שתף

קלף הזוגיות / טבע אילן

09.12.12

בתמונה מוצגות שתי דמויות האוחזות בידיהן גביעי זהב נוצצים. עלם נעים הליכות העונד לראשו זר פרחים אדום, לבוש בגלימה ססגונית ומלאת חיים שניצב מול נערה עדינה, טובת מראה, העונדת זר עלי זית ולבושה שמלה צחורה שמעליה גלימה בצבע תכלת מלכותית.

השניים מעניקים בעדינות ורגישות גביע האחד לשני והדבר מזכיר לנו מעט את טקס הענקת הטבעת ביום הקידושין.
הגביע מייצג את יסוד המים, שביטויו העיקרי הוא אהבה, השניים מישירים מבט האחד אל השנייה ונהנים מהשהות יחד.
מעליהם ניצב "מטה מרקורי" בצורת שני נחשים המייצגים את הפוטנציאל הדואלי שקיים באהבה שיכולה להפוך גם להרסנית ומעליהם סוכך עם כנפיו האריה בתפקיד המלאך המפיץ אור ושומר שהשותפות תתפתח לפוטנציאל חיובי.

המפגש מתרחש ביום שמשי בהיר, באזור כפרי ובכך מלמד אותנו שאהבה היא דבר פשוט וטבעי שאין בו צורך בתפאורה מפוארת. בשביל שנחווה אותו אין צורך במאמץ יתר, אלא פשוט לתת מקום ומרחב מוגן לבן הזוג, להכיר בהימצאותו, להקשיב לצרכיו ולהעניק לו מחוות קטנות של אהבה כנה.

פעמים רבות זוגות נכשלים כאשר הם פוגשים שיגרה, הם חווים שהקשר נסוב רק סביב צרכים, שהם חיים "כשותפים עסקיים". הם מקבלים כמובן מאליו את עצם היותם בקשר ושאותם הדברים השגרתיים הם חלק מהתנהלות ושבתוכה מסתתר סוד החיים. דווקא בפעולות השגרתיות, ארוחת ערב קבועה, סיפור לילדים, קניות בסופר, התעסקות בנושאים כספיים, שיחה קצרה על מה שקרה בעבודה, גם שם טמונים זרעים של אהבה. כאשר אנו מבודדים את המחשבה ורואים כל שיחה כדבר מקודש, כל מפגש כיכולת לשיתוף ושיח מקרב, כל חוויה משותפת כיוצרת אינטימיות, אנו מכירים באחר ומרגישים אהבה.

איך מייצרים שותפות?
הסתכלו על הקלף, ראו כמה מעט פרטים מצוירים בו, כך היא אהבה היא פשוטה וזורמת כמו מים, תהיו אתם, עשו הפרדות, שימו גבולות לעבודה, לעיסוק במטלות ופנו זמן להיות ביחד ללא שום דבר מפריע. התחילו בלתת מקום לאחר, לשמוע את אשר עובר עליו, שתפו גם את אשר על ליבכם ואחר כך עשו משהו משמעותי יחדיו, שיפרה את שניכם ותצברו ממנו חוויה מקרבת.

כל דבר יכול להיות מעשה משמעותי, זה יכול להיות, בישול בצוותא, הליכה בחורשה, הענקת עיסוי הדדי, קריאת ספר במשותף או הליכה להרצאה של מורה. מתוך ביצוע פעולות פשוטות ונעימות שוב ושוב בקביעות, אט אט ישתנו האנרגיות ומשהו חדש יפתח במפגש.

חשוב להבין כי קלף זה איננו עוסק רק בנושא הזוגיות הרומנטית כפי הנכתב, מתוך הבנה כי כל מפגש בין שני אנשים מוליד זוגיות, זה יכול להיות זוגיות בין אם לבנה, בין מנהל לעובד, בין נותן שירות ללקוח ואם ניקח זאת רחוק יותר גם בין העץ לאדמה.
העיקרון הוא אותו עיקרון, עשייה כנה, נתינת כבוד ומקום, הוקרת הטוב והענקה של מחוות עם רצון טוב.

משמעות הקלף בתחומי החיים:

עסקים פרטיים:
ראה את הצורך האמיתי של הלקוח, מה ישמח אותו, התייחס ללקוח כשותף חברי לפרנסתך, התייחס אליו בכבוד ולא כפוטנציאל למימוש אינטרס כספי, ומתוך כך הכנסותייך יגדלו לפחות פי שתיים.

שכירים:
התייחס לכל יום בעבודה כאפשרות לתת מענה טוב יותר לאלו שעובדים איתך ואלה שמקבלים ממך שירות. תפעל כאילו זה המקום הפרטי שלך, תן את המיטב, פעל ביעילות ותשוקה, מתוך עשיה זאת בצורה קבועה אתה תזכה לשבחים, קידום והכנסה גדולה יותר.

רווקים:
כאשר אתה פוגש בת זוג איתה יש שם כימיה טובה, הקשב והענק מתוך עין טובה, תן לה מקום, תן לה לזרום ועשה מעשים קטנים של גילוי אהבה.

זוגות:
שריינו יום קבוע באמצע השבוע שבו אתם מבלים כמה שעות יחד מתוך שמירה על הכללים שנכתבו קודם. כמו כן במהלך היומיום טפטפו למודעות את חשיבות הקשר בחייכם, שימו אותו בראש מעיינכם, נסו לטפח בכל מפגש אינטימיות ושיח משתף – כהזדמנות לקרבה.


שם הכותב: טבע אילן
אודות הכותב: מומחה לקלפי טארוט, מנהל פורום טארוט בפורטל נומיינד, מלמד קורס טארוט ריידר, מנחה סדנאות גיבוש.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©