שתף

גלגול נשמות שחזור גלגולים

23.11.13

בשורות הבאות נציג בפניכם הסבר מלא אודות אחת מן האמונות הרווחות ביותר ברחבי העולם כולו, גלגול נשמות שחזור גלגולים.


מעוניינים לדעת ולהכיר לעומק את הנושא הרחב של גלגול נשמות שחזור גלגולים? היכנסו עוד עתה לפורטל נומיינד והתחילו להרחיב ולהעשיר את ידיעותיכם בתחום גלגולי הנפש, ומי יודע אולי תגיעו לתובנות חדשות שיגרמו לכם להתחיל במסלול חיים שונה לחלוטין ואולי אף טוב ומרגיע הרבה יותר.


מהי האמונה בגלגול נשמות ומה מקורה?


גלגול נשמות מתייחס לאמונה עממית רווחת שבאה לתאר את תהליך המעבר של נשמת האדם מן העולם הזה לעולם הבא. מדובר באמונה שמאפיינת מדינות רבות ברחבי העולם ולמעשה תלויה באמונה עתיקה יותר בדבר ממשותה של ישות רוחנית הקרויה: "נשמה". יחד עם זאת לא מעט אנשים שגורסים לטובת טענת ממשותה של הנשמה, אינם מאמינים בגלגול נשמות בהכרח. אמונה בגלגול נשמות באה לידי ביטוי במגוון מאד רחב של תרבויות נבדלות, שאינן קשורות בהכרח, ובדרך כלל יש לה נגיעה לאמונה דתית מסוימת.


במה נבדלות הגישות השונות במסגרת הפרשנות לאמונה בגלגולי נשמות?


ישנה שורה ארוכה של גישות שונות במסגרת הפרשנות לאמונה בגלגול נשמות. המכנה המשותף לכולן נעוץ בתיאור של תהליך הנשמה של אדם מסוים שהלך לעולמו, ולאחר מכן נשמתו כמו שבה לעולם הגשמי ומתגלמת בישות אחרת. הגישות השונות נבדלות זו מזו במסגרת הבנת התהליך כחד פעמי, רב פעמי או נצחי, כמו גם מתייחס לשאלה בדבר חזרתה של הנשמה לאדם או לכל יצור אחר בטבע כמו למשל צמח או בעל חיים.ישנם אופנים שונים באמצעותם נהוג היה להסביר את התופעה של גלגול נשמות.


הסברים והשערות נפוצות


אחד מההסברים הנפוצים לתופעה מתאר מצב שבו אדם מסוים אשר לא הספיק להשלים את תפקידו בעולם הזה, חוזר אליו בדמות שונה. לפי גישות אחרות נהוג להאמין שהגלגול החדש של הנשמה יקבע לפי המעשים הטובים והרעים של הנשמה בגלגולים קודמים, או לפי איזשהו דבר שנדרש לתיקון בגלגול הנוכחי. הכחשה בדבר האמונה או הטענה של גלגול נשמות נעוצה בכך שעד עצם היום הזה לא מצאו שום עדות לקיומה של נשמה במסגרת המחקר במדעי הטבע.

שם הכותב: כתיבת מומחים
אודות הכותב: "כתיבת מומחים" נוסדה בשנת 2007 על ידי עפר שקרון, מהנדס תוכנה במקצועו, אשר חיבתו הגדולה לתחום התוכן והכתיבה, הובילה אותו להקמת מערך כותבים מנוסים ומוכשרים, הפועלים מדי יום לצרכי אספקת תוכן איכותי ומקורי למגוון נרחב של חברות
אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©