שתף

להחזיר את הרומנטיקה לזוגיות שלכם / לימור בנדל

28.04.19

זוכרים אז.. כשהייתם בהתחלה כמה רגש היה ??? כמה הייתם מאוהבים? איזה פרפרים בבטן היו בכל פגישה?

 

כן. הם שם. הילדים. אומנם לפני שיצרתם אותם יכולתם לעשות מה שאתם רוצים ומתי שאתם רוצים אבל היום המצב שונה. תמונת מציאות ישנה ששילבה בזמנו יציאות לא מתוכננות, בילויים רומנטיים ספונטניים, הקדשת זמן איכות זוגית יחד עם שגרת החיים, כיום הם רק זיכרון חולף.

הרבה זוגות עם ילדים חווים את חוויות השגרע בחיים על אוטומט. קמים בבוקר ילדים מוכנים לבי"ס, פיזור ילדים, שיגרת בוקר. אם במקרה מרימים טלפון במהלך היום זה רק בכדי לתת הוראות והכוונה "תקנה חלב וגבינה" "תאספי את הילדים ב 17:00 מ.. ל..". השיחה מסתכמת בפקודות ציווי ללא רגש. חוזרים הביתה, שיעורים, טלויזיה, לישון. עייפים, לא פנויים, אינטנסיביות היום גומרת את הזוגיות שלכם. ואתם שוקעים זה לצד זו בתרדמת זוגית חסרת רגש.

היא היתה שם פעם – הרומנטיקה. הרומנטיקה מדגישה את החד-פעמי והאותנטי שבאדם על חשבון האוניברסלי והמשותף לכל בני אדם (ויקיפדיה). משמעותה של הרומנטיקה היא לייצא רגש מועצם וחזק למי שחולקים איתו את המחווה הרומנטי. זוכרים אז.. כשהייתם בהתחלה כמה רגש היה ??? כמה הייתם מאוהבים? איזה פרפרים בבטן היו בכל פגישה? איך ליטוף שיער ונשיקה עמוקה ורטובה עוררו לכם את כל הגוף??

לא זוכרים כבר?? בכתבה זו אני מזמינה אתכם ליצור חיות בתוך שיגרע אוטומטית ולא מרגשת.
בשביל מה זה טוב ? שואלים אותי זוגות רבים שבאים לטיפול זוגי. ראשית כל - זה טוב לזוגיות שלכם . הזוגיות חשובה לכם? אוטומט החיים יוצר קהות ריגשית. אנחנו כבר לא מרגישים יותר.

כשנרצה להרגיש משהו לבן / בת הזוג ניצור רגש שלילי – פיצוצים של צעקות, מריבות, כעס, זעם, תסכול, בכי ונבטא רגש זוגי מקטין ממקום מאוד נמוך שפוגע באיכות החיים לנו. זוגות שיוצרים מחוות של אהבה זה לזו יוצרים רגש חיובי – פיצוצים של אהבה, אני קוראת לזה. בגידות, חלקן קורות ממקור של חוסר ריגשי. חוסר רגש ואפטיות זוגית. אנחנו הופכים להיות שותפים לדירה ולגידול הילדים.

חוסר זה מוציא המון אנשים מחוץ למסגרת זוגית מונוגמית לחפש אחר מילוי החוסר מבחוץ. המון בני זוג שבגדו (נשים וגברים) ציינו בפני את העובדה שחיפשו להתרגש ממשהו כי הרגש בתוך הזוגיות שלהם כבר מזמן כבה. שנית, זה טוב לילדים. הילדים חשובים לכם? ילדים להורים שמבטאים אהבה הם ילדים אוהבים שיודעים לבטא רגש. מחקרים רפואיים רבים הראו בצורה שלא מטילה ספק, הורים שיוצרים אינטימיות נפלא של מגע אוהב, ליטופים ונשיקות ליד הילדים יגדלו ילדים בעלי דימוי וביטחון עצמי גבוה. הורים מאושרים יוצרים ילדים מאושרים .

אז איך בתכלס מוציאים את זה לפועל? הינה 5 פעולות פשוטות ונעימות שתוכלו להוציא לפועל בתוך שיגרת היום יום בקלות וישפיעו רבות על איכות החיים שלכם .

1. נשיקות לוהטות. מחקרים שונים בנושא זוגיות הראו שדבר ראשון שנעלם בין בני זוג אחרי שנים של יחד ושגרת חיים זה לא הסקס, אלא הנשיקות העמוקות הרומנטיות. אני מזמינה אתכם ליצור מרחב אינטימי מחודש. מיצאו לכם 5 דק' לפני השינה כששניכם עולים למיטה ביחד (כן , כן אתה עוזב את המחשב / את מפסיקה לראות טלויזיה!!) התבוננו אחד לשניה בעיניים. מי שם מולי? מי זה האדם הנפלא שחולק איתי את החיים. התקרבו, תריחו את הצוואר והעורף.. הממ... מגרה. נעים. לאט, לאט תנשקו במעלה הצוואר, נשיקות נעימות, אוזניים, לחיים. תוציאו לשון עדינה ותלקקו את השפתיים תטעמו אחד את השניה ומשם צאו לנשיקה צרפתית עמוקה ורטובה. תנו ללשון שלכם חופש. תתמסרו. תאפשרו לעצמכם להתנשק ככה לפחות 3-4 פעמים בשבוע. באינטימיות שלכם.

