שתף

ספרי דרך – "חיבור נכון לרצון" / מירב שני

06.01.13

רגע אחרי תחילת העולם אנחנו מתחילים טור חדש. האין זו ההוכחה שהעולם עגול? הגענו לסוף, והמשכנו הלאה...

אז הנה אנחנו מתחילים ומאחר וזו הפעם הראשונה, אני רוצה לייחד אותה לספר היחיד בחיי שלא קראתי בצורה מסודרת, קרי – מעמוד 1 עד עמוד 122, ובכל זאת אני יודעת אותו כמעט בעל פה והוא משמש לי כבר 15 שנה ספר לימוד ובסיס כשאני עובדת עם אנשים ומדריכה קבוצות, והרבה פעמים מתפקד כמו קלפי טארוט כתובים בדפוס עברי – בכל פעם שאני מרגישה במצב חסר מוצא אני פשוט פותחת אותו בצורה אקראית וקוראת פיסקה. ואולי זו הסיבה שאינני יושבת וקוראת אותו מתחילתו ועד סופו – כי עד היום אני מגלה שם פסקאות חדשות שכמו נכתבו עבורי בזה הרגע, שמאירות לי את המצוקה באור חדש ומרענן, לעיתים מנחם, לעיתים מאתגר.

אז לאחר ההקדמה הארוכה הזו, גבירותי ורבותי, הרי הוא לפניכם:
"חיבור נכון לרצון, ריפוי והתפתחות של הגוף הרגשי".

"אם הספר הזה נועד לך, תדע זאת כבר עם קריאת דפי ההקדמה. הבן שהספר נועד לעורר אותך, ולא לשמש תרגיל שכלי בלבד. אם ספר זה נועד לך הוא יביא אותך לידי פורקן רגשי. עליך לתת ביטוי לתגובה זו מבלי לגרום נזק לעצמך או לאחרים"

כך מתחיל הספר. ואפשר לומר שזה תמצות יפה של כל השפע שמגיע אחריו.
את הספר תקשרה אישה אמריקאית בשם סיאן דה רואן והוא כתוב בגוף ראשון מפי אלוהים בכבודו ובעצמו, שטוען כי הנה הוא חוזר בקם-בק מרשים על מנת להתערב בנעשה בכדור הארץ אחרי תקופת שתיקה ארוכה שהתחילה אחרי הטביעה של אטלנטיס.

לטענתו, המצב היום חסר איזון כל כך עד שהוא לא יכול להסתכל מהצד יותר, והוא מביא לנו אלמנט חדש שדרכו נוכל להתחבר. אלמנט שנקרא מקום נכון.
ומה זה מקום נכון? המקום הנכון הוא המצב האופטימלי, בו כל דבר ביקום חוזר למקומו הנכון. מה שמתאים לכאן, לבריאה המופלאה הזו, נשאר.

מה שאני אוהבת בספר הוא שהוא מעין חוברת הוראות הפעלה לחיים בעולם הזה. נכון שזה מה שחיכיתם לו כל חייכם? אוקי, נולדתם, עכשיו קבלו חוברת הפעלה ותתחילו לתרגל: הסכמה פשוטה – הרגשות שלנו הם מה שאנו. כל עוד אנו כולאים אותם אנו עוצרים את הרטט שלנו וכך ממגנטים אלינו דברים שלא בהכרח מתאימים לנו. ולא, אין רגשות שליליים. יש רגשות מוכחשים או הכחשה של רגש.

מה שעלינו ללמוד לעשות הוא לשחרר את הרגשות במקום תומך, מבלי לפגוע באף אחד, ובכך לנקות אט אט את האימה ואת חוסר האמונה שלנו עד שנגיע למצב בו הרטט שלנו ממגנט אלינו מה שמתאים לנו, ואז נוכל לחיות חיים מלאים. מלאים במה? מלאים בנו, בתחושות שלנו וברגשות שלנו - רגשות שמחה, עצב, קושי, עונג, כעס ותשוקה.

