שתף

איך להמנע מהשפעת השפעת על פי תטא הילינג? / נגה בן ישראל

25.02.18

שפעת - מציאות או אמונה? האם שינוי אמונות לא מודעות יכול להגביר את העמידות שלנו לשפעת?

 

שפעת וחורף נחשבים עבור אנשים רבים צמד בל ייפרד. תטא הילינג חוקרת מה גורם לנו לחלות בשפעת וכיצד לפתח חיסון טבעי מפניה. רוצים לנסות?

שפעת 
שפעת הינה שם עממי לכל מחלות הנזלת, חום, כאב גרון, שיעול ולעתים גם כאבי עצמות ושרירים. וירוס השפעת הוא הגורם לכ-90% מהתסמינים הללו ולכן נדבר עליו.

מהו וירוס?
וירוס הוא יצור זעיר, לרוב חסר יכולת תפקוד עצמאית. כדי להתרבות עליו לחדור לתא חי אשר יספק לו את כל צרכיו. הוירוס איננו חודר אלינו בכוח. הוא משתמש ב"מוח" - הוא מתחזה לדבר מה שתאי הגוף חושבים שנחוץ להם וכך נפתחת בפניו כניסה אל תוך התאים ללא מאבק.

מרגע שפלש, הוירוס משתלט על התא והופך אותו לבית חרושת לייצור וירוסים. הוירוסים החדשים יוצאים מתוך התא ומדביקים תאים אחרים באותה הטכניקה. כדי להפיץ את עצמו מחוץ לגוף, וירוס השפעת גורם לנו להתעטש או להשתעל. כבר אמרנו שיש לו 'שכל'?

כיצד מתגונן הגוף בפני וירוסים?
צוידנו במערכת חיסון גאונית. מערכת החיסון פרוסה לאורך הגוף כולו, כולל בדרכי הנשימה ובחלל הפה. כאשר היא במיטבה, היא מנטרלת וירוסים בטרם חדרו לתאים. אם אחדים חמקו מידה, יש לה אמצעים לזהות את התאים הנגועים ולטפל בהם. לכן רוב הזמן אנחנו בריאים.

אלא שמערכת החיסון לא תמיד במיטבה. מצבים רגשיים שונים ואמונות מסוימות שאיננו מודעים להן מפחיתים את יעילותה. תטא הילינג מחזקת את מערכת החיסון דרך צלילה לעומק האמונות הלא מודעות שלנו המחלישות את מערכת החיסון כדי לרפא אותן ולפתח חיסון טבעי.

אמונות הקשורות לנגיף השפעת

חוסר ראויות (Worthiness issues)
עבורי, אחד הגילויים המרעננים של ויאנה סטייבל, מייסדת תטא הילינג, הוא שמחלות אינן תוקפות אותנו. הן נמשכות אלינו על פי האמונות שלנו, בדיוק כפי שבני זוג פוטנציאלים נמשכים אלינו. הוירוסים, אומרת ויאנה, נמשכים אלינו כאשר איננו מרגישים ראויים או טובים מספיק. לא מדובר בתחושת חוסר ראויות או ערך עצמי ירודים באופן כרוני, אלא בצניחה של הערך העצמי בעקבות גירוי מסוים אשר הופכת אותנו מועדים להידבקות. לרוב דגרת וירוס השפעת היא 1-7 ימים, על כן נבחן מה קרה בימים הללו.

למשל, פנתה אלי אישה שעות ספורות לפני שהיתה אמורה להופיע בפני קהל, והנה היא מוטלת במיטתה, עם חום, כאבים בכל הגוף, לא מסוגלת לזוז. בימים שקדמו לכך היא שהתה לצד אנשים חולים וזה סיפק הסבר 'הגיוני' למחלתה. אולם, כאשר התבוננו לעומק בשפעת שלה, מצאנו שבפעם האחרונה בה הופיעה, היא יצאה מתוסכלת, תסכול שלא ממש זכה להתייחסותה. כעת צפו אותם זכרונות מודחקים ולחשו "לא תצליחי, את לא מספיק טובה...". בתהליך הריפוי בחנו אחד לאחד את התסכולים שלה לגבי הופעתה. הגענו לשורשים הרגשיים שלהם ואז יכולנו לרפאם. התוצאה היתה מהירה. כבר במהלך השיחה נעלמו כל סימני המחלה והיא הופיעה באותו הערב בהצלחה גדולה!

