שתף

קצת על הרפואה החדשה - חלק ב' / עידן סער

03.02.14

לחלק א' לחץ כאן

לחלק ג' לחץ כאן

 

לכל מחלה יש שני שלבים
גם זוהי תגלית בעלת משמעות עצומה להבנת המחלות, הסימפטומים השונים ודרכי הריפוי הטבעיות.
אצל אדם בריא, שחי חיים רגילים, יש במשך היום השפעה דומיננטית של מערכת העצבים הסימפתטית ובלילה השפעה דומיננטית של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית.

המערכת הסימפתטית היא זו המעוררת ומפעילה בגוף את התהליכים הדרושים להתמודדויות השונות של החיים ולמצבים של "הילחם או ברח".
המערכת הפארא-סימפתטית היא המרגיעה ומאפשרת תהליכי ריפוי.

כאשר מופעלת תוכנית ביולוגית ואנחנו נמצאים תחת השפעה אקטיבית של הקונפליקט, ישנה דומיננטיות מתמשכת של המערכת הסימפתטית, גם ביום וגם בלילה. זהו מצב של סטרס חזק, ובמרבית המקרים הסימפטומים היחידים שמורגשים בשלב זה, הם הסימפטומים האופייניים לסטרס, כולל קושי להרדם, שינה לא טובה, ירידה בתיאבון ועוד.

ברגע שהקונפליקט נפתר (במודע או שלא במודע) חל שינוי בגוף ומתחיל שלב הריפוי בו יש השפעה דומיננטית של המערכת הפארא-סימפתטית, גם ביום וגם בלילה.
מרבית הסימפטומים שגורמים לאנשים ללכת לרופא או למטפל מופיעים בשלב הריפוי.

לדוגמא – דלקות.
דלקת, בהגדרה, היא פעולה שהגוף יוצר כחלק מתהליכי הגנה וריפוי. כלומר, דלקות מופיעות רק בשלב הריפוי.
הרופאים נותנים תרופות אנטי דלקתיות שונות כדי להקל את הסימפטומים, אך למעשה הם פוגעים בתהליך הריפוי הטבעי.

מרבית הכאבים שאנחנו מרגישים מופיעים בשלב הריפוי.
כל ההפרשות למיניהן, כגון נזלת, מוגלה, ליחה וכו' מופיעות בשלב הריפוי.

בערך חצי מסוגי הגידולים הסרטניים, הם גידולים שמתפתחים בשלב הריפוי כחלק מתהליך שיקום הרקמות בהן היה אובדן של תאים בשלב האקטיבי של הקונפליקט. זה כולל לדוגמא גידולים בצינורות החלב בשד (כ-80% ממקרי סרטן השד), גידולים בצינורות הלבלב, סרטן עור מסוג BCC (סרטן העור הנפוץ ביותר), סרטן בסמפונות, סרטן בצוואר הרחם ועוד. לקראת סוף שלב הריפוי, כאשר הגוף לא זקוק יותר לתאים העודפים שיצרו את הגידול, הוא מפרק אותם, והמצב חוזר לקדמותו, רק עם קצת צלקות.

הסוג השני של גידולים סרטניים הם גידולים אשר מתפתחים וגדלים בשלב האקטיבי של הקונפליקט, והם מפורקים בשלב הריפוי ע"י חיידקי שחפת ו/או פטריות, כגון פטריות קנדידה, תוך שליטה ובקרה מלאה של המוח. דוגמאות לגידולים מסוג זה הם סרטן המעי הגס, סרטן בנאדיות הריאה, סרטן בבלוטות החלב בשד, סרטן באבוביות הכליה ועוד.
בחלק מסוגי סרטן אלה, לא מרגישים כלל סימפטומים חשודים כלשהם בשלב האקטיבי של הקונפליקט, מלבד הסימפטומים של הסטרס, והגידול מתגלה רק בשלב הריפוי כאשר מופיעים הסימפטומים המתלווים לפירוק הגידולים ע"י החיידקים והפטריות.

למשל:
דלקת כיבית במעי הגס היא למעשה ביטוי של תהליך פירוק הגידולים בשלב הריפוי מסרטן המעי הגס!
שחפת ריאות היא למעשה ביטוי של תהליך פירוק הגידולים בנאדיות הריאה!
וכן הלאה.

טיפול כימותרפי או אנטיביוטיקה הורגים את החיידקים ואז אין לגוף אפשרות לפרק באופן טבעי את סוגי הגידולים האלה. במקרה כזה הגידול לא יפורק ויישאר גידול שפיר.

סביר להניח שההסברים הנ"ל נראים לחלק מכם כהזויים לחלוטין. אך כדי לראות שיש בהם היגיון, קחו למשל את תופעת המחזור החודשי של האישה כדוגמא הממחישה יפה את יכולתו של הגוף לגדל תאים ולפרקם בהתאם לצורך. הגוף מגדל כל חודש מחדש תאים ברחם לצורך מטרה ספציפית, וכשהוא מזהה שכבר אין צורך בהם, הוא דואג לפרקם. תאים אלה מכילים דם, ולכן פירוקם מלווה בדימום.

משבר הריפוי
כפי שהוזכר למעלה, הקונפליקט שגורם להפעלת תוכנית ביולוגית פוגע גם במוח, באותו מרכז או ממסר ששולט על הרקמה או האיבר בהם מופיעה המחלה. את הפגיעה במוח רואים בצילומי CT של המוח בצורת עיגולים של תופעת ה-HH.
תהליך המחלה קורה בו-זמנית גם במוח וגם בגוף, ולמעשה גם בפסייכי (המערכת האנרגטית/רגשית שאותה אין לנו עדיין דרך למדוד).

כאשר נפתר הקונפליקט ומתחיל תהליך הריפוי, זה קורה גם כן בו-זמנית בשלושת הרמות.
בחצי הראשון של שלב הריפוי זקוק המוח לסביבה נוזלית לצורך ריפוי אזור ה-HH, ולשם כך נוצרת בצקת באותו אזור. תהליך הריפוי נעשה כאמור תחת השפעה דומיננטית של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית, שאחת מהשפעותיה היא הרפיה והרחבה של כלי הדם.

באמצע שלב הריפוי, כאשר המוח מזהה שהוא כבר לא זקוק לבצקת המקומית, הוא יוצר סיגנל חזק של מערכת העצבים הסימפתטית. סיגנל זה גורם בין היתר לכיווץ מהיר של כלי הדם כשהמטרה היא להוציא את הבצקת החוצה מהמוח. סיגנל חזק זה הוא הגורם לתופעה שנקראת "משבר הריפוי" או "המשבר האפילפטי".
כל ההתקפים המוכרים לנו, הם למעשה ביטויים שונים של משבר הריפוי! זה כולל התקפי לב, התקפי אסטמה, התקפי אפילפסיה, התקפים הכוללים אובדן הכרה, התקפי מיגרנה ועוד.

ככל שהקונפליקט היה חזק יותר וממושך יותר, כך גם משבר הריפוי יהיה דרמטי יותר.
סוג הסימפטומים במשבר הריפוי תלוי בסוג הקונפליקט. התקף לב ייגרם רק ע"י הקונפליקטים הספציפיים שמשפיעים על הלב, התקף אפילפטי הכולל פרכוסים יופיע רק באותם קונפליקטים שהיו קשורים גם לשרירים, וכן הלאה.
להבנה של תופעת משבר הריפוי יש משמעות עצומה.
אם האדם מבין שההתקף שהוא חווה היה למעשה משבר הריפוי, הוא יודע שהוא עבר כבר את החלק הקשה של תהליך הריפוי, ומעכשיו הדרך לריפוי מלא תהיה יותר קלה (בתנאי שהוא ישמור על עצמו מפני השפעות חוזרות של הקונפליקט המקורי).
הבנה זו יכולה להפחית פחדים וחרדות בצורה דרמטית, להוריד בצורה משמעותית את השימוש בתרופות מיותרות ולהבהיר ל"חולה" שהוא קרוב להשלמת תהליך הריפוי.
ישנם מקרים בהם ההבנה של משבר הריפוי יכולה להציל חיים.

לאחר משבר הריפוי
שלב הריפוי מתבצע כאמור תחת השפעה דומיננטית של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית, עם כל הסימפטומים האופייניים לשלב זה.
תהליך הריפוי נקטע לזמן קצר ע"י ההשפעה הסימפתטית החזקה שיוצרת את משבר הריפוי, ומייד לאחר שהושלם התפקיד של משבר הריפוי, חוזרת השפעה דומיננטית של המערכת הפארא-סימפתטית ונמשך תהליך הריפוי.
אם לא תהיינה הפרעות של קונפליקטים חדשים או טריגרים, יימשך החצי השני של שלב הריפוי תוך החלשות הדרגתית של הסימפטומים, עד החלמה מלאה.

תהליך הריפוי קורה כאמור בו זמנית גם בגוף וגם במוח. הוצאת הבצקת מהמוח במשבר הריפוי מאפשרת את הצעד הבא בתהליכי הריפוי במוח. לצורך השלמת שיקום האזור שנפגע במוח, מרכז המוח באותו אזור כמות גדולה יחסית של תאי גליה, שהם תאים של רקמת החיבור של המוח. כאשר המוח מזהה שהוא כבר לא זקוק לכמות העודפת של תאי גליה אלה, הוא מפרק אותם והמצב חוזר לקדמותו.

אבל, לפני שהמוח מפרק את התאים העודפים, עלולה להיווצר בעיה חדשה, בעיקר בגלל ההתקדמות הטכנולוגית הרבה במכשור הרפואי.
אם בשלב זה עושים לחולה בדיקה של המוח ע"י צילום CT או MRI, עלול להתגלות גידול במוח, ובמקרים רבים יאובחן גידול זה כסרטן במוח או כגרורה.
התוצאה: חרדות, פחדים, קונפליקטים חדשים, נסיגה בתהליך הריפוי ובמקרים רבים מחליטים על טיפולים רפואיים מסוכנים ומיותרים.
  
שם הכותב: עידן סער
אודות הכותב: דוקטור לרפואה אלטרנטיבית (D.A.M.), מרצה ומטפל רב תחומי. מעביר קורסים ללימוד הרפואה החדשה. עוסק בטיפולים במיגוון רחב של מחלות, כולל ייעוץ וטיפול תומך לחולי סרטן ומחלות אחרות, בגישה הוליסטית המשלבת גוף ונפש. הטיפולים משלבים ידע מהרפואה הפונקציונלית, הרפואה החדשה (GNM), מגנטותרפיה, רפואת תדרים, הילינג ועוד.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©