שתף

חמשת החושים בעיני הנטורופתית / ענת דלאל

25.06.18

כנטורופתית וכאישה שהאסתטיקה והבריאות חשובים לה ועם זאת אוהבת אוכל אהבת אמת, הגעתי להבנה שהכל עניין של חושים.

הגענו לעולם הזה עם חמישה חושים עיקריים : שמיעה, ראייה, מישוש, טעם וריח.
כיום ישנם חושים נוספים לפי הגדרות שונות, ישנם גם החושים שאנחנו פשוט יודעים כמו האינטואיציה.

כיצורים בעלי איברי חישה חשוב שנשתמש בכל החושים על מנת לחיות חיים מספקים ומלאים. החיים המודרניים של ימינו שיבשו לנו את חמשת החושים והוציאו את גופינו מאיזון. החוש העיקרי בו משתמשים בעולם המערבי הוא חוש הטעם – דבר המשפיע על רבים בתופעה של עלייה במשקל והשמנת יתר.

הורים המשתמשים יתר על המידה בחוש הטעם (אכילה מרובה) מלמדים את ילדיהם לפעול כך והתוצאה היא השמנה שעוברת מדור לדור.

החושים מושפעים ממערכת העצבים. ישנן שלוש מערכות עיצביות שונות: עצבים המעבירים טמפרטורה ולחץ, עצבים המעבירים וויברציות ועצבים המעבירים ידע על מיקום הגוף והאוריינטציה שלו במרחב.

המטרה של חמשת החושים היא ליצור אצלנו מודעות. הם מבוססים על סוג מיוחד של תאי הגוף – תאי החוש. המיוחד לתאים אלו הן רגישות גבוהה לגירויים ויכולת תקשורת עם מערכת העצבים. שימוש בחושים מפעיל את מערכת העצבים ובכך גורם לנו לריגושים שונים.

אחת הסיבות שאנשים אוכלים כמויות גדולות של אוכל משום שחוש הטעם מספק להם מענה למצבים רגשיים שונים ומוריד את עוצמת הרגשות שנגרמו בעקבות אירוע כלשהו בעזרת אכילה. לחלקנו אכילה תהיה במצב רגשי שבו אנו עצובים, כועסים, מתרגשים לקראת משהו, שמחים ועוד מגוון של רגשות.

זהו צורך בריא וטבעי של הגוף והנפש לספק לעצמם גירויים. הבעייתיות בעניין היא שאנו חיים בעולם השפע ולעיתים שוכחים להשתמש בכל החושים ובכך ליצור איזון ופיזור נכון של אנרגיה. חוש הטעם, החוש השמיש ביותר בימינו, מקבל מקום רב ובצדק, משום שהוא גורם לנו סיפוק רב. ניתן לשפר את השימוש שלנו בחוש הטעם. הטעם הוא נרכש, לכן מומלץ להתנסות בטעמים, מזונות ומרקמים חדשים.
אפשר להחליט שהשבוע מנסים ירק חדש שעוד לא ניסינו, לנסות שיטת בישול חדשה כמו אידוי ירקות בכלי אידוי.

אפשר להכין מיצים מירקות משולבים בפירות, טעמים חדשים ובריאים שעוד לא הכרנו. הגירויים החדשים גורמים אצלנו לריגוש ובכך אנחנו לא חוזרים תמיד לאותו הרגל של אכילת מזונות שיכולים להיות פחות בריאים לנו.

אפשר לחוות את החוויה החושית של האכילה דרך חוש הריח והמישוש. למשל בישול עם בן / בת הזוג, בישול עם הילדים, שימוש בעשבי תיבול טריים שניתן לגדל בגינה או בעדניה שבחלון ובכך להוסיף בריאות וניחוחות למטעמים שאתם מכינים.

חוש הריח יכול להיות פעיל גם בעזרת שימוש בשמנים אתריים, למשל בעיסוי, וכך ניתן לחוות מגע נעים וגם להריח את השמנים הנדיפים אשר ניתן לשאוף אותם. בנוסף, בהיותם נספגים למחזור הדם, הם משפיעים עלינו מבחינה פיזית ורגשית.

ישנם שמנים אתריים מעוררים, מרגיעים, משרים שקט ובעלי תכונות טיפוליות נוספות רבות. הורים יכולים לעשות עיסוי עדין לילדיהם עם שמנים אתריים כדוגמת לבנדר, הדס, מיורן ועוד. חוש השמיעה- ניתן לבשל לרקע מוזיקה שאנחנו אוהבים ולהשמיע בבית מוזיקה מרגיעה, מנחמת, משמחת ומרפאת.

חוש הראייה- הצבעים במזון חשובים מאד, מבחינת גירוי החושים וגם מבחינה בריאותית. סלט צבעוני מכיל פיטוכימיקלים – פיגמנטים שצובעים את הירקות בצבעים שונים. הפיגמנטים והפיטוכימיקלים תורמים לבריאותינו בדרכים שונות ומגנים על הגוף מפני מחלות. הם משמשים כנוגדי חימצון, אנטי דלקתיים, מפחיתים קרישיות של הדם, מאזנים את המערכת ההורמונלית, מנקים את הגוף מרעלים ועוד.

משמעות הצבעים בירקות:


צבע סגול:

הפיגמנטים הסגולים נקראים אנתוציאנינים. הם נוגדי חימצון חזקים היעילים לשמירה על תקינות המח.

צבע לבן:
פיטוכימיקלים ממשפחת הגופרתיים כמו אליצין שנמצא בשום, הם נלחמים בחיידקים, אנטי דלקתיים ועוד.

צבע ירוק:

הפיגמנט העיקרי הוא כלורופיל, התורם לתהליך הפוטוסינטזה בצמחים. הכלורופיל דומה למולקולות של תאי הכדוריות האדומות של האדם ובכך עוזר לבנייה וחיזוק הגוף. הצבע הירוק מטהר את הדם ומנקה את הגוף.

צבע כתום:

הפיטוכימיקלים העיקריים הם ממשפחת הקרוטנוראידים בייחוד הבטא קרוטן, הם משמשים כמקור לויטמין A התומך במערכת החיסון. הקרוטנואידים תורמים למניעת סרטן.

צבע אדום:

הפיגמנט הדומיננטי הוא הליקופן. הליקופן הוא נוגד חימצון חזק,עוזר במניעת סרטן ועוד. ידוע במיוחד כיעיל במניעת סרטן הפרוסטטה.

שם הכותב: ענת דלאל
אודות הכותב: נטורופתית מוסמכת. בוגרת מכללת רידמן לרפואה משלימה. חברה באגודה הישראלית לנטורופתיה ותזונה טבעית.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©