וירוסים כתודעה קולקטיבית
​כפי שהתודעה הקולקטיבית חודרת אלינו, כך גם הוירוסים משפיעים עלינו. התודעה הקולקטיבית מתחזה למשהו שאנו זקוקים לו. למשל, התודעה בצורך בצבא, במשפחתיות, כסף עבודה ועוד. וירוס השפעת הוא סלבריטי שאמונות רבות קשורות אליו - 'מי שהולך בחורף יחף יחלה', 'מי שהיה בקרבת אדם חולה יידבק' וכדומה. אמונות אלו יוצרות את אפקט המגפה שלו.

כדי להיות פגיעים פחות לוירוסים, יש למצוא דרך להיות נתונים פחות למרותה של התודעה הקולקטיבית. למשל, אנחנו יכולים ללמד את עצמנו איך להשתלב בחברה גם בלי להיות כמו "כולם". ושזה אפשרי. איתור האמונות המגבילות ואופן הטיפול בהן נעשה כפי שנלמד במהלך קורס תטא הילינג יסוד.

אסור לי לנוח
חלק מאיתנו מרשים לעצמנו לנוח רק כשאנחנו חולים. אם מחלה זו הדרך היחידה שלכם לקחת חופש ממרוץ החיים, שנו זאת וכך תוכלו לטוס להוואי מבלי לחלות מכך שהרשיתם לעצמכם לנוח...

תשומת לב
ילדים חולים פעמים רבות מקבלים תשומת לב רבה יותר מאשר כשהם בריאים וכך עלולה להיווצר אצלם מוטיבציה סמויה להיות חולים. פתרו את ההרגל לקבל תשומת לב באמצעות מיחושים ומצאו דרכים נעימות יותר לקבל יחס מהזולת.

ואם אתם הורים לילדים צעירים, הנה לכם עצה מפי חברתי י':
ילדיה יודעים: "לא נוח לי כשאתם חולים ללא התרעה. לכן, בחרו לכם שלושה ימים בשנה שבהם אתם נותנים לי התרעה של שבוע ותקבלו חופשת מחלה גם אם אתם בריאים. מה אני אגיד לכם, היא אומרת, זה עובד. הילדים שלי בריאים."

רגשות שליליים
בספרו "נס ה-pH" אומר רוברט א. יאנג שכדי שהגוף יתפקד באופן אופטימלי הוא זקוק ל-pH מעט בסיסי (ההיפך מחומצי). מזונות מעובדים ומוצרים מהחי גורמים לחומציות יתר בגוף וכך מזיקים לו. אולם, רגשות שליליים, אומר יאנג, יוצרים אפקט חומצי גדול פי 2-3 מאשר המזונות הללו. כלומר, הדרך לבריאות עוברת דרך שמחה, סיפוק, אהבה, שלווה ושאר חברים. ניקוי האמונות המייצרות תסכול, כעס, חרטה, בושה, פחד ועוד, יועיל לנו לפחות כמו דיאטה טבעונית קפדנית. אגב, תופעות הלוואי של ניקוי מסוג זה הינן מרחיקות לכת!

יכולת הסתגלות לשינויים
נאמר על וירוס השפעת שיש לו יכולת השתנות מהירה המערימה על מערכת החיסון ומונעת ממנה לזהות שהוא המנובל משנה שעברה ושזהו הנשק הסודי שלו המייצר תחלואה כה רבה. אולם, למרות תכסיסיו, לא כולנו חולים. אני סבורה שמי שיש לו יכולת הסתגלות מהירה לשינויים, תוך שמירה על הערך העצמי, יוצר לעצמו חסינות טבעית מפני השפעת.

סיכומון
לתשומת לבכם החומלת - אם למרות כל האמור לעיל חליתם, זה לא אומר שנכשלתם או שתטא הילינג לא עובדת. זה אומר שהערך העצמי שלנו הינו משאב עדין הדורש תחזוקה מתמדת. החוסן, או חיסון, במקרה הזה, נוצר מתוך הקשבה פנימית ופתרון סוגיות השורש המערערות את הערך העצמי שלנו, את השלווה והאושר שלנו. השפעת איננה האויב. היא סמן שמצביע על כך שמשהו באיזון הרגשי שלנו הופר וכעת זו הזדמנות לפתור אותו.

שם הכותב: נגה בן ישראל
אודות הכותב: מנהלת פורום תטא הילינג בנומיינד. לפני 4 שנים עשתה נגה תפנית בחייה ועזבה את מקצועה כרופאה וטרינרית לטובת עולם הרוח. במשך תקופה בילתה עם ויאנה סטייבל, מייסדת ומפתחת שיטת תטא הילינג והוסמכה בדרגה הגבוהה ביותר כמטפלת ומורה. נגה מלמדת בעיקר בצפון ובשרון ומקבלת לטיפול אנשים מרחבי הארץ והעולם.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©