שתף

משמעות החיים / חיותה אפשטיין

09.03.14

רבים מבני האדם מחפשים אחר האושר, אולם אינם יודעים ומבינים שהאושר טמון בתוכם. הסוד המשמעותי של החיבור לאושר הוא להבין את התהליך ואת המשמעות של החיים. כלומר, להבין באמת את הקשר ואת חשיבות החיבור בין כל ארבעת היסודות שתפקידם לגרום לאיזון מושלם.

בדרך החיים של בני האדם, כאשר האדם מחבר את עצמו למשמעויות רבות, לא תמיד הוא שואל את עצמו: איפה המקום שלי בחיים? מי אני ביקום ומה תפקידי?

חיפושים אלו מביאים את בני האדם לחפש אחר המשמעות, בדרך כלל באגירת רכוש ובעשיות שלא תמיד מתאימות להלך רוח האדם וגורמות לו לבזבוז אנרגיה. כך האדם למעשה מתפזר ומנתב את האנרגיות שלו למקומות אחרים שלא תמיד יש בהם תכלית.

מבחינה רוחנית הוא בעצם מתנתק מהאיזון שלו, ומפר את יסוד המים שאחראי על הרגשות. אלו מציפים את נפש האדם וגורמים לו לבלבול ולחוסר איזון רגשי ובעצם כך הוא מתחיל בחיפושים אחר תשובות.

האדם מרגיש שמשהו קורה בחייו, אולם אינו יודע ואינו מודע מהו התהליך. הוא אינו מבין מדוע הקשיים הפכו להיות חלק מחייו והוא אינו מבין מדוע מצבים של קושי ושל חסימות נוצרו בחיים שלו. הוא גם אינו יודע שהדבר לא נעשה סתם מכיוון שתהליכי קושי הינם בעצם תוכנית בריאתית שדורשת מהאדם להתחבר לסיבה האמיתית שהוא הגיע לעולם ולמשמעות החיים. כך למעשה, החיפושים מביאים את נפש האדם להתחבר לרוח ולסיבת הקיום שלו כאדם.

האדם לא הגיע לעולם כדי לסבול. וכאשר הוא מנסה להבין מדוע הקשיים הפכו להיות חלק מחייו התהליך בעצם מחבר אותו למשמעות החיים. כלומר, החיבור לרוח מביא את נפש האדם להתכנס בתוך עולמו, ובעצם התכנסות זו גורמת לו לחפש את התשובות בתוכו פנימה.

כך, דרך ההתכנסות הפנימית נוצר חיבור עם האני הפנימי של נפש האדם והחיבור עם הצ`אקרות-המרכזים האנרגטיים בגוף האדם. כך גם האדם מתחבר לנשמה שלו ובייחוד למדריכים שלו שמכוונים אותו בדרך ועוזרים לו להתחבר לעצמו.

השאיפה של כל אדם להיות מחובר לגוף- נפש-נשמה, אולם, לא תמיד האדם יודע ומבין כיצד הדבר נעשה. לא תמיד האדם מבין כיצד ניתן לחבר בין הגוף לבין הנפש לבין הנשמה של האדם - זהו בעצם תפקידה של התודעה, שמביאה את האדם לאיזון בדרכה שלה.

כיצד נוצר האיזון?
אדם שמתחבר למודעות עצמית ולהתכנסות פנימית, למעשה מתאחד עם האנרגיה שקיימת בתוכו. האנרגיה אינה מתפזרת כלפי חוץ, אלא מתכנסת פנימה והופכת להיות אנרגיה דחוסה ומשמעותית שמחברת את האדם לאיחוד והתכנסות פנימה. כך נוצרת ההכרה הראשונית בעצם קיום האור בנפש האדם.

החיבור וההתכנסות מחברים את האדם ליסוד האוויר שמתוך התודעה מאזן בין כל שאר היסודות. החיבור הכולל יוצר את האיזון בין הגוף-נפש -נשמה.

הנפש נמצאת במחשבה במרכזים האנרגטים שהם העין השלישית וצ`אקרת קודקוד - תפקידה לחבר בין רצונות האדם והמאווים הפנימיים שלו שנמצאים בגוף, לבין רצונות הנשמה שמתבהרים כאשר האדם מחובר לעצמו - כלומר מחובר ליסוד האוויר.

כאשר האדם מבין שהקיום שלו הינו התפתחות אישית ורוחנית, מתוך האני העצמי והאני הפנימי, הוא יודע שהתכנסות זו מחברת אותו למי שהוא באמת רוצה להיות.

אדם שחש שהמטרות שלו הינן חיוביות והדרך שהוא הולך בה הינה חיובית ונכונה עבורו, הוא חש שכל השלילה שהייתה מרוכזת בנפש-במחשבה שלו מתבטלת, והמחשבות שלו הופכות להיות חיוביות.

כאשר אדם מבטל את מחשבת השלילה בחייו הוא למעשה יוצר את האיזון הנכון בין כל ארבעת היסודות מתוך גוף נפש נשמה, בכל תהליכי הקיום שלו ובכל משמעות החיים.

ומהי משמעות החיים?

