שתף

כוחו של תת המודע שלנו – איך עוצרים תהליכי הזדקנות? / ניצה יניב

02.12.18

חגית עובדת בפיננסים, אוטוטו בת ארבעים, מטופחת ונראית מצוין בעלת קריירה מצליחה. היא הגיעה אלי כדי לטפל בעיכוב תהליכי הזדקנות. עברתי על תוצאות הבדיקות שהביאה וכן על הדף ובו תאריך הלידה של חגית.
זה פשוט לא התאים.


מהבדיקות עלה כי מדובר באישה בשנות החמישים המוקדמות לחייה. בידי השנייה החזקתי דף ובו תאריך הלידה שלה, מהתאריך עלה כי היא בת 39.
את מבינה, היא אמרה, זה משהו שהוא לא מוסבר. יש לי אוסטאופרוזיס במצב מתקדם, ועוד רשימה ארוכה של "מתנות" שמעידות על כך שהגוף שלי זקן, זה אפילו לא מזדקן, ממש זקן.

 

שאלתי אותה אם יש לה מושג מדוע הגוף שלה מזדקן בטרם עת, לא הייתה לה תשובה. בסדר, אמרתי, אנחנו יכולות להתחיל בטיפול תטא הילינג ולבדוק על מה זה יושב.


חזרנו חמש עשרה שנה אחורה לתקופה בה התחילה לפתח את הקריירה המוצלחת שלה. היא התחילה בתפקיד לא משמעותי, ודי מהר טיפסה בסולם הדרגות. בעודה בתחילת שנות העשרים שלה היה ברור לה ולסובבים אותה שהיא אמורה להתמנות לתפקיד סמנכ"ל. נרגשת ושמחה היא המתינה למינוי. קצת לפני ההכרזה על המינוי היא נקראה לשיחה ע"י מנהל החברה.
נאמר לה שעם כל הרצון הטוב למימוש עצמי, גילה הצעיר לא מאפשר שיבוץ שלה בתפקיד כזה בכיר.
הוא הסביר שלקוחות החברה, אנשים אמידים בשנות השישים לחייהם, לא יראו את זה בעין יפה. הוא אמר שזה יעיד על החברה יותר משזה יעיד עליה. וחוץ מזה, כך הוסיף העובדה שהיא צעירה רק תהיה בעוכריה היות והיא תצטרך כל הזמן להוכיח את עצמה ולהצדיק את המינוי, הרבה יותר מכל אחד אחר בגיל המתאים (הגיל המתאים היה מבחינתו אמצע- סוף שנות השלושים).


חשוב היה לו להדגיש שזה נאמר באמת לטובתה האישית, שהוא יודע כמה היא מאוכזבת, רואה כמה היא נחושה להגשמה עצמית ומבטיח לפצותה, אבל יש מציאות עסקית שאי אפשר להתעלם ממנה.
האכזבה הייתה עמוקה וקשה. שאלתי אותה אם זכור לה גם בילדות מצבים בהם הגיל שלה היה לה לרועץ, היא זכרה.
זה ליווה אותה כל חייה. מילדות אמרו לה שהיא "זקנה לגילה" כאילו יצקו איש מבוגר בגוף של ילד. זה גם כלל תובנות עמוקות שהוגדרו ע"י הסביבה כ"כאלה שלא לגילה", ותמיד, כך אמרה, הייתה שם התחושה שהיא צריכה להתאמץ כדי להוכיח שמה שהיא מביאה ראוי, פשוט כי היא צעירה.


מאז ומתמיד ידעה שיש לה שליחות, לעשות שינוי, לגעת בחיים של אנשים. שאיפה זו הביאה אותה קדימה, מהצלחה להצלחה, לא פעם טרם זמנה.


אם זה כך, שאלתי, אז מה את חושבת שקושר בין הסיפורים האלה לבין תהליכי ההזדקנות המואצים?


היא שתקה רגע וחשבה. הקשר הוא אבא שלי. השיבה בשקט. אבא שלי.


איך, שאלתי – איך אבא קשור לזה?
אצלנו בבית תמיד כיבדו את דעתם של "זקני השבט", ככה אבא קרא לזה. הוא נהג לומר שאין חכם כבעל ניסיון, ושיש להקשיב לזקני השבט כי הם אומרים דברי חוכמה וטעם. צעירים, כך היה נוהג לומר, זמנם אץ להם, הם מנוהלים על ידי רצון ותשוקה להגיע קדימה מבלי היכולת לראות את הדברים בצורה מושכלת ולקבל החלטות בצורה מאוזנת, שהיא תוצר של ניסיון חיים.
לאחר שהקידום שלי נעצר הוא אמר, כפי שאמר פעמים רבות לפני כן, שהדלתות תפתחנה בפני ואני אראה את הפירות מהיכולות והכישורים שלי כאשר אהיה מבוגרת יותר. והנה, הוסיפה בגרון חנוק, אחרי כל כך הרבה פעמים ששמעתי את האמירות האלה, אני הולכת ונהיית מבוגרת, נהייתי זקנת השבט.


