שתף

פנטזיות מיניות / לימור בנדל

19.05.13

" לאחרונה אני מתגרה מהמחשבה שאני צופה באישתי שהיא שוכבת עם גבר אחר. עד כמה זו פנטזיה ״סבירה״ והאם כדאי לי להציע זאת לאישתי?" שאלות כאלה ודומות לה נכתבות תדיר בפורום אותו אני מנהלת באינטרנט. עולם הפנטזיות המיניות תמיד העסיק רבים מאיתנו בבואנו לחקור את עולם התשוקה המינית. תשוקה מתחילה ממשאלת לב ליצור חיבור מיני עם פרטנר כזה או אחר, כך שהמשאלה יכולה לבוא לידי ביטוי במציאות או להשאר בגדר פנטזיה לא ממומשת בדמיון שלנו.


איבר המין הגדול ביותר הוא המוח שלנו, הוא האחראי על ביטוי המיניות שלנו אם בדימיון ואם במציאות. בראש ובמחשבות שלנו אנחנו יכולים ליצור איזה עולם דימיוני שאנחנו רוצים בלי לספר לאף אחד. אם לא אספר – אף אחד לא ידע! בפנטזיה שלי, אני זו שאחליט מי יהיו הדמויות שישתתפו, איפה האירוע יתרחש, איך המקום נראה ומה שומעים בו, מה קורה בסצנה ואני גם השולטת בכל. כולם אומרים ועושים מה שאני רוצה. אני זו שקובעת את החוקים והכללים והכלל הכי חשוב: שהפנטזיה תרגש אותי מינית!


ישנם הבדלים ברורים בין פנטזיות נשיות לפנטזיות גבריות. נשים מפנטזות על רומנטיקה. בפנטזיה הנשית יש מערך שלם. נשים ידמיינו סצנה מורכבת עם דמויות, עלילה ריגשית שמתפתחת ודיאלוגים בין המשתתפים בעוד גברים שמפנטזים הם מאוד ויזואלים ומכווני מטרה. גברים יראו בראש תמונה שתגרה אותם או תרחיש קצר וענייני. הם יכולים לדוגמא לפנטז על היכולת הגברית שלהם כמו למשל איבר מין גדול יותר או החזקת מעמד ממושכת יותר בזמן האקט המיני.


כשמדובר על שיתוף בני זוג בפנטזיות מיניות יש שמסתייגים מעצם הרעיון. חלקם מספרים שהם ממש מתביישים בפנטזיות המיניות שלהם שכן אולי הן לא לפי המוסכמות החברתיות לפיהן הם גדלו ואולי אפילו זה ממש " לא מקובל" או אולי הפרטנרים לא ידעו איך לקבל את ה"צד האפל" והמוזר של המפנטז/ת. ישנם אף בני ובנות זוג שמרגישים שעצם הפנטזיה ה"אסורה" הם בוגדים בבני הזוג שלהם ומפתחים רגשות אשם נסתרים. אכן ישנם אנשים ששומעים את הפנטזיה של הצד השני ומתקשים מאוד להכיל אותה. אמר לי בייעוץ בעל שהוא בהלם מאישתו. בפנטזיה שלה היא מעוניינת שהוא "יאנוס" אותה בעוד היא תתנהג כחסרת ישע. היא בעצם מבקשת ממנו שהוא יכפה עצמו עליה נגד רצונה וישתמש בכח רב בעוד היא מתנגדת לו ואף נאבקת בו פיזית. זה פשוט לא הסתדר לו עם האישה הדומיננטית והאסרטיבית שהוא מכיר והוא התקשה מאוד להכיל את הפנטזיה שלה ועוד יותר להוציא אותה לפועל.


אחוז קטן מהאנשים ששיתפו את בני זוגם בפנטזיה המינית והביאו אותה לידי הגשמה מתארים חוויה חיובית מאוד. השיתוף עצמו מתואר כמאוד מרגש, גם עבור בעל הפנטזיה וגם עבור בן/בת הזוג המקשיבים. לעיתים שיתוף פנטזיות מיניות מעורר מאוד את התשוקה המינית בין בני הזוג ואין צורך בכלל להעביר את הפנטזיה למציאות. יחד עם זאת, מעצם השיתוף נוצרת תקשורת פתוחה, אוהבת ומאפשרת לשיח המיני. ההבנה של הפרטנרים לפנטזיה הביאה לידי יצירת מציאות בה יכלו שניהם לתכנן יחד ולקבוע כללים וחוקים הנכונים לשניהם על מנת שהפנטזיה תפגוש מציאות מענגת מאוד.


אני מאוד ממליצה להשתמש בעולם הפנטזיות המיניות כמינוף לתשוקה ולאירוטיקה בזוגיות שלכם. על מה לפנטז? על מה שאתם רוצים! זה רק שלכם! כבר מפנטזים? צרו לכם ערב שיתוף פנטזיות אירוטיות ומיניות. אתם לא חייבים לשתף את הפנטזיה המינית הכי בוטה וקינקית שלכם. התחילו לשתף בפנטזיות העדינות האירוטיות. באלו שמכניסות קצת תיבול וגיוון לחיי המין שלכם. ספרו זה לזו מה קורה שם בפנטזיה. איך זה נראה. איך זה מרגש בבטן, בלב, בגוף.. שימו לב לתגובות הפרטנר/ית. האם זה מעורר גם את הצד השני ? עצם השיתוף במסתרי נפשי יוצר ריגוש מאוד גדול במיטה הזוגית שלכם ואם שניכם מעוניינים קבעו חוקים מוסכמים – תממשו ותהנו!

שם הכותב: לימור בנדל
אודות הכותב: מנטורית לתשוקה יועצת זוגית וסקסולוגית מורת דרך למע' יחסים , אינטימיות ומיניות מעצימה
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©