ועוד מספר הספר גירסה חדשה של בריאת העולם, בה מעורבים שניים – אלוהים והישות הנקבית שלו – הרצון. תיאור בריאת הנשמות, תיאור היבשות העתיקות – פן (המוכרת יותר כפנגיאה), למוריה ואטלנטיס, עמדות חדשות ומרתקות בעניין מין וילדים, סמים, רצון חופשית (כן,כן, הרצון כתובה בלשון נקבה מכיוון שהיא מיוחסת לצד הנקבי של העולם) ועוד ועוד.

"אני לא יכול להגיד לך מה לעשות בכל רגע. בשביל זה נתתי לך את הרצון שלך" אומר לנו אלוהים. זוכרים את המשפט – "אם כל אחד יעשה מה שהוא רוצה תהיה פה אנרכיה?" אז לא. על פי "חיבור נכון לרצון" הרצון האמיתית, האלוהית, שלנו לא יכולה לפגוע באף אחד כי כל רצונה הוא להיטיב. ואת המשפט "אז מה? אם תרצה להסתובב ברחוב עירום? תעשה את זה?" אז נכון להיום בטח לא, כי זה פשוט עוד לא מתאים. אבל יש לי תחושה שבעולם בו מסתובבים אנשים שמחוברים לרצון שלהם, תהיה קצת פחות צניעות מתחסדת וקצת יותר פשטות בהתפשטות.

"חיבור נכון לרצון" הוא ספר ששובר מיתוסים, מרכך פינות ומנתץ צביעות. אלוהים מדבר, בגוף ראשון, ואומר לנו שאנחנו לא יכולים להקטין את הכוח שלו, אבל אנחנו כן יכולים להקטין את הכוח שלו בחיינו. כי אם אנו מכחישים אותו אין לו מה לעשות עם זה חוץ מלהסתכל על זה ולהצטער. חוץ מזה הוא מספר לנו על הטעויות שעשה כשהיה אלוהים צעיר, על ההכחשות והעיוות שהטעויות האלו יצרו בעולם, ומיד כשאנו מתחילים להשתומם על כך שאלוהים לא מושלם הוא מטיח בנו – מה חשבתם, שאני לא זז? שאני לא ישות מתפתחת? אני ישות דינאמית שעושה טעויות ולומדת מהטעויות שלה ועכשיו אתם תעזרו לי לתקן את מה שקלקלתי. תנקו את ההכחשות שלכם ותתחברו לרצון שלכם ובכך תאפשרו לי ולעולם להיות גן עדן עלי אדמות.

ולנו אין ברירה אלא להתחיל את התהליך העדין של ניקוי וחיבור תוך כדי מעידות ונפילות, ממש כמו אלוהים, ולהתחיל להכיר את עצמנו ממקום אמיתי של סליחה. כי אם אלוהים סולח לעצמו על הנזק שעשה, מי אנחנו שלא נסלח?

הדרכתי היום קבוצת נוער במסגרת סמינר בר מצווה. כשאמרתי להם (בבדיחות הדעת כמובן, אם כי בכל בדיחה יש קצת הומור...) שהעולם נגמר עוד רגע, אחד מהם התעקש ש"זה לא סוף העולם. זה סוף העידן!" החלטתי שהוא צודק. ואם כך – העידן הבא הוא העידן של הרצון, הסליחה והלמידה מטעויות. בצניעות ואהבה ננקה את ההכחשות שלנו ושל העולם הזה, ונגיע, עוד בימינו, לחיות חיים פשוטים ונקיים, מחוברים לאדמה ולרצון, מלאי חיבור בין המינים אצלנו ועם הזולת. חיים של אהבה אמונה ורצון.

הספר "חיבור נכון לרצון" תורגם לעברית ע"י טלילה שירה הנדל ויצא בהוצאת המרחב לאקולוגיה הוליסטית.


שם הכותב: מירב שני
אודות הכותב: מנחת קבוצות ויחידים בדרך האקולוגיה ההוליסטית, מלווה הריון ולידה, כותבת ועורכת, אם לשלושה ורעיה לאחד
אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©