שתף

מסע חזון - ''לצאת החוצה למסע פנימה'' / אורי נצר

26.05.13

לקבל תשובות, דיוק ובהירות לחיים

במהלך חיינו אנו פוגשים פעמים רבות את ניצוץ הידיעה הפנימית המצית בנו הבנה עמוקה בהקשר לדבר מה בחיינו, לעיתים ניצוץ ההבנה כה גדול, עד שאנו ממש מסתנוורים ולרגע אף עוצרים במקומנו או מביטים למעלה כאילו נזכרים במשהו או מרגישים שקיבלנו תשובה לה חיכינו זמן רב.
התובנות, הגילויים, הניצוצות והתשובות שאנו מקבלים לא זוכים תמיד לתשומת לב מספקת ומהר מאוד אנו חוזרים לשגרת עשייתנו ומהלך החיים האוטומטי שואב ומושך אותנו בחזרה ואנו לא מאפשרים לאינטואיציה ולתשובות שמגיעות מבפנים להנחות אותנו בחיינו.


את התשובות לכל השאלות אנו יכולים למצוא בפנים. כל מה שעלינו לעשות הוא רק לשאול את השאלה ולהקשיב לקול הפנימי שמדבר אלינו בדרכים רבות ומספק לנו את כל התשובות.
ישנן דרכים רבות להתחבר להקשבה לקול הפנימי ולקלוט מסרים ותשובות לשאלותינו ותפילותינו, במסע חזון אנו משתמשים בדרכים אילו בכדי לקבל תשובות דיוק, בהירות והכוונה.
במקור מסע חזון הינו טקס אינדיאני לציון מעבר לבגרות ולמציאת הייעוד והכיוון הרוחני.


מסע חזון אינדיאני מסורתי הינו מסע של בין יום לארבעה ימים ולילות מבודדים בטבע עם או בלי צום, כאשר יושבים במקום אחד או הולכים באיזורים בלתי מיושבים, עם או בלי שינה.
תהליך זה מאפשר זמן להתייחדות עמוקה עם הכוחות הבסיסיים ואנרגיות רוחניות של בריאה וזהות עצמית.
אצל האינדיאניים מסע חזונו הראשון של אדם נעשה בדרך כלל במהלך שנות העשרה כמעבר מנערות לבגרות, לאחר מספר ימים כאשר הם קשובים לרוח הם עוברים חניכה בה הם הופכים למבוגרים אחראים על עצמם ועל התרומה האישית שלהם לחברה בריאה.


המסע יכול להיות בצום מלא ויכול להיות עם שאמאן או זקן השבט המלווה וחונך אותו, כאשר מי שיוצא לחזון צם, השאמן אוכל עבורו ומחזיק לו את המרחב האנרגטי והפיזי במרחק מה ממנו סביב מדורה, כאשר הוא תומך בתהליך שלו ומספק לו תמיכה והדרכה רוחנית ומסייע לו לדייק את השאלה או הבקשה שלו וגם כאשר הוא שב הוא מסייע לו להבין את החזון שהוא קיבל ולפרש אותו.


מסע חזון הוא אחד האמצעים האוניברסליים והעתיקים ביותר בכדי למצוא הדרכה ומטרה רוחנית ויכול לספק הבנה עמוקה על מטרת חייו של האדם.
לכל טקס ישנן הכנות מספר ימים לפני, חיפוש המרחב המתאים, נקודת אנרגייה עוצמתית עבור השאמן או איש הרפואה להתמקם בו, הכנת ציוד, עצים, התכווננות ותפילה.
. במהלך מסע החזון האדם מתמקד בנפש, גוף ורוח, בהדרכה שהוא מחפש וחייב להתגבר על הרצונות והתשוקות הארציים שלו ולהתמודד עם הטבע האנושי כדי לקבל את החזון במלואו.

בתרבויות רבות משתמשים בצמחי רפואה על מנת לסייע לתהליך, אך מנסיוני זה לא הכרחי וניתן לעבור תהליכים וחוויות עמוקות גם ללא צמחי רפואה ולהגיע לתובנות משמעותיות על החיים.
אנו יכולים למצוא את הכל בתוכנו ועל ידי ההדרכה הנכונה אנו יכולים לפגוש מקומות עמוקים ולקבל מסרים מדויקים שניתן להחדירם ליומיום ולעולם החומר.


בהתאמה לתקופתנו ולמציאות בה אנו חיים, אני מקבל השראה מדרכם של האינדיאנים ולומד דרכם על החיבור לטבע ולספיריט (לרוח).

 

החיבור פנימה במסע הרוחני שלנו קשור באופן עמוק לטבע. הטבע הוא מרחב תומך, מכיל, עוצמתי, מלא השראה ואותנטי, בטבע מתאפשר תהליך הכניסה פנימה והחיבור שלנו למקור, לאינטואיציה ולתשובות הקיימות בפנים, בטבע הניצוץ, התובנות והגילויים מופנמים ואנו חווים תהליך של הטמעה והכלה של התשובות וההבנות שקיבלנו ללא הסחות הדעת של היומיום.


מורים רוחניים רבים יצאו אל הטבע על מנת לעבור תהליך חיבור לקולם הפנימי ולקול הרוח . בניהם משה רבנו, בודהה ועוד.
גם ביהדות מוזכרים נביאים רבים אשר יצאו למסעות חזון משלהם. אל מסעות אלו היו יוצאים לבד ולפרקי זמן שונים ואותם מכנים "התבודדות",
כשאנו לבד בטבע, רגועים, משוחררים ממחוייבות ומכווננים לכניסה פנימה המיינד משנה את הרטט שלו ועובר ממצב בטא למצב אלפא, מצב שאנו חווים במדיטציה או רגע לפני ההירדמות וההתעוררות והוא מאפשר חיבור לכח עליון לספיריט, הקיים ומניע את חיינו.


מצב זה מאפשר לנו להיזכר ולהתחבר לייעוד ולמטרה שלשמה הגענו לכאן, לקבל תשובות לשאלות או בהירות בקשר למצב כל שהוא שאנו רוצים לפתור או לעבור בחיינו, על מנת למצוא את הדרך להמשיך את מסענו.
למסע חזון יוצאים עם שאלה, בקשה, התכווננות, מתוך ידיעה שהמרחב מאפשר את התהליך.


לאורך השנים התנסיתי באופן אישי במסעות חזון רבים אליהם יצאתי לבד לטבע ובהם חוויתי התנסויות שונות ומגוונות, השיעורים שנלמדו היו שונים כמו גם התהליכים והתוצאות שהגיעו לאחר מכן.
הדרך בה צעדתי לקראת כל מסע, במהלכו ולאחריו היתה מפותלת, מגוונת, מעניינת, מלמדת ורבת תובנות, אחת התובנות היא שאין דרך אחת אבסולוטית לצעוד בה, ישנן דרכים רבות לצועדים רבים ושונים.
הדרך בה בחרתי להוציא את מסעות החזון נולדה ונוצרה מתוך מגוון של תהליכים איתם אני עובד וצועד את דרכי האישית והיא גם דרך הליווי לתהליכים אישיים כשאני מלווה אחרים, את כל אילו אני שואב מהגמישות המחשבתית והתהליכית בה התנסיתי בעצמי.


התהליך משלב בתוכו מעגלי שיחה ושיתוף, טקסים אישיים, שירת מנטרות, מסע רגלי בטבע, שהייה ממושכת לבד, צום, ולא רק של מזון לגוף כגון אוכל ומים, אלא גם צום מדברים נוספים בחיינו, צום מכל המוכר והרגיל, צום מהרגלים ואוטומטים, תקשורת עם אנשים, דיבורי סרק, מידע מיותר המגיע אלינו בדרכים שונות, עיסוק בדברים מסוימים מתוך בריחה מהתמודדות עם מחשבות שעולות או מציאות מסוימת שאנו נמצאים בה.
התהליך הנחווה במסע החזון בא לידי ביטוי בחיינו כמחשל, מחזק ובונה עוצמה וביטחון למול כל מה שנפגוש ונעשה בתחומי החיים השונים.


ה DNAשלנו הוא כמו של העצים, יש בינינו חיבור טבעי ועוצמתי ברמה הפיסית וברמה הרוחנית. העצים נושמים את מה שאנו נושפים ואנו נושמים אויר נקי הנוצר בעזרת מה שהם פולטים.
התוצאות המתגשמות בחיינו הן הכוח המניע עבורינו להמשיך לצעוד בדרך האותנטית שלנו ולשאוב משם את הכוח על מנת לאפשר לאנשים נוספים לצעוד את צעדיהם הייחודיים על פני האדמה.


מהות מסעות החזון הינה לצלול פנימה, להתבונן, לשחרר, ליצור שינוי בחיים ולהיפתח ליכולת של יצירת מציאות חדשה מבוקשת מתוך בחירה וכוונה.
זהו מסע של גילוי עצמי עמוק, חוויתי ומרגש, מסע של היזכרות וחיבור למהות.
''לצאת החוצה למסע פנימה''

שם הכותב: אורי נצר
אודות הכותב: מוסיקאי, מלווה תהליכים, מוציא מסעות חזון לטבע, מרפא בצלילים ותדרים, אומן ומייסד כפר סגול והרכב Sound & Spirit project למוסיקה מרפאה. מנחה ומופיע בארץ ובאירופה.
אימייל:
[email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©