2. מגע של אהבה. מגע שמעניק לבני הזוג תחושה של שייכות וביטחון. מגע שמאפשר לי לדעת שאני אהוב/ה. השינוי – תתחילו לגעת יותר. המון נשים מספרות לי שהן ממש מפחדות, פחד אמיתי, כשבן הזוג שלהן נוגע בהן כי הן יודעות מיד שהוא רוצה סקס. אני רוצה שתצרו יחד מגע שלא מוביל לסקס .
מגע שמאפשר לבטא את הרצון שלנו להיות במקום בטוח ולא מאיים. מגע רומנטי הוא מגע של ליטוף כשאנחנו עומדים או עוברים אחד ליד השניה בבית. ליטוף בשיער או עיסוי בין השכמות בגב או עיסוי כפות רגליים תוך כדי צפיה משותפת בטלויזיה והתפנקות על הספה. נשיקה על השפתיים בבוקר כשיוצאים לשיגרת היום וחיבוק אוהב בערב כשאחד מאיתנו נכנס הביתהוהשני מצפה לו שיחזור.

3. הדייט שלנו . תקבעו לעצמכם דייט שבועי או דו שבועי קבוע. אצלנו זה יום שלישי בערב. בהתאם לגיל הילדים מיצאו להם סידור או אם מדובר בבני נוער הם יכולים להסתדר כבר לבד ותחליטו שכל פעם מישהו מכם בוחר את הפעילות. סרט / מסעדה / טיול בפארק / הליכה על שפת הים / הופעה של זמר או להקה / ביקור בטבע / הצגה / שמיכה + 2 כוסות ויין .. ועוד.. ועוד.. לא חייבים להוציא כסף, העיקר שתמצאו זמן משלכם יחד. אפשר גם לשבת בבית עם כוס קפה ועוגיות ולדבר. שתפו אחד את השניה מה עובר עליכם. תתענינו מה קורה בעבודה / הגשמה עצמית / חיי חברה מחוץ לזוגיות. שימו לב שאתם לא רק מספרים אלא גם מקשיבים לבן הזוג. אם הוא פחות משתף תתעניינו ע"י שאלות פתוחות – איך ..? מתי ..? מה..??

4. פתקים ואסמסים מרגשים. קחו לכם כמה פתקי ממו. כתבו עליהם מסרים רומנטיים ככל העולה על רוחכם. " מרגש אותי כשאת .." / " אשרי שזכיתי שאתה הגבר שלי " / " איזה מהממת היית כשלבשת את .." / " הריח שלך היום בבוקר עשה לי.. " ועוד.. ועוד. את הפתקים תוכלו להחביא מתחת לכרית , ליד המחשב , בסמוך למסרק ומרחב שטיפת הפנים בבוקר , על המקרר .. כן !! זה מעולה שהילדים יהיו עדים לאהבה בין אמא ואבא . רק טוב יכול לקרות מזה . אותו הדבר לגבי הודעות בנייד . תפתיעו את בן / בת הזוג בהודעה ססגונית רומנטית שלא מחוייבת חיבור למיניות . הודעה כמו " אני אוהב אותך " " נראת מצויין היום כשיצאת בבוקר מהבית" " אתה הגבר שלי ". הודעות כאלו יעשו פיצוצים של התרגשות ואהבה אצל בני הזוג . תשומת לב מרגשת.

5. שמות חיבה מצחיקים. כשהשיגרע מכרסמת, השעמום וחוסר החיות הם חלק מהקשר שלנו. צחוק ושטות מחיים את הקשר הזוגי. תמציאו אחד לשניה שמות חיבה מצחיקים – פוקי , לולי , שמופי , בובי וחבריהם. כל פעם במקום להגיד "מאמי" או " מותק" או " מיכל / סער " קראו לבן או בת הזוג בשם אחד דבילי שהמצאתם. תאתגרו אחד את השניה – מין תחרות סמויה, מי מצליח להמציא את השם הכי מפגר. חיוך עולה על השפתיים וצחוק על השפתיים. צחוק בתוך הזוגיות מכניס חיות אמיתית לקשר. חידוש וגיוון יחיו את הרומנטיקה הזוגית ויציפו את הקשר ברגש. רוצים להיות ממש קיטש ?? מוזמנים לקרוא אחד לשניה אהובי ואהובתי. חיבור זה בטוח יקח את הקשר לאיכות אחרת לחלוטין.

שם הכותב: לימור בנדל
אודות הכותב: מנטורית לתשוקה יועצת זוגית וסקסולוגית מורת דרך למע' יחסים , אינטימיות ומיניות מעצימה
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©