שתף

סמלים מהעולם הנסתר של אמא אדמה / רוהאן שניר

12.06.13

"בר-נו מאמא, שאקימו אומה"
"דברי אלינו אמא אדמה, חלמי אותנו אמא גדולה"


לפעמים לא צריך לבד
לפעמים לסמל פשוט יש כוח להביא כל כך הרבה טוב
לפעמים לא צריך לבד

בתרבות שבה "אם אין אני לי מי לי" צריך כל הזמן לשרוד. בתרבות כזו אני צריך להיות תמיד על המשמר, תמיד המנצח בתחרות, וגם כשניצחתי לוודא באלף עיניים שאף אחד אחר לא מסתתר כדי לחמוס לי את מה שהשגתי. בתרבות של פחד, תרבות שמעלה על נס "להצליח בלי עזרה מאף אחד", תרבות שרוצה שנהייה הכי גדולים, הכי חשובים, הכי הכי הכי ויותר מכולם – קשה מאד לנשום, וקשה מאד להיות מסופקים.

בתרבות שבה אני תמיד אהוב, תמיד מבורך, וכל מה שקורה – קורה לטובתי – לא צריך לשרוד. אפשר לנסוק. ואז ההצלחה שלו לא באה על חשבוני. להפך. ואני לא צריך לברוח ממשהו אלא לרוץ למשהו אחר לגמרי. ואז אפשר ביחד, כי הרי אין לי שום עניין לקטוף את ההצלחה לבדי ולשבת בבדידות מזהרת על פסגת ההר.

ובמקום שבו אני תמיד אהוב, יש הרבה מאד עזרה, ולפעמים היא לובשת את הצורות הפשוטות ביותר.
אחד הסמלים העתיקים ביותר של הרחם הקוסמית – הצד הנשי של הבריאה, זו שיש לה אין סוף שמות והתגלמויות, ושאני קורא לה אמא, הוא הסמל של הספירלה המשולשת :והסמל המופלא הזה של אמנו, שאפשר למצוא בתמונות עתיקות וגילופים של צלמיות, בחריטות מערות ובמסורות ששימרו אותו בדרכים שונות, כאלו ואחרות, הוא אחת המתנות של זו שאוהבת אותנו כל כך, כדי לחיות חיים טובים יותר. והסמל המופלא הזה הוא למעשה מתנה משולשת שניתנת באהבה לכל מי שמוכנה ולכל מי שרוצה לקבל אותה. זהו סמל שמביא איתו שלוש איכויות שהן השתברות של האהבה של הרחם מתוכה הכל יצא ואליו הכל יחזור: ברכה, הגנה, והדרכה.

בסמל הזה אפשר להשתמש באין סוף דרכים – כתכשיט, כציור על חפץ, כהדמייה וכקעקוע. כחריטה על בצק וכציור בסוף הצ'ק. בכל מקום הסמל יביא את ברכתה, הגנתה, והדרכתה של הגבירה. למה? ככה. אין בזה הגיון, ואין בזה שכל. בדיוק כמו אהבה.

ברכה ממלאת את חיי:
ואני מוצא דרכים חדשות במקום שקודם היה רק סבך. אני מוצא פתרונות במקומות שקודם היו רק כאוס וקושי. מזל מגיע לחיי ואיתו צירופי מקרים מופלאים – מפגשים בלתי צפויים, אפשרויות שלא חשבתי עליהן, מכשולים זזים מדרכי, גם כאלו של הייתי ער אליהם בכלל. ברכה ממלאת את חיי והדרכים קלות יותר, מושכות יותר, ברורות יותר. ברכה ממלאת את חיי ולטוב קל יותר להגיע אל ליבי, ולי קל יותר למצוא את הדרך. ברכה ממלאת את חיי, והיא מופלאה.

הגנה ממלאת את חיי :
ואני מוגן ושמור, ואין לי צורך בפחד. ביתי מוגן מפורצים ושודדים, גופי מוגן ממחלות מיותרות, חיי מוגנים מאנשים שכאבם עיוור אותם ומסתם חורשי רע. הדרכים של אימי מנתוות אותי הרחק מכל אלו, ואני משקיע את כוחותיי ביצירת מציאות של נועם, ולא בכזו של הימלטות או השרדות. הגנה ממלאת את חיי ואין לי צורך בפחד, ויש לי זמן לאהוב במקום.

הדרכה ממלאת את חיי :
ואני זוכה במתנה המופלאה מכולן. הדרכה בצורה של סימנים שהעין פתאום קולטת, משפטים שהאוזן פתאום שמעה, והם מתאימים בדיוק. ואולי ההדרכה המרהיבה מכולן מתגשמת בדמות מורה בדרכי. ואז לא לכל בור אני חייב להכנס ולא כל מהמורה פוגשת אותי. הדרכה ממלאת את חיי והכוונה מובילה אותי - וכשיש בי התבונה להקשיב – כאבים רבים נחסכים ממני, ושיעורים באים בנועם – רוב הזמן. הדרכה ממלאת את חיי והחיים הופכים לפשוטים יותר, אפשריים יותר, ונעימים יותר. אמא לוחשת לי סימנים בדרך ואני אחריה, נותן לליבי לשוט אחר אותותיה ולחישותיה, ומלכודות רבות נחסכות ממני. הדרכה ממלאת את חיי, והיופי של הדרך מגיע איתה.

לפעמים לא חייבים לבד. הברכה, ההגנה וההדרכה של האמא של כל שיש נמצאת פה, והיא מתגלמת בסמל פשוט ומופלא כך כך, נפוץ ומוכר כל כך, זמין וקל כל כך. וזה שהוא פשוט ומוכר אינו מוריד כהוא זה מכוחו האדיר. שלוש ספירלות שנפגשות בנקודה אחת מרכזית – אפשר ממש לדמיין את זה על הלב שלנו ולתת לזה לפעום באורות סגולים – והכל נראה אחרת לגמרי.

לפעמים לא צריך לבד
לפעמים לסמל פשוט יש כוח להביא כל כך הרבה טוב
לפעמים לא צריך לבד


שם הכותב: רוהאן שניר
אודות הכותב: חבר בקהילה השאמנית "הרוח הגדולה", יוצר חפצי עוצמה על פי מסורת העורב
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
17/06/13 06:37
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©