כאשר נשאלת השאלה מהי משמעות החיים? ההבנה הינה חיי האדם עצמו המתרכזים בתהליכים של האני העצמי, המשפחה, הזוגיות שלו עם עצמו ועם בן הזוג, ההצלחה, השפע שהאדם מבקש להביא על החיים שלו עד בריאת מציאות חייו.

כאשר אדם מכויל למטרה יוצרת מציאות הוא מחובר ליסוד אוויר גבוה שמחבר אותו להצלחה משמעותית, מתוך ההבנה שהבריאה אכן עושה ויודעת לעשות את מלאכתה נאמנה לכל אדם ואדם.

כיצד להתחבר לאיזון?
כדי להתחבר לתהליך האיזון. החיבור אמור להתחיל מתוך אמונה פנימית שאכן יש מדריכים והם באים לעזרת כל אדם שמבקש להתחבר אליו. האמונה מחברת את האדם ליסוד האוויר, וההבנה בתהליך הינה השלב הראשון באיזון בין הגוף, נפש והנשמה.

השלב השני הוא החיבור הטבעי לנפלאות הבריאה שנוצרים ממחשבת ניקיון ומתוך מחשבה בוראת מציאות הנובעת מהחיבור לקווי אור נקיים ומאוזנים בין כל ארבעת היסודות.

התהליך מתחיל כאשר האדם מתחבר לאמונה הפנימית ומבין שיש בו רצון וצורך לשנות את חייו. הוא מבין שלתהליכי השינוי יש משמעות רבה אצל כל אדם, והעיקר היא לאחד בין האדם לבין הרצונות שלו לבין ראיית העתיד. זוהי בריאת מציאות שמניעה את חיי האדם לתהליכי זרימה.

כאשר הסטטיות נכנסת לחיים, החושך נכנס ומתחבר לנפש האדם למחשבות שלו ולחיים. הנפש-המחשבה מחוברת היטב לתהליכי החושך מכיוון שהיא זוכרת תהליכים אלו עוד מהעבר הרחוק של הנשמה (מגלגולים קודמים וגם מהילדות).

כאשר החושך קיים במחשבה, הפחד נכנס והאדם בעצם חי מתוך תחושה של סטטיות שאומרת לו: "תעצור. לא כדאי לך להמשיך לעשות. לא כדאי לך להתאמץ", וכך למעשה מתחיל תיקון שקוראים לו עצלות. זהו תיקון שקיים אצל רוב בני אדם, אולם המשמעות החשובה שלו היא להתאמץ כדי לשנות את תהליכי החיים.

כל תהליך של שינוי מביא את האדם להבין ולראות כיצד החיים שלו הופכים להיות מתוך תהליכי זרימה, משמעות ודרך שמתווה עצמה מתוך אור גדול, וכאשר חיים משמעותיים מתחברים לנפש האדם, האיזון הופך להיות חלק ממנו והזרימה מחברת את האדם לתהליכי צמיחה ולתהליכי אור והבנות. וכאשר האדם רואה שהחיים שלו זורמים ומלאי השראה, מלאים שמחת חיים ומלאי משמעות, הוא מבין שמשהו טוב קורה לו בחיים הוא מרגיש שהוא הופך להיות מאושר.

כל תהליך של שינוי מתחיל בהבנה ובצורך לשינוי= יסוד האוויר חיובי.

כל עוד שהאדם אין בו רצון לשינוי, החיים שלו הופכים להיות מערכת של תסיסה חסרת הבנה, כלומר היסודות הופכים להיות שליליים ומשפיעים על נפש האדם במחשבות שליליות. בעצם הדבר מדומה לתחושה של התאמצות יתר, דריכה במקום, חסימות וקשיים. כל עוד אין באדם שום רצון לשינוי, שום תהליך לא יכול להיכון בו.

החיים של בני האדם אמורים להיות מתוך תהליכי צמיחה חיוביים, ונפש האדם מחברת כל אדם להבנות חדשות כדי שתהייה בו האפשרות להגשים את החלומות שלו ולברוא את מציאות חייו, וכאשר אדם מבין ומתקן את המערכת הפנימית הלא מאוזנת שהייתה בתוכו ולומד להתחבר למשמעות הבנה אחרת - הוא בעצם מתחבר לאושר.

בעידן החדש הכללים החדשים הם:
לדעת להבין מהם הקשיים שלך כאדם, ולהתחבר אליהם במטרה לתקן.

להבין בקיום של האור בחיים שלך, וכיצד להתחבר אליו.

להיות מחובר לתהליכי שפע ולדעת כיצד לברוא את מציאות חייך וליישם.

וכאשר אדם מבין ויודע לתקן ולצור שינוי בחייו, הוא בעצם התחבר לתהליכים של אור גדול ומתחבר למשמעות החיים משמע חיבור לאושר הפנימי ואת זאת הינו עושה כאשר הוא מחובר לארבעת היסודות – אש, מים, אויר ואדמה.

 

שם הכותב: חיותה אפשטיין
אודות הכותב: מטפלת רב תחומית מתקשרת את "ספר החיים" חיבור לקלות ולעידן החדש. שעורים ותדרים לאימון רוחני וצמיחה. ואת "משמעות החיים" – כללי המשחק של העידן החדש - ידע מתוקשר.  מנהלת את פורום התקשור באתר
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©