שתף

מה בין מיניות לפורנוגרפיה? / דבורה ורדית בר אילן

28.04.13

מיניות היא מתנה שנראית לנו מובנת מאליה. אנחנו יצורים מיניים ועל פי לא מעט דתות ודרכים רוחניות, עלינו לנתב את המין ולשלוט בו כי הוא "רע","יצרי", מוביל אותנו למקומות לא טובים וכו'.
האמת היא שמיניות היא המתנה הגדולה שיש לכדור הארץ להעניק לנו ויש סברה שהיא איננה בנמצא בעולמות אחרים, לא המיניות ולא הרגשות. כאן, בכדור הארץ, זהו בית-הספר, זה המקום הטוב ביותר ללמוד את ההוויה הנפלאה הזו. כאן כל בעל חיים, פרח, פרפר הינו מורה למיניות.


אלא שנשארנו בלי מורים אנושיים, בלי הנהלה, רק עם הפיקוח. אינסוף פיקוח שרק הגדיל את הבורות ואי ההבנה ואת הניתוק מהמיניות. בעיקר נשארנו בלי החזון הראשוני של אלוהים-חזון גן העדן, שגם ברשומות (תנ"ך ועוד) הוא כבר מופיע לאחר צנזורה.


אז מהי מיניות?

מיניות היא המחבר בין גבר לאישה, היא האנרגיה המאפשרת חיבור בכל הרמות- הפיזית הנפשית והנשמתית. היא אנרגיית החיים שלנו, אנרגיית הפוריות וההפרייה גם במובן של המשך חיים וגם במובן של הפרייה- הפרייה זוגית בין גבר לאישה ושל הפריית הסובב ,הפריית הכדור בטוב שבנו.


ציטוט מהספר "חיבור נכון לרצון"- תוקשר ע"י שיאן דה רואן, מפי אלוהים-
"בעיות רבות בכדור הארץ נובעות מיחסי מין ללא אהבה, או מיחסי מין עם אהבה מותנית בלבד. הקדושה הרוחנית של יחסי מין אינה במקומה הנכון כאשר מתייחסים למגע מיני כאל משהו מלוכלך, מצחיק או פחות מקדוש. אין להוציא את המין אל מחוץ לקבלה אוהבת שלי, על ידי ראייתו כמשהו שיש לגדול מעבר לו או לוותר עליו, במהלך חיפוש רציני אחר מודעות רוחנית. מגע מיני אינו אמור להיות רע, שפל, חמדני, חייתי או כל שיפוט אחר שיוחס לו".


אז איך קרה שמין נהפך לכל-כך מושמץ, לא מדובר בו בכבוד, וכשמדובר בו, זה יהיה לרוב ממקום אלים חומד או משפיל?

יש קשר בין הכחשת הנקביות, הנשיות, והכחשת המיניות. האנרגייה העיקרית שמנהלת היום את עולם המיניות היא האנרגייה הזכרית (הישגיות, מטרה, רכושנות).
בפועל אמור להיות איזון בין שתי האנרגיות הללו. כאשר מיניות מנוהלת ע"י אנרגיה זכרית היא יכולה להיות או מוכחשת מהמקום הרוחני - "מין הוא נמוך, לא טהור ומוקצה" (ראה איסור שפיכת זרע במגזר הדתי והאמונה שכל זרע שנשפך לשווא יוצר שדים ורוחות ששולטים בנשמת הנער המתבגר), או מוכחשת מהמקום הנמוך - מין הוא חייתי "אז בואו נלך עם זה עד הסוף - נשתמש בפורנוגרפיה, נשתמש בנשים כזונות, ונשתמש בפנטזיות מלוכלכות כי המציאות לא מגרה אותנו מספיק."
כמובן שגם בזה וגם בזה אין אהבה. ויותר מזה- אין בזה אהמה (מלשון אם).
וכשמין מתנהל ללא אהבה הוא מביא סביבו הרבה חושך.


מה שבכלל מוזר הוא שאחרי שהמיניות נהפכה למותרת, חופשית ואפשרית- גדל מספר האנשים הבודדים, גדל מספר הכשלונות בכניסה להריון. הנישואין מאוד מאוחרים ורבים מוותרים עליהם.
איך קרה שלמרות החופש החילוני הגדול, אנשים צעירים נהפכו ליותר סגורים מחד ויותר עוסקים במין חפוז ובלתי מקודש בכל צורה שהיא, מאידך?


האם אני מכירה אחרת? האם יש היום אופציה אחרת? כן. גדלתי אחרת, בארץ אחרת, בישראל אחרת. בעולם שבו מותר היה להתאהב, מותר היה להיות זוג בגיל צעיר ולאורך זמן, מותר היה לרצות להיות בזוגיות שמחה. פורנוגרפיה לא הכרתי. בטח היתה, אבל אותי זה תמיד דחה. מעולם לא נמשכתי לירחונים או סרטים כחולים. כן, הייתי מאוד רומנטית אבל לגמרי פוליגמית, לא ממש האמנתי בזוגיות מונוגמית. ויום אחד התאהבתי בגבר ולא רציתי לשתף אותו עם שום אישה. כך הפכתי למונוגמית, מתוך החוויה, לא מתוך הראש, לא מתוך איסורים והיתרים. אבל סהדי במרומים שכאשר הייתי עם גבר, רציתי תמיד שזה יהיה מלא, בלתי סטוצי, בלתי ריק. וכן ,ידעתי גם אהבה ללילה או לשבוע אבל הן היו אהבות מלאות. היו בהן חיים שלמים.


