שתף

זה מתחיל מבפנים ומתגלגל החוצה / יעל פילוסוף

09.06.13

ביום לגמרי רגיל, אותו התחלתי בתרגול היומי של מדיטציה, הכרת תודה, כתיבה ועוד... הסתכלתי על לוח החזון שלי, או יותר נכון על קיר החזון שלי, שמלא בהמון לוחות חזון ומצאתי שם שש מילים...
המילים האלה היו גם קודם על לוח החזון, אך הפעם זה היה שונה. הפעם שש המילים האלה, "דיברו" אלי ו"הודיעו" לי שהן הולכות להיות הבסיס לספר הבא שלי.

מכאן הדברים התחילו לזוז מהר מאד ותוך ימים ספורים, הספר: MY SECRET FORMULA FOR CREATING SUCCESS, יצא לאוויר העולם.
לפני שאספר קצת על הספר, אני רוצה לשאול אותך, כמה פעמים ראית משהו שוב ושוב וזה נראה אותו דבר, עד שיום אחד, זה נראה כאילו אחרת... כל כך ברור, כל כך פשוט, כאילו מעביר לך מסר מסוים?

כפי שציינתי, שש המילים האלה היו כתובות על לוח החזון במשך זמן רב. גם באותו בוקר מיוחד עבורי, הן היו כתובות בדיוק באותה צורה ובדיוק באותו מקום. ההבדל היחיד באותו היום היה, התודעה שלי שהשתנתה. הפתיחות שנתהוותה לראות את הדברים בצורה יותר רחבה. פתיחות שנוצרת מתרגול של לעשות דברים אחרת, לחשוב אחרת, לצאת מאזור הנוחות ועוד...

איינשטיין הגדיר כ"שגעון" לעשות את אותם הדברים ולצפות לתוצאה שונה. מעבר לכך שכאשר אנחנו עושים דברים אחרת אנחנו מקבלים תוצאות אחרות, אנחנו גם מרחיבים את התודעה שלנו ופתאום שמים לב לדברים שלא שמנו אליהם לב לפני כן, או שהיו מובנים לנו מאליהם.

למרות שהדברים עצמם לא השתנו, היכולת שלנו השתנתה, התודעה שלנו גדלה, הרחבנו את מנעד ההסתכלות שלנו, הן הפיזית והן האינטואיטיבית והרגשית, על ידי כך שנחשפנו להתנסויות חדשות.
אני אתן דוגמא כדי להפוך את זה לברור יותר:
כאשר אשה חושבת על חתונה, היא פתאום תשים לב לטבעות הנישואין של האנשים שסביבה, אולי היא תתמקד בדגמים השונים של טבעות נישואין שאנשים עונדים ואולי היא פשוט תשים לב, שפתאום יש סביבה כל כך הרבה אנשים נשואים. זה לא שלפני כן לא היו אנשים נשואים בסביבה, אך לפני שהנושא הפך לרלוונטי בחייה, המודעות שלה היתה מכוונת לדברים אחרים ולכן לא רק שהיא לא ייחסה לזה חשיבות, היא אפילו לא ראתה את זה.


דוגמא אחרת של השפעת המודעות שלנו על החיים שאנחנו חווים היא כאשר אנחנו דואגים.
כאשר משהו לא עובד בחיים שלנו ואנחנו דואגים ולחוצים לגביו, אנחנו נמצאים במודעות של קושי, חסר, פחד וכאן אנחנו נמשכים (יוצרים) באופן לא מודע, סיטואציות שיוצרות יותר קושי, תחושה של חסר ופחד ובעצם מנציחים בחיינו את מה שאנחנו לא רוצים ולא מושכים (יוצרים) בחיינו את מה שאנחנו רוצים באמת.

באותו בוקר כאשר הסתכלתי על לוח החזון שלי, מצאתי את המילים אמון, אמונה, חזון, וודאות, תשוקה וציפייה.
אני מודה, אלה לא מילים מתוחכמות במיוחד, נדירות או מילות קסם. אך כמו בדוגמא שנתתי, אם נרחיב את המודעות שלנו, נדע איך לעבוד עם המילים האלה, נשים לב לעוצמה שהן אוצרות בתוכן ונלמד להשתמש בהם ככלים מדויקים, נגלה את הקסם שבהן ונוכל ליצור הצלחה ושפע בכל תחום בחיינו.