המתנתי בשקט עד שתעכל את הדברים.
את יודעת, היא אמרה, זה עצוב לי, כי בעצם זה שאני מזדקנת פיזית זה אומר שקיבלתי עלי את מה ששמעתי
כל השנים בבית. האמונה המגבילה שכדי להצליח באמת ולראות את הפירות של עמלך אתה צריך שיהיה לך ניסיון של שנים רבות, ועוד אמונה מגבילה שכדי שיקשיבו לך באמת אתה צריך להיות זקן השבט.

אני, שכל השנים אמרתי שזה ממש לא מחייב, היום חיה את זה, הלכה למעשה. הגוף שלנו הוא מכונה מופלאה. כל תא ותא בגופנו הם ספריה נישאת שבה אצורות המחשבות והרגשות שלנו. כל תא ותא קשובים להגשים עבורנו את המחשבות, האמונות והדעות שאנו מחזיקים לגבי עצמנו. קשובים להגשים את הפוטנציאל שאנו בוחרים לחיות. שנים של מחשבות ואמונות חוזרות ונשנות שעוברות בתודעתנו קובעות איך נראה פיזית ומה תהיה איכות החיים שלנו. אם המחשבות האלה הן מחשבות חיוביות – נקבל תוצאה אחת ואם מדובר במחשבות שליליות, נקבל תוצאה אחרת.


אמונות עמוקות שמדברות על זקנה כמדד לחוכמת חיים, יכולות וכישורים ובשלות ששכר חומרי בצידה, יכולות להביא לכך שנשאף להיות מבוגרים בטרם עת. אמונות מגבילות כדוגמת:
"אין חכם כבעל נסיון",
"בעל המאה הוא בעל הדעה",
"תמיד מקשיבים למבוגרים",
"תן כבוד למבוגרים" "מפני שיבה תקום"..

יביאו אותנו לחשוב שבגרות תביא לנו כבוד, הקשבה מהסביבה, וכן תגדיל את הערך העצמי שלנו (אנחנו בעלי ניסיון). עומס רב אף יותר נוצר על המערכת כאשר מתקיימות בתוכנו שתי מערכות אמונה סותרות:
מחד אנחנו מאמינים שהעולם שייך לצעירים, וכנגזרת של זה משתדלים להיות צעירים בנפשנו וברוחנו ומאידך אנחנו מאמינים כי אין חכם כבעל ניסיון וכי "הצעירים האלה, מה הם מבינים, הם לא עברו מספיק בחיים בשביל להבין במה מדובר".

שתי מערכות סותרות אלה יצרו מצב שבו לא נהיה מרוצים מעצמנו ולא נהנה באמת מכל גיל והברכות שהוא מביא איתו. כצעירים, נרגיש לא בשלים ויתכן שלא נממש את כל הפוטנציאל שלנו מתוך מחשבה שאנו לא בשלים
או בעלי ניסיון מספק, ומהצד השני עם תחילת תסמינים פיזיים של גיל המעבר, נחוש מתח ואפילו משבר או עצב כתוצאה מהכניסה לתקופת חיים חדשה.
באמצעות שיטת התטא הילינג ניתן לנקות את האמונות המגבילות האלה ולהחליף אותן באחרות שתומכות בכך שנממש את הפוטנציאל שלנו בקלות ולאורך זמן.

שיטת התטא הילינג מאפשר ניקוי של אמונות מגבילות מתת המודע שלנו לתמיד והחלפתן של אמונות מגבילות
אלה באמונות מקדמות שתומכות בחשיבה חיובית.

אני מזמינה אתכם לבדוק עם עצמכם, אילו מהאמונות המגבילות שהעליתי מהדהדות לכם ומוכרות לכם מהילדות או לאחריה. מזמינה אתכם לבחור אילו מהן משרתות אתכם ועל אילו מהן אתם בוחרים לוותר. בידינו המפתח לחיות חיים מלאים ומסופקים בכל נקודת זמן שבה נבחר.

שם הכותב: ניצה יניב
אודות הכותב: ניצה יניב הקימה את ניצת הלב, המרכז לפתיחת שפע. ניצה ייסדה את קהילת מפיצי השפע במטרה לקדם שפע וחשיבה חיובית בארץ ובעולם. והיא מרצה ומנטורית מובילה בתחום של תכנות תת המודע לבריאת מציאות של שפע ושגשוג ובכלל זה לשפע במרחב הביתי. מטפלת ומתקשרת בינלאומית מעל 15 שנה בטכניקות שונות אותן למדה ופיתחה בחו"ל שם חיה כ-10 שנים בניהן תאילנד, דרום אפריקה, פרו והמפרץ הפרסי. ניצה יצרה פריצות דרך משמעותיות עבור מנכ"לים מובילים בישראל, דיפלומטים ונציגים ישראלים בחו"ל, יזמים חברות סטארט-אפ ואנשי מכירות ומנהלים בחברות מובילות בארץ ובעולם. מפתחת סדרת הקורסים המצליחה "לחיות שפע בתדר החדש TM".
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©