ואולי לכן קשה לי לראות כל-כך הרבה שטחיות ביחסים בין גברים לנשים ובעיקר- היגנבות, בדרך כלל ע"י מכשירים, ע"י טכנולוגיה. רומן בפייסבוק הרבה יותר קל ואפשרי מתקשורת אנושית פנים אל פנים. ההתמכרות לטכנולוגיה כל-כך גדלה, והתלות בה כל-כך מובנת מאליה ומקוממת, שהשאלה הנשאלת היא- האם עוד יש זמן? האם לא איחרנו את מועד החזרת המיניות לתוכנו, למקומותינו? האם לא איחרנו את אופציית ההבראה?
אולי הגירת הנשמות מהכדור כבר בעיצומה ובעצם מסתובבים כאן יותר ויותר צורות-אדם שנשמתן נגנבת דרך המכשיר הקטן והחמוד- האייפון או האייפוד או המחשב- לכוכב אחר, כוכב שגוזל מכאן את חדוות החיים והמיניות ובעצם אנשים מלאים בנשמתם הפכו להיות מצרך נדיר.


לטובת מה? לטובת כלום. בדומה לגזילת היהלומים מהיבשות הדרומיות ע"י היבשות הצפוניות. יהלום מהווה אנרגיה מאוד חיונית בתוך האדמה. מחוצה לה הוא נהפך לקראטים. לכסף. למשהו חסר אנרגיה ששייך לעולם החמדנות.
ובמכשירים החמודים והקטנים הללו, 80% מהתוכנות שלהם עוסקות בפורנו, הידעתם? תעשיית ההייטק המעתירה עוסקת בהפצת פורנו בכל דרך אפשרית. הכל לגיטימי.


אז מה ברצוני לומר? שככל שאנחנו מתעסקים בפורנו, מגיעים למין דרך פורנו, אנחנו מתרחקים מההוויה המינית המלאה, הפשוטה, האוהבת והבלתי מפתה. המין הפורנוגרפי שבעצם הוא המין היחיד שאנחנו במגע איתו, דרך עולם הפרסום על כל מחלקותיו, הופך את כולנו למפתים או למתפתים. ופיתוי הוא לא אהבה. פיתוי הוא לקיחה ושימוש במישהו, לעומת חיזור שבא ממקום אוהב, מגדיל זולת ומגדיל את עצמי. כדאי לציין שעולם הפורנו הפך נשים, בעיקר נשים, לשפחות מין מודרניות וגברים לדוגמנים של ניצול מיני. ומה שעצוב הוא שנשים משתפות פעולה עם הסבתן למכשירי פיתוי. כל עולם הרפואה הפלסטית עומד לרשותן בביצוע מתמיד של תיקון "נזקי הטבע", של התרחקות מעצמן והתקרבות לאיזשהו מודל לחיקוי שישנו אצל כל פלסטיקאי .


האהבה של נשים לעצמן ולצורתן היא כל כך מפוקפקת שקל מאוד להפוך אותן לשפחות עולם הפרסום והפורנו שביחסן לנשים הוא מאוד דומה.
אז מה יש לעשות? להחזיר את הנשיות למקום הראוי לה, לאשה המלכה שגאה בעצמה ולא עוסקת כל חייה במירוץ לשיפור הנראות שלה. לנשיות שנמנעת מכניעה למודלים ובוחרת להיות היא עצמה בגאווה. לנשיות שמתרחקת ממודל "דפוק אותי" ועוברת לנשיות של- אני שמחה להיות מי שאני, במשקל שאני, בצבע השיער שלי ובגדלים של- האף שלי, החזה שלי, האוזניים שלי וכו.


כי רק כאשר נשים תתעקשנה על קבלה עצמית, רק אז המיניות שלהן תחזור להיות מיניות אוהבת, מיניות מתמסרת, מיניות גאה, לא משפילה ולא מושפלת. עד אז נצטרך להסתפק במשהו הזה שנקרא מיניות שהוא בעצם "ג'אנק סקס" אמיתי.
בעצם מה שהייתי רוצה לומר הוא שהריפוי יבוא מאיתנו, מהנשים, אם וכאשר נעצור את שיתוף הפעולה עם השפלת המיניות והשפלת האישה, שני נושאים הקשורים זה בזה כמעט ללא הפרדה. חזרת האישה אל עצמה, אל מנהיגותה ואל נקיונה הוא הריפוי. הריפוי הזה הוא קריטי לכולנו, והוא קריטי לריפוי הכדור כולו.   

שם הכותב: דבורה ורדית בר אילן
אודות הכותב: מנהלת האקדמיה ללימודי אקולוגיה הוליסטית. אדריכלית אקולוגית, מחברת הספרים: "למורנטיס", "מתנת הנשר הלבן", "האיש שלא עמד מלכת".
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©