הספר שלי אמנם נכתב באנגלית, אך אני אתרגם כמה רעיונות ממנו, להבהיר את הנושא:
"בחרתי לשתף בכלי ה"אמונה". זה כל כך ברור מאליו שאנחנו חייבים להאמין כדי להצליח ובכל זאת כל כך הרבה אנשים מכשילים את עצמם בגלל הפחד, הספקנות והדיבור השלילי כלפי עצמם, שבאופן אוטומטי מקטינים את האמונה שלהם ומכאן גם את ההצלחה.

"אמונה בעיני היא המרכיב הבסיסי להצלחה. ללא אמונה, רוב הסיכויים שתרימו ידיים ותוותרו כבר אחרי האתגר ו/או הכישלון הראשון.
אם נסתכל על החזון שלנו כיעד שאליו אנחנו רוצים להגיע, האמונה היא המפה שמראה לנו שיש הרבה דרכים להגיע אל היעד ולמרות שייתכן שאנחנו מסתכלים על המפה ולא לגמרי יודעים איזו דרך לקחת, יש לנו ידיעה ברורה, שבסופו של דבר בדרך זו או אחרת, נגיע אל היעד שהצבנו לעצמנו.

הכוח של האמונה הוא זה שמוביל אותנו ללכת ולחקור את הלא ידוע מתוך ביטחון שבסופו של דבר נגיע אל הידוע והנחשק – היעד שהצבנו לעצמנו.
האמונה היא הידיעה שאנחנו לא לבד. שהרוח עובדת איתנו ותעזור לנו להשיג את מה שאנחנו רוצים, תוך כדי תהליך למידה והתפתחות. כמו כן, היא נותנת לנו את הכוח להתגבר על המכשולים ומביאה אנרגיה של אופטימיות שעוזרת לנו להישאר מחויבים למטרה"... (מתוך: "My Secret Formula for Creating Success").

לסיכום:
1. כדי לפתח את התודעה שלנו באופן קבוע, עלינו לעשות דברים אחרת על בסיס יומיומי. רצף של שינויים קטנים, יביאו בסופו של דבר לשינוי גדול.
2. כאשר אנחנו מפתחים את התודעה שלנו, המודעות שלנו מתרחבת ומכאן "יותר אסימונים נופלים". דברים שהתייחסנו אליהם כברורים מאליהם ו/או דברים שלא התייחסנו אליהם כלל, פתאום מקבלים משמעות חדשה.
3. מה שנמצא בתודעה שלנו, בין אם אנחנו מודעים לזה ובין אם לא, זה מה שאנחנו מושכים לחיינו. התמקדות בדברים שאתם רוצים בחייכם, מתוך מקום של שפע ו"יש", תמשוך לחייכם עוד מאלה, התמקדות בחסר, פחד, ספק וכד', תיצור בחייכם עוד שפע של חוויות דומות.
4. הבסיס להצלחה הוא אמונה. אמונה בעצמכם, אמונה ביקום, אמונה שמגיע לכם וכד'... השקיעו אנרגיה וזמן בחיזוק אמונתכם, כי היא זו שתעשה את ההבדל בין הצלחה לכישלון (והכישלון הגדול ביותר הוא להרים ידיים ולוותר).
5. האמונה היא מפת הדרכים בדרך אל היעד שהצבתם. היא מייצגת הרבה דרכים מתוך ידיעה מוצקה שבסופו של דבר, כל דרך שתבחרו, אם תתמידו בה, תיקח אתכם אל היעד.
בהצלחה!!!

הספר "My Secret Formula for Creating Success" נמצא ב"אמזון" (www.amazon.com ).

שם הכותב: יעל פילוסוף
אודות הכותב: יעל פילוסוף מאמנת אישית רוחנית וכותבת הספרים "המדריך לאהבה עצמית", "ניסים קורים, אפילו לך" ו"הנוסחה הסודית שלי ליצירת הצלחה". ב- 2008 בעקבות התוכנית "מתחילות מחדש" היא נסעה לארה"ב, ללמוד שנתיים אצל מאמנת התוכנית איאנלה ואנזאנט. יעל מאמינה שמערכת היחסים האמיתית היחידה בחיינו, היא זו שיש לנו עם עצמנו מכאן עבודתה מבוססת על היכרות, שיפור והעמקת מערכת יחסים זו ולמידת אהבה עצמית כדרך חיים וכמקור ליצירת החיים שאנחנו רוצים לחיות. ספריה מתורגמים לאנגלית ומצויים באמזון
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©