אותו תרגול וכל יום התרגול שונה. כמו בחיים, הימים דומים אך גם שונים ואנו צריכים לשים לב לשוני כיוון שאם לא נבחין ייוצר משהו כבד בחיינו. יום שמח ויום עצוב, רגע נעים ורגע לא נעים, כדברי מאיר אריאל, "נו , לכל דבר טוב יש סוף אך למי שלא מאמין בטוב יש לי חדשות– גם רע נגמר ..." וכך, מהתרגול היומי והמפגש הזה צמחה בי הכרה זו.


בינואר 2010 מצאתי מורה נוספת - נוגה ברקאי אשר לימדה אותי בוינגייט את הויג'ננה יוגה (אשר פותחה ע"י אורית סן גופטה)– מה אגיד, התאהבתי. נוגה הראתה לי דרך חדשה ומדויקת (מה שקצת היה חסר לי בחיים) והיא מורתי מאז. הקשבה , שינוי , גבולות , כח פנימי והדרך הנכונה להשתמש בו, איך ללמוד לכבד את הגוף, וסבלנות, המון סבלנות. פשוט תענוג לגוף ולנפש. גיליתי חלק נוסף בדרך אשר החלה מזמן.


ובכן זוהי ההיסטוריה שלי מהולה ברגשות וראיתי סטיקר אשר אומר:
it's not about doing yoga , it's about being yoga" "


וכך אני מרגיש. יוגה היא דרך, וישנן אין ספור דרכים וכל דרך דורשת אימון מסוים בשביל להשתפר בכיוון שאותו בחרת . לדוגמה: איש דתי מתפלל – זהו האימון שלו .ישנם המון סוגים של אימונים אך התוצאה של כולם אמורה להיות זהה – משהו בחיים משתפר, משהו פנימי, בלב, בבטן, בתחושה שלנו את העצמי משתפר, שככל שאנחנו ממשיכים לתרגל והזמן עובר חיינו משתפרים ואנו הופכים להיות טובים יותר לעצמנו ולסובב אותנו.


ספורטאי, לוחם, נגר, איש עסקים,יוגיסט, עקרת בית - לא משנה מה אנחנו עושים בחיי היום יום שלנו כולנו שווים וכולנו פועלים מאותו הדחף. כולנו הולכים לכיוון אשר נראה לנו ששם יותר טוב. כולנו. אלא שלעיתים צריך לשאול את עצמנו: לאן בעצם אנו הולכים ולבדוק זאת ומה שלא נראה לנו לנסות לשנות, בהתחלה בקטן ובהמשך, מה שנאהב נמשיך אתו ומה שלא, אז לא.


ובכן, יוגה היא דרך, ודרך זה דבר משתנה, דינמי ואישי, כל כך אישי שכל אחד יודע מה טוב רק בשבילו, כמו אהבה. לכן, לפי דעתי הכי חשוב הוא למצוא מורה מתאים. שיטת התרגול לא משנה. (אפילו אם זה לא יוגה)
אני משער שככל שהזמן יעבור ואני אתפתח, דעתי תשתנה או לפחות תתחדד וזוהי עוד אבן בוחנת בשבילי, לדעת שאני לומד ומתפתח. שיהיה טוב רק בריאות ושנדע לראות יותר בבהירות את עצמנו ואת הסובב אותנו. אמן .

שם הכותב: איתי ירושלמי
אודות הכותב: איתי ירושלמי, מורה לויג'ננה יוגה, הקים את "קנטה- מרחב של תנועה " בת"א .
אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©