שתף

בת אדמה / ראיון עם קרן לבנה וייס

11.11.12

קרן לבנה האירה את עולמי וחשפה אותי לנשיות הטמונה עמוק בכל אישה, השואפת לחבור אל הטבע ולריקוד המחזורי שלה.
ברוכה האישה שמצליחה להפיק את המרב ממחזור הפוריות, המיניות והתשוקה שבה על ידי התכנסות פנימה, חיבור לחכמה ומימוש היכולת לברוא עולמות ממנה והלאה.
כשמסך המסתורין העוטה את הווסת מוסט, כך נראים כל אמצעי ההיגיינה המלאכותיים, מניעת ההיריון הפולשנית והזיהום הסביבתי של אמא אדמה הנלווה אליהן כאבסורד.

קרן לבנה היא אישה יפהפיה, בת 29. ילידת מושב מזור. קרן מחייכת חיוך צופן סוד שנגלה זה מכבר ואומרת כי "בגיל ההתבגרות, בתקופה של תחילת הווסת הבנתי שאני רוצה משהו אחר". היום היא יודעת להסביר שזה קרה בשל הגדלת טווח הרגשות בשלב הזה של הבשלות.
"אחרי הצבא הגעתי לאיטליה, ומצאתי את עצמי במקרה בבית ספר לבודהיזם טיבטי בטוסקנה. כל המקום היה גדוש פסלים של בודהא ונזירים עם גלימות אדומות. בהתחלה לא הבנתי מה אני עושה שם, רק אז החלה ההתפכחות שלי".
"למקום הגיעו מורים, לאמות וגאשלות, ועברנו ריטריטים, במקום הזה נפתחתי לתיאוריות של מודעות מפותחת".

בשובה לארץ, הפסיקה ליטול גלולות, והווסת לא חזרה במהלך שנה שלמה.
בשלב הזה החלה קרן לבנה את לימודי הנטורופתיה ברידמן, והחלה להתעמק בפן ההוליסטי של מערכת המין הנשית. קרן העמיקה בנושא פוריות, ניסתה לטפל ברמות שונות ולחקור את פעולת הגלולות, ואת התהליכים הטבעיים של מחזור הווסת באמצעות כלים שרכשה לשם כך. המחזור, אגב, חזר לאחר טיפול בדיקור סיני, ושינוי באורח חיים.

"לאחר פרידה, הפסקתי הכול ונדדתי בארץ, בטבע, והייתי עם עצמי. התפתחה בי ההבנה שאני צריכה לעבוד עם נשים על המחזוריות שלהן. התחלתי לחפש מורות בארץ ולקרוא ספרים בנושא, ערכתי שיחות עם נשים קרובות, חברות ובנות משפחה. השתתפתי בקורסים וסדנאות כגון 'היכרות עם מעגל הפיריון הנשי' עם רונה נשר בראון, ו'שיטת שרמן' של מירב שרמן.
עם המעקב הצמוד אחרי מחזוריות הווסת שלי, נוכחתי לגלות בכל חודש דפוסים חוזרים ברבדים שונים. חידושים אלו הם מסע של גילוי שאינו נגמר".

לאחר שמיצתה את המקורות בישראל, החליטה לטוס אל העיר שמסמלת יותר מכל את החופש ואת פריצת התבניות המוכרות, סן פרנסיסקו, שם למדה אצל דיאנה לם, בבית הספר להעצמת נשים ונערות "Red Moon", עברה חניכה עוצמתית ורכשה כלים נוספים.

דיאנה לם, בעלת נסיון עשיר של 20 שנים בעבודה עם נשים ונערות לריפוי מחזור הווסת, שהביאה לעולם שיטה חלוצית לריפוי הנערה הפנימית. קרן לבנה היא אחת מעשר הנשים בעולם המוסמכות להעברת השיטה. בישראל היא היחידה.
"קליפורניה היא מקום מדהים מבחינת מודעות בכל תחום, יש שם עומק ואסופה של נשים עצמתיות. הכרתי נשים בעלות ידע עתיק, רב שנים ומעורר השראה. הן תמכו בי והיו איתי, ועד היום הברכות שנתנו לי והביטחון שנטעו בי להמשך הדרך חזק, כמו גם האישור שנתנו לי. עם זאת ידעתי שזוהי תקופת חניכה ושהעבודה שלי היא כאן עם בנות ישראל".

במקביל לסדנאות, קרן לבנה ממשיכה את דרכה של דיאנה לם בריפוי הנערה הפנימית.
'הנערה הפנימית' הוא מסע ריפוי אחורה לזמן בו הווסת הראשונה הופיעה, לגיל ההתבגרות. זהו מסע ריפוי וחניכה מחודשת לכל אשה באופן אישי לפי צרכי הנערה שהיתה אז.

אשה שריפאה את הנערה שבתוכה יכולה לחוות מחזור ווסת בריא ושלם. להעביר לבנותיה ולנערות בקהילתה, מתוך דוגמה אישית, נשיות שלמה שמקבלת בכבוד ואהבה את הדימום החודשי.
אני מאמינה שיש חכמה ומיסתורין רב בזמן הווסת, ובמשך דורות שלמים לא נתנו לו את המקום הראוי, ולכן כיום איננו חוות אותו.
הריפוי של "Red Moon" הוא חזק והכרחי על מנת שנוכל לגדל דורות חדשים של נשים ונערות עוצמתיות מן היסוד".

קרן לבנה מעבירה את סדנת "בת אדמה". בסיס הסדנה הוא הבנה ומודעות לתהליכים טבעיים של מחזור הווסת והגוף הנשי. אנו לומדות איך לעבוד בשיתוף עמו ולקראתו. כך אנו משיגות את העוצמה והריפוי של כל שלב ושלב במחזוריות החודשית. הסדנה מזכירה לנשים את הפוטנציאל הטבעי שלהן כיוצרות ומרפאות של חייהן וחיי הסובבים אותן. "כנשים, יש לנו כלי ליצירת חיים שבא לידי ביטוי לא רק בהולדת ילדים. לכל אחת יש את דרכה האישית ואת היצירות שהיא מביאה לעולם. אינני מלמדת מודעות לפוריות ככלי למניעת היריון, לשם כך ישנן מורות שהוסמכו להעברת השיטה".

שם הכותב: עדן פלד
אודות הכותב: כותבת, תלמידה ומורה לרוח, התפתחות אישית, ריפוי וכתיבה. מרפאה בנטורופתיה, הולותרפיה (פסיכותרפיה והילינג), הרבליזם